Jana Krausová | Celebwiki.cz

Jana Krausová

Datum narození: 25.1.1954
Místo narození: Praha
Profese: herečka, výtvarnice
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Její lampy osvětlují průjezd na pražské náměstí Bratří Synků. Výtvarnice, malířka a herečka Jana Krausová vytesala i bustu na hrob zpěváka Mikiho Volka nebo sochu svaté Anežky. Taky hrála v mnoha filmech. V romantickém Příběhu '88 se ukázala po boku svého bývalého manžela Jana Krause. Téměř dvacet let chodí Krausová s hercem Karlem Rodenem. Žijí na zámku Skřýšov na Příbramsku.

Její otec Josef Pehr byl známý herec a loutkař. Dřevěné duše s ním oživovala v loutkovém divadle na Smíchově. Před publikem měla ale herečka Jana Krausová původně trému. Místo herecké školy se proto vydala na pražskou Akademii výtvarného umění, kde studovala grafiku a malbu.

Divadlu ani kameře ale Jana Krausová neutekla. Polapili ji filmaři, kteří si ji v roce 1967 namátkou vybrali do snímku Malé letní blues. Následovala hlavní role v seriálu Velké sedlo i ve slovenském Životě bez konca. Významnou roli získala Jana Krausová ve sportovním dramatu Pěsti ve tmě. Krom toho si zahrála v německém filmu Služka Hilda nebo v argentinské pecce Kafkovy lásky. Ukázala se nedávno i v Kajínkovi nebo V peřině. Mimoto hraje i v divadlech.

Ve vlastním ateliéru pracuje Jana Krausová s keramikou a maluje. Svou múzu inspiruje přírodou a krajinou. Díla představuje na výstavách.

Herec a moderátor Jan Kraus se s ní rozešel v roce 1994. Má s ní syna Adama a zpěváka Davida Krause. Až do nedávna zůstávali formálními manželi. Jan Kraus poté začal žít s herečkou IvanouChýlkovou, bývalou milenkou Karla Rodena, se kterým teď chodí právě Jana Krausová.

 

Články o celebritě

Rozchod se Strýcovou hodil za hlavu? Mám novou partnerku Evelínu, culí se Kraus Rozchod se Strýcovou hodil za hlavu? Mám novou partnerku Evelínu, culí se Kraus Zpěvák David Kraus (39) má v současné době velmi napilno. Režíruje divadelní hru, začíná psát televizní… číst článek
Nestárnoucí kráska Peštová to natřela novodobým modelkám: Dobrá aplikace to jistí! Nestárnoucí kráska Peštová to natřela novodobým modelkám: Dobrá aplikace to jistí! V 90. letech patřila Daniela Peštová (48) mezi světové topmodelky a zdobila titulní strany módních… číst článek
Pražský týden módy: Tenista Berdych s luxusním psaníčkem, Vignerová nahoře bez!   Pražský týden módy: Tenista Berdych s luxusním psaníčkem, Vignerová nahoře bez! Právě probíhající MBPFW vždy přiláká i celebrity, které rády koketují s módou. Zahajovací party si… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Emma  Stone
Emma Stone
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová