Jana Krausová | Celebwiki.cz

Jana Krausová

Datum narození: 25.1.1954
Místo narození: Praha
Profese: herečka, výtvarnice
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Její lampy osvětlují průjezd na pražské náměstí Bratří Synků. Výtvarnice, malířka a herečka Jana Krausová vytesala i bustu na hrob zpěváka Mikiho Volka nebo sochu svaté Anežky. Taky hrála v mnoha filmech. V romantickém Příběhu '88 se ukázala po boku svého bývalého manžela Jana Krause. Téměř dvacet let chodí Krausová s hercem Karlem Rodenem. Žijí na zámku Skřýšov na Příbramsku.

Její otec Josef Pehr byl známý herec a loutkař. Dřevěné duše s ním oživovala v loutkovém divadle na Smíchově. Před publikem měla ale herečka Jana Krausová původně trému. Místo herecké školy se proto vydala na pražskou Akademii výtvarného umění, kde studovala grafiku a malbu.

Divadlu ani kameře ale Jana Krausová neutekla. Polapili ji filmaři, kteří si ji v roce 1967 namátkou vybrali do snímku Malé letní blues. Následovala hlavní role v seriálu Velké sedlo i ve slovenském Životě bez konca. Významnou roli získala Jana Krausová ve sportovním dramatu Pěsti ve tmě. Krom toho si zahrála v německém filmu Služka Hilda nebo v argentinské pecce Kafkovy lásky. Ukázala se nedávno i v Kajínkovi nebo V peřině. Mimoto hraje i v divadlech.

Ve vlastním ateliéru pracuje Jana Krausová s keramikou a maluje. Svou múzu inspiruje přírodou a krajinou. Díla představuje na výstavách.

Herec a moderátor Jan Kraus se s ní rozešel v roce 1994. Má s ní syna Adama a zpěváka Davida Krause. Až do nedávna zůstávali formálními manželi. Jan Kraus poté začal žít s herečkou IvanouChýlkovou, bývalou milenkou Karla Rodena, se kterým teď chodí právě Jana Krausová.

 

Články o celebritě

Nejmladší syn Krause oslavil dvacetiny: Podobu s bratry nezapře Nejmladší syn Krause oslavil dvacetiny: Podobu s bratry nezapře Mají jinou matku, ale synové David (38), Adam (35) a Jáchym (20) svého otce Jana Krause nezapřou.… číst článek
Kraus o konci vztahu nevěděl? Ve Varech na Strýcovou pěl ódy, ona mluví o měsících Kraus o konci vztahu nevěděl? Ve Varech na Strýcovou pěl ódy, ona mluví o měsících Dnes už bývalá partnerka Davida Krause (38), tenistka Barbora Strýcová (32) byla přistižena na tajném… číst článek
„Miss z děcáku“ Kašáková: Vysnila si nadaci, teď jde příkladem dalším dětem z domovů „Miss z děcáku“ Kašáková: Vysnila si nadaci, teď jde příkladem dalším dětem z domovů „Miss z děcáku“ Veronika Kašáková, patronka nadačního fondu, ve spolupráci s globálním stratégem,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa