Jan Kraus

Datum narození: 15. 8. 1953
Místo narození: Praha
Výška: 172 cm
Profese: herec, moderátor, dramatik, publicista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jan Kraus je herec, moderátor a bavič. Často komentuje i politické dění. Unikátní je jeho humor a způsob vyjadřování a unikátní je i jeho vzhled.

Jan Kraus bryskními reakcemi zpovídá své hosty jako moderátor už řadu let. Zároveň dostává do kolen i diváky, které rozesmává téměř každou větou. Herec, moderátor, publicista a bývalý podnikatel Jan Kraus se před kamerou objevil už v deseti letech. Od té doby ztvárnil několik nezapomenutelných rolí. Je jeden z hrotu milostného čtyřúhelníku. Jeho bývalá žena Jana Krausová chodí s hercem Karlem Rodenem. Toho naopak opustila herečka Ivana Chýlková, která teď žije s Krausem.

Jan Kraus vystudoval gymnázium. Na hereckou školu už nešel. Nemusel. Do rolí Spalovače mrtvol nebo Noci nevěsty se dostal i tak. Jako Miky Rousek nahlédl do Lexikonu kouzel v Dívce na koštěti. Udatně se utkal s Vladimírem Menšíkem v rouše medvědím v pohádce Jak se budí princezny. V dramatu Příběhu '88 si zahrál s Janou Krausovou.Musím tě svést pak s Ivanou Chýlkovou.

V divadle začínal Jan Kraus na Vinohradech. Předvedl se i ve studiu Bouře nebo v Národním divadle. S hercem a režisérem Jiřím Ornestem spoluzaložil Náhradní divadlo. S vlastní hrou Nahniličko exceluje v divadle Kalich. 

Jan Kraus v rádiu uváděl pořad Kraus a blondýna, kde glosoval dění ze všech stran. Velmi populárním se stal díky televizní show Uvolněte se, prosím!, která získala diváckou cenu TýTý i televizní Elsu. Pořad pokračuje pod názvem Show Jana Krause. Předtím moderoval Jan Kraus například Saunu nebo Další, prosím!. Dvakrát také moderoval Miss Slovensko. Do paměti našich sousedů se zapsal poznámkami na adresu tamní módní ikony, Andrey Verešové. Tu nepřímo označil za zlatokopku.

Společně s Janečkem zakládal Nadační fond proti korupci

Známý komentátor a sloupkař Jan Kraus spoluzaložil i Nadační fond proti korupci. Byl také předsedou Českého filmového a televizního svazu. V roce 2010 zasedl jako jeden z členů poroty v soutěži Československo má talent.

Jan Kraus je synem publicisty a spisovatele Oty Krause. Bratr Ivan Kraus žije střídavě v Praze a v Paříži jako herec a spisovatel. Sourozenci Eliška a Michael působí na zahraničních univerzitách.

Jan Kraus má s Janou Krausovou syny Adama a Davida. David Kraus vystupuje se svojí kapelou mimo jiné v pořadu Show Jana Krause. S Ivanou Chýlkovou vychovává Jáchyma. Z dřívějšího vztahu má Jan Kraus ještě syna Marka, o němž dlouhá léta nevěděl.

 

Články o celebritě

StarDance 2023: Celebrity, jež se letos předvedou na tanečním parketu již mučí jejich protějšky! Nebo naopak? StarDance 2023: Celebrity, jež se letos předvedou na tanečním parketu již mučí jejich protějšky! Nebo naopak? Start oblíbené soutěžní show StarDance ...když hvězdy tančí Česká televize avizovala na druhou říjno... číst článek
Chýlková a její tanečník ze StarDance: Je tu zvláštní chemie Chýlková a její tanečník ze StarDance: Je tu zvláštní chemie Dohromady je ve StarDance XII svedla hlavně výška. Herečka Ivana Chýlková (59) si s tanečníkem a býv... číst článek
Fotka v plavkách rozdělila kamarádky? Přestřelka Formanové (57) s Holubovou (64)! Fotka v plavkách rozdělila kamarádky? Přestřelka Formanové (57) s Holubovou (64)! Slunné dny u vody si nyní užívá Martina Formanová (57), vdova po oscarovém režisérovi Miloši Formano... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Ester Janečková
Ester Janečková
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus