Jan Kraus

Datum narození: 15.8.1953
Místo narození: Praha
Výška: 172 cm
Profese: herec, moderátor, dramatik, publicista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jan Kraus je herec, moderátor a bavič. Často komentuje i politické dění. Unikátní je jeho humor a způsob vyjadřování a unikátní je i jeho vzhled.

Jan Kraus bryskními reakcemi zpovídá své hosty jako moderátor už několik let. Zároveň dostává do kolen i diváky, které rozesmává téměř každou větou. Herec, moderátor, publicista a bývalý podnikatel Jan Kraus se před kamerou objevil už v deseti letech. Od té doby ztvárnil několik nezapomenutelných rolí. Je jeden z hrotu milostného čtyřúhelníku. Jeho bývalá žena Jana Krausová chodí s hercem Karlem Rodenem. Toho naopak opustila herečka Ivana Chýlková, která teď žije s Krausem.

Jan Kraus vystudoval gymnázium. Na hereckou školu už nešel. Nemusel. Do rolí Spalovače mrtvol nebo Noci nevěsty se dostal i tak. Jako Miky Rousek nahlédl do Lexikonu kouzel v Dívce na koštěti. Udatně se utkal s Vladimírem Menšíkem v rouše medvědím v pohádce Jak se budí princezny. V dramatu Příběhu '88 si zahrál s Janou Krausovou.Musím tě svést pak s Ivanou Chýlkovou.

V divadle začínal Jan Kraus na Vinohradech. Předvedl se i ve studiu Bouře nebo v Národním divadle. S hercem a režisérem Jiřím Ornestem spoluzaložil Náhradní divadlo. S vlastní hrou Nahniličko exceluje v divadle Kalich. 

Jan Kraus v rádiu uváděl pořad Kraus a blondýna, kde glosoval dění ze všech stran. Velmi populárním se stal díky televizní show Uvolněte se, prosím!, která získala diváckou cenu TýTý i televizní Elsu. Pořad pokračuje pod názvem Show Jana Krause. Předtím moderoval Jan Kraus například Saunu nebo Další, prosím!. Dvakrát také moderoval Miss Slovensko. Do paměti našich sousedů se zapsal poznámkami na adresu tamní módní ikony, Andrey Verešové. Tu nepřímo označil za zlatokopku.

Známý komentátor a sloupkař Jan Kraus spoluzaložil i Nadační fond proti korupci. Byl také předsedou Českého filmového a televizního svazu. V roce 2010 zasedl jako jeden z členů poroty v soutěži Československo má talent.

Jan Kraus je synem publicisty a spisovatele Oty Krause. Bratr Ivan Kraus žije střídavě v Praze a v Paříži jako herec a spisovatel. Sourozenci Eliška a Michael působí na zahraničních univerzitách.

Jan Kraus má s Janou Krausovou syny Adama a Davida. David Kraus vystupuje se svojí kapelou mimo jiné v pořadu Show Jana Krause. S Ivanou Chýlkovou vychovává Jáchyma. Z dřívějšího vztahu má Jan Kraus ještě syna Marka, o němž dlouhá léta nevěděl.

 

Články o celebritě

Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Premiéra filmu Cena za štěstí se proměnila na ovíněnou cestu domů. Jan Hřebejk (51) se nechal »ošálit«… číst článek
Výměna manželek opět zaujala! Těsně porazila Nejlepší trapasy a smetla detektiva »Mr.Beana« Výměna manželek opět zaujala! Těsně porazila Nejlepší trapasy a smetla detektiva »Mr.Beana« Po delší odmlce se reality show Výměna manželek znovu objevila na obrazovkách, a diváci tak měli… číst článek
Premiéra filmu Cena za štěstí: Chýlková pařila až do rána! Premiéra filmu Cena za štěstí: Chýlková pařila až do rána! I když před premiérou v Lucerně tvrdila, že se těší na film, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí,… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Zuzana Belohorcová
Zuzana Belohorcová
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Alexandra Nosková
Alexandra Nosková