Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Ze zákulisí česko-slovenské filmové novinky Backstage: Cristovao zmrzačil tanečníka! Ze zákulisí česko-slovenské filmové novinky Backstage: Cristovao zmrzačil tanečníka! Vyčerpání a zranění provázelo natáčení filmu o zákulisí taneční soutěže Backstage, který měl včera… číst článek
Překvapivá dvojice Chýlková a Cristovao: Natočili spolu film plný romantiky a vášně! Překvapivá dvojice Chýlková a Cristovao: Natočili spolu film plný romantiky a vášně! 100 let Československa… a tak je česko - slovenský film Backstage režisérky Andrey Sedláčkové na… číst článek
Nemocná Divíšková (81) na veřejnosti: Setkání s legendou Nemocná Divíšková (81) na veřejnosti: Setkání s legendou I když trpí poslední dva roky Alzheimerovou chorobou, v Malostranské besedě bez problémů zvládla… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Karel Janeček
Karel Janeček
zobrazit profil Tomáš Halík
Tomáš Halík
zobrazit profil David Matthews
David Matthews
zobrazit profil Martin Konvička
Martin Konvička
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal