Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Těžký úděl Jana Kačera: V novém filmu ztvárnil osud své nemocné ženy! Těžký úděl Jana Kačera: V novém filmu ztvárnil osud své nemocné ženy! V novém filmu Chata na prodej si Jan Kačer (81) vyzkoušel nelehký úkol. Zahrál si totiž duchem nepřítomného… číst článek
Jan Kačer v novém filmu Chata na prodej: Ztvárnil osud svojí ženy! Jan Kačer v novém filmu Chata na prodej: Ztvárnil osud svojí ženy! Kousek po kousku mu Alzheimerova choroba bere milovanou manželku Ninu Divíškovou (82). Přesto Jan… číst článek
Chýlková na roztrhání: Přetahovali se o ni hned tři chlapi! Chýlková na roztrhání: Přetahovali se o ni hned tři chlapi! Chlapi se kolem ní slétávali jako vosy na bonbon a ona se tomu jen rozpustile smála… Na premiéře… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ján Kuciak
Ján Kuciak
zobrazit profil Petr Císařovský
Petr Císařovský
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal