Ivana Chýlková

Datum narození: 27. 9. 1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ivana Chýlková ztělesňuje ve filmech často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep.

Po DAMU zamířila do Činoherního studia v Ústí nad Labem

Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Díky za každé nové ráno jí vyneslo Českého lva

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Herečka Šárka Vaculíková už není Vaculíková: Vdala jsem se! Herečka Šárka Vaculíková už není Vaculíková: Vdala jsem se! Ve své one woman show Milena má problém hraje Šárka Vaculíková (35) nevěstu, jež neví, zda se vdát, ... číst článek
Adéla Gondíková otevřeně po 13 letech s Jiřím Langmajerem: Nebylo úniku! A co ji k němu táhlo? Adéla Gondíková otevřeně po 13 letech s Jiřím Langmajerem: Nebylo úniku! A co ji k němu táhlo? Žít s Jiřím Langmajerem (56) musí být snem každé ženy! Aspoň podle toho, co popisuje jeho choť Adéla... číst článek
Chýlková dostala příkaz od Jáchyma: Mami, to musíš vzít! Chýlková dostala příkaz od Jáchyma: Mami, to musíš vzít! I když si herečka ve snímku Vyšehrad: Fylm střihla jenom "čurdu", doma měla velký úspěch. Ohromnou r... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Milan Ondrík
Milan Ondrík
zobrazit profil Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová
zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar