Ivana Chýlková | Celebwiki.cz

Ivana Chýlková

Datum narození: 27. 9. 1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko Už roky díky reprízám vládnou obrazovkám Chalupáři, ovšem nyní přišla Česká televize s odvážným plán... číst článek
Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Malebná osada Záhoří, kde platí tradice a neměnná pravidla. U Nižboru se točí nový seriál Chataři. N... číst článek
Holubová, Polívka a Chýlková točí o psech a s nimi: V hlavni roli Gump - ten, který naučil lidi žít Holubová, Polívka a Chýlková točí o psech a s nimi: V hlavni roli Gump - ten, který naučil lidi žít Ústředním hrdinou filmu je Gump, pes tulák, a jeho životní příběh. „Já tady jsem jen od toho, aby... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Kateřina Šlégrová
Kateřina Šlégrová
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava