Související celebrity

Životopis

Ivana Chýlková ztělesňuje ve filmech často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep.

IVANA CHÝLKOVÁ ŘÁDILA JAKO DOMINA 

Po DAMU šla Chýlková do Ústí 

Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Chýlková dostala Českého lva

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

O IVANĚ CHÝLKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s nímž vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Náročná Krausová: Proč nechce muže s malým... Náročná Krausová: Proč nechce muže s malým... Ani po nevydařeném dlouholetém vztahu s hercem Karlem Rodenem (60) herečka Jana Krausová (69) nezouf... číst článek
Televizní hvězda současnosti Remundová: KVŮLI MÁMĚ DRŽÍ SLUŽBY! Televizní hvězda současnosti Remundová: KVŮLI MÁMĚ DRŽÍ SLUŽBY! I když je dcerou slavných rodičů, cestičku jí nikdo neumetal. Snad i proto dokážou Sabinu Remundovou... číst článek
Vyhozená primácká moderátorka Gabriela Lašková: Hledám práci! A mám nesplněný sen Vyhozená primácká moderátorka Gabriela Lašková: Hledám práci! A mám nesplněný sen Stále se ještě úplně nevzpamatovala z vyhazovu z televize Prima. Není ale čas ztrácet čas, a tak mod... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ulrike Kotajná
Ulrike Kotajná
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Jitka Nováčková
Jitka Nováčková
zobrazit profil Jaroslav Bžoch
Jaroslav Bžoch
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Jana Pokorná
Jana Pokorná
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál