Ivana Chýlková | Celebwiki.cz

Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Ženatý Langmajer mezi dvěma ženami: Jak vyřeší manželskou nevěru?! Ženatý Langmajer mezi dvěma ženami: Jak vyřeší manželskou nevěru?! Komedie režiséra a scenáristy Petra Zahrádky (45) Chlap na střídačku, která do kin přichází 13. února… číst článek
Zásah Chýlkové do černého! Bravurně utla hádku slavných kolegů Zásah Chýlkové do černého! Bravurně utla hádku slavných kolegů Jednaosmdesátiletý Petr Nárožný se před lety dostal do hádky s kolegou Petrem Čepkem (†54). O co… číst článek
Krausův malér v přímém přenosu! Tohle neměl nikdo vidět… Krausův malér v přímém přenosu! Tohle neměl nikdo vidět… Moderátor Jan Kraus sice rád říká, že je zběhlý v moderních technologiích a často se snaží v rozhovorech… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Pokorný
Jiří Pokorný
zobrazit profil Vendula Soukeníková
Vendula Soukeníková
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Klára Fischerová
Klára Fischerová