Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Báječná léta pod psa: Filmová klasika, která pohořela! Co jste o filmu možná nevěděli? Báječná léta pod psa: Filmová klasika, která pohořela! Co jste o filmu možná nevěděli? Dnes již filmová klasika Báječná léta pod psa měla premiéru před necelými 22 lety. Dílo debutujícího… číst článek
Nestárnoucí Ivana Chýlková se vrhla na tanec! Že by nová hvězda StarDance? Nestárnoucí Ivana Chýlková se vrhla na tanec! Že by nová hvězda StarDance? Herečka Ivana Chýlková nechyběla na premiéře snímku, kde hraje, Cena za štěstí. Momentálně jí ale… číst článek
Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou! Premiéra filmu Cena za štěstí se proměnila na ovíněnou cestu domů. Jan Hřebejk (51) se nechal »ošálit«… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič
zobrazit profil Petra Minářová
Petra Minářová
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Meda Mládková
Meda Mládková