Související celebrity

Životopis

Ivana Chýlková ztělesňuje ve filmech často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep.

IVANA CHÝLKOVÁ ŘÁDILA JAKO DOMINA 

Po DAMU šla Chýlková do Ústí 

Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Chýlková dostala Českého lva

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

V roce 2023 Ivana Chýlková přijala nabídku účastnit se soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. Jejím partnerem se v ní stal Jan Tománek. Vypadli jako druzí.

O IVANĚ CHÝLKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s nímž vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Poodhalené zákulisí StarDance XII: To je utajený supertým! Poodhalené zákulisí StarDance XII: To je utajený supertým! I oni stojí za úspěchem show, jen nejsou vidět. Aha! se před finále StarDance XII podívalo do zákuli... číst článek
I když je soutěžících stále méně, tak… Šatna StarDance praská ve švech! Kdo ji »okupuje«? I když je soutěžících stále méně, tak… Šatna StarDance praská ve švech! Kdo ji »okupuje«? Ač je jich v šatně StarDance čím dál tím méně, na náladě to nic nemění. Soutěžící 9. kola taneční so... číst článek
Smutné odchody po semifinále StarDance: Maršálek s hořkým dárkem, Kubelková s rytířem a uplakanými princeznami Smutné odchody po semifinále StarDance: Maršálek s hořkým dárkem, Kubelková s rytířem a uplakanými princeznami Letošní ročník StarDance už pomalu spěje ke konci, ale jedna věc mu tedy chybí – legendární pařby po... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil David Kasal
David Kasal
zobrazit profil Miro Šifra
Miro Šifra
zobrazit profil Jiří Michálek
Jiří Michálek
zobrazit profil Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
zobrazit profil Tereza Franková
Tereza Franková
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík