Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Berenika Kohoutová jde po slavných! Brousila si zuby i na syna Krause Berenika Kohoutová jde po slavných! Brousila si zuby i na syna Krause Herečka Berenika Kohoutová (27) se s tím nemaže. Moderátorovi Janu Krausovi (65) do očí řekla, že… číst článek
Herečka Ivana Chýlková: Modelkou v 55 letech! Herečka Ivana Chýlková: Modelkou v 55 letech! Modeling není jen pro mladé modelky. Důkazem toho je Ivana Chýlková (55). Herečka má dostatečnou… číst článek
Moderátor Jan Kraus: Vykašlal se na pohřeb svého přítele Šimáčka! Moderátor Jan Kraus: Vykašlal se na pohřeb svého přítele Šimáčka! Dojemné a důstojné poslední rozloučení s Milanem Šimáčkem (†56) alias Vatou z filmu Černí baroni… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Markéta Horváthová
Markéta Horváthová
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Michal Viewegh
Michal Viewegh
zobrazit profil Filip Cíl
Filip Cíl