Ivana Chýlková | Celebwiki.cz

Ivana Chýlková

Datum narození: 27. 9. 1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Holubová, Polívka a Chýlková točí o psech a s nimi: V hlavni roli Gump - ten, který naučil lidi žít Holubová, Polívka a Chýlková točí o psech a s nimi: V hlavni roli Gump - ten, který naučil lidi žít Ústředním hrdinou filmu je Gump, pes tulák, a jeho životní příběh. „Já tady jsem jen od toho, aby... číst článek
Série #kulturažije zařazuje legendární divadelní představení a best of hudebních stálic Série #kulturažije zařazuje legendární divadelní představení a best of hudebních stálic Je to přesně měsíc ode dne, kdy byla zakázána všechna divadelní, hudební a filmová představení, výst... číst článek
Žilková si krátí karanténu poklady z archivu: Slavní spolužáci a stehno Chýlkové! Žilková si krátí karanténu poklady z archivu: Slavní spolužáci a stehno Chýlkové! Herečka Veronika Žilková (58) se pochlubila fotkou z DAMU z roku 1982. A nutno říct, že to byl silný... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Andrea Verešová
Andrea Verešová