Ivana Chýlková

Datum narození: 27. 9. 1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ivana Chýlková ztělesňuje ve filmech často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep.

Po DAMU zamířila do Činoherního studia v Ústí nad Labem

Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Díky za každé nové ráno jí vyneslo Českého lva

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Chýlková odtajnila soukromí: Asterová čtyři dny v šoku! Chýlková odtajnila soukromí: Asterová čtyři dny v šoku! Osmapadesátiletá partnerka Jana Krause (68) zavzpomínala na dětství a ukázala pár snímků i kolegyni ... číst článek
Šárka Vaculíková o erotických scénách ve Vyšehradu: Líbačku se Štáfkem jsem vytěsnila! Šárka Vaculíková o erotických scénách ve Vyšehradu: Líbačku se Štáfkem jsem vytěsnila! V komedii Vyšehrad: Fylm, kterou za tři týdny vidělo 435 tisíc diváků, hraje typickou barbie, která ... číst článek
Kraus jen valil oči! Chýlková v posteli s mladým kolouškem Kraus jen valil oči! Chýlková v posteli s mladým kolouškem Film Vyšehrad s Jakubem Štáfkem (31) v hlavní roli vyprodává kinosály. Mladý herec a režisér se o ně... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Ivana Uhlířová
Ivana Uhlířová
zobrazit profil Conor McGregor
Conor McGregor
zobrazit profil Pavla Hodková
Pavla Hodková
zobrazit profil Amber Heard
Amber Heard
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Karolína Kopíncová
Karolína Kopíncová
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová