Ivana Chýlková | Celebwiki.cz

Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Musí se jen smát! Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Musí se jen smát! Prima uvedla nový seriál Linka, který se snaží divákům přiblížit, co se děje na druhé straně po zavolání… číst článek
Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Jak to chodí doopravdy Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Jak to chodí doopravdy Nový primácký seriál Linka se snaží divákovi dramaticky představit, co se děje na druhé straně, když… číst článek
Zpěvák Pavel Vítek (56): Kvůli lásce ke klukovi poznal bídu i hlad! Zpěvák Pavel Vítek (56): Kvůli lásce ke klukovi poznal bídu i hlad! Rodiče chtěli, aby vystudoval »něco seriózního«. Jenomže Pavla Vítka (56) odmalička lákala hudba… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Ivo Šmoldas
Ivo Šmoldas
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček