Ivana Chýlková | Celebwiki.cz

Ivana Chýlková

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Frýdek-Mýstek
Výška: 183 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Chýlková ztělesňuje často moderní a silné ženy, které děsí, ale o to jsou přitažlivější. Stejně jako ona. Žije s moderátorem Janem Krausem.

Ivana Chýlková prožila dětství a mládí střídavě ve Zlíně a ve Frýdku-Místku. Už jako studentka pražské DAMU si zahrála ve snímku Faunovo velmi pozdní odpoledne od režisérky Věry Chytilové. Krom toho také zpívala v divadle Sklep. Po absolutoriu se stala členkou Činoherního studia v Ústí nad Labem. Poté přestoupila do Divadla Bez zábradlí nebo do Divadla Kalich, kde dodnes exceluje ve hře Nahniličko. V roce 2010 měl premiéru muzikál Hello Dolly!, kde zpívá hlavní roli.

CHÝLKOVÁ - FINALISTKA SHOW TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS

V osmdesátých a devadesátých letech byla Ivana Chýlková jednou z nejobsazovanějších filmových hereček. Zářila například ve filmu Dobré světlo režiséra Karla Kachyni nebo v Má je pomsta, kde se ukázala v roli prostitutky. Chýlková byla terčem i několika geniálních hlášek Bolka Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Zahrála si i v několika seriálech.

Českého lva získala Ivana Chýlková za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Mezi její klenoty patří i Velká zlatá cena z festivalu v Cannes. Získala ji za transformaci mysli do postavy Marty ze seriálu Přítelkyně z domu smutku. Po boku současného partnera Jana Krause si zahrála ve snímku Musím tě svést. Vystupuje také v hudebním divadle Karlín v inscenacích Hello Dolly či Vražda za oponou.

Ivana Chýlková si se svým někdejším partnerem a spolužákem z DAMU Karlem Rodenem, zahrála v několika snímcích. V současnosti s ní žije populární moderátor Jan Kraus, s ním vychovává syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Zasedací pořádek Gottovy soukromé oslavy: Kraus daleko od Šípa, Bohdalová v první řadě! Zasedací pořádek Gottovy soukromé oslavy: Kraus daleko od Šípa, Bohdalová v první řadě! Nově zveřejněné snímky z oslavy 80. narozenin Karla Gotta odhalily, jak Slavík a jeho manželka Ivana,… číst článek
Hvězda seriálu Linka Chýlková terčem závisti Hvězda seriálu Linka Chýlková terčem závisti Nová minisérie Linka, kterou vysílá televize Prima vstoupila do poloviny. Původní seriál plný akce… číst článek
Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Musí se jen smát! Nový seriál Linka očima skutečných záchranářů: Musí se jen smát! Prima uvedla nový seriál Linka, který se snaží divákům přiblížit, co se děje na druhé straně po zavolání… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Jiřina Rosáková
Jiřina Rosáková
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Radka Trylčová
Radka Trylčová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Therese Schwarzenbergová
Therese Schwarzenbergová