Otmar Brancuzský

Otmar Brancuzský

Datum narození: 13. 2. 1956
Datum úmrtí: 22. 10. 2022
Místo narození: Jihlava
Profese: herec, dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Otmar Brancuzský byl hercem především malých rolí. Objevil se ve filmech a pohádkách i v seriálech. Jmenujme např. Slunečnou, Modrý kód či ZOO.

Vystudoval fotografii a grafiku. Poté se Otmar Brancuzský nezačal věnovat své profesi, ale hrál v několika amatérských souborech.

Brancuzský hrál na pražských scénách

K profesionálnímu herectví se Otmar Brancuzský dostal v roce 1990, kdy přijal angažmá v Hanáckém divadle v Jihlavě. Následovalo angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové a posléze zamířil do Prahy, kde působil v divadle ABC. Roku 2010 se stal členem Činoherního klubu.

Zahrál si v mnoha filmech a pohádkách, i když jeho role byly většinou malé. Otmar Brancuzský ztvárnil mj. generála v Tajemství staré bambitky, kupce v Zimní víle, hostinského v pohádce Panic je nanic, drába v Andělu Páně, loupežníka v Lotrandovi a Zubejdě, fotbalového trenéra v Báječných letech pod psa či gynekologa v komedii Jak básníci neztrácejí naději.

Otmar Brancuzský byl i dabér

Objevil se i v řadě seriálů. Otmar Brancuzský hrál např. seriálech Rapl, Polda, Četníci z Luhačovic, Modrý kód, Tátové na tahu, Helena, Slunečná, Dáma a Král nebo ZOO.

Byl i vyhledávaným dabérem. Svůj hlas Otmar Brancuzský propůjčil např. postavám v seriálech Otec Brown a Případy detektiva Murdocha nebo ve filmech Fargo.

O OTMAROVI BRANCUZSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Herec a dabér Otmar Brancuzský zemřel 22. října 2022. Bylo mu 66 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Martina Preissová
Martina Preissová
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová