Ondřej Vetchý

Datum narození: 16. 5. 1962
Místo narození: Jihlava
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Roku 1989 se stal členem Činoherního klubu v Praze.

ONDŘEJ VETCHÝ JAKO ALOIS RAŠÍN

Ondřej Vetchý ztvárnil nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět, Příběh kmotra, Pohádky pro Emu, Bezva ženská na krku, Po střništi bos či Bábovky. V roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.

Na obrazovkách televize se Ondřej Vetchý předvedl např. v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárnil postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva za vedlejší roli.

O ONDŘEJOVI VETCHÉM ČTĚTE ZDE>>

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu.

Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, která mu porodila dceru Rebeku a syna Arona. Mimo manželství má dvojčata Kristýnu a Terezu.

 

Články o celebritě

„Čo bolo, to bolo...“ Černí baroni nastoupili do služby před 30 lety „Čo bolo, to bolo...“ Černí baroni nastoupili do služby před 30 lety Byl plný hvězd, vtipů humoristy Miloslava Švandrlíka (†77), plánovalo se mu pokračování a diváky úst... číst článek
Bohdalová nechá nahlédnout do soukromí: Strach ukáže její pravou tvář! Bohdalová nechá nahlédnout do soukromí: Strach ukáže její pravou tvář! Na začátku května oslavila 91. narozeniny, je stále velmi vitální a doslova chodící legendou. Jaká j... číst článek
Nové díly Případů 1. oddělení! Zahrál si Šíp i Všechnopárty Nové díly Případů 1. oddělení! Zahrál si Šíp i Všechnopárty „Točilo se nových třináct dílů," prozradil ve Všechnopárty  Miroslav Hanuš (59) o III. řadě seriálu ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák