Ondřej Vetchý | Celebwiki.cz

Ondřej Vetchý

Datum narození: 16. 5. 1962
Místo narození: Jihlava
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Od roku 1989 je až do současnosti členem Činoherního klubu v Praze.

Ondřej Vetchý ztvárnil také nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět a nejnovější film Příběh kmotra, kde ztvárnil hlavní roli inspirovanou „kmotrem“ Františkem Mrázkem. A v roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.
Nejvíce ale Ondřeje Vetchého vídáme doma na obrazovkách televize v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárňuje postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva. Nově se také objevil v krimiseriálu české televize Případy 1. oddělení.

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu. Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, se kterou stále žije a vychovávají dceru Rebeku.

 

Články o celebritě

Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Podzimní megahit Bábovky míří do kin: »Langoš« čte Blesk i v posteli! Nemuseli je dvakrát přemlouvat. Jiří Langmajer (54) ani Ondřej Vetchý (58) neváhali, když dostali na... číst článek
Drsný televizní propadák! Tvář a Zlatá maska baví jen účinkující, tvrdí diváci Drsný televizní propadák! Tvář a Zlatá maska baví jen účinkující, tvrdí diváci Že by zábavným hudebním show v České republice odzvonilo? Stále nižší a nižší sledovanost tomu nasvě... číst článek
Kvido z Báječných let pod psa: Odtajnil skrytou vášeň Šafránkové! Kvido z Báječných let pod psa: Odtajnil skrytou vášeň Šafránkové! Za honorář z filmu Báječná léta pod psa si koupil první počítač. A to rozhodlo, že se z malého přemo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka