Ondřej Vetchý | Celebwiki.cz

Ondřej Vetchý

Datum narození: 16. 5. 1962
Místo narození: Jihlava
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Od roku 1989 je až do současnosti členem Činoherního klubu v Praze.

Ondřej Vetchý ztvárnil také nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět a nejnovější film Příběh kmotra, kde ztvárnil hlavní roli inspirovanou „kmotrem“ Františkem Mrázkem. A v roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.
Nejvíce ale Ondřeje Vetchého vídáme doma na obrazovkách televize v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárňuje postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva. Nově se také objevil v krimiseriálu české televize Případy 1. oddělení.

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu. Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, se kterou stále žije a vychovávají dceru Rebeku.

 

Články o celebritě

Prima diváky potěšila a zklamala zároveň: Přesto se v neděli stala jedničkou! Prima diváky potěšila a zklamala zároveň: Přesto se v neděli stala jedničkou! Česká filmová komedie Bezva ženská na krku se stala nejsledovanějším nedělním večerním pořadem po 20... číst článek
Legendární herec Petr Nárožný (81): Za tři měsíce končím! Legendární herec Petr Nárožný (81): Za tři měsíce končím! Tvrdí, že jedinou pořádnou brzdou stáří je práce, povinnosti a denní režim. Jenomže jedním dechem do... číst článek
Podruhé do stejné řeky! Tomáš Klus si zopakuje roli v úspěšné pohádce Podruhé do stejné řeky! Tomáš Klus si zopakuje roli v úspěšné pohádce Zpěvák Tomáš Klus (33) si už jednou pohádkového prince zahrál. Psal se rok 2011 a on ztvárnil hlavní... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková