Ondřej Vetchý

Datum narození: 16. 5. 1962
Místo narození: Jihlava
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Roku 1989 se stal členem Činoherního klubu v Praze.

ONDŘEJ VETCHÝ JAKO ALOIS RAŠÍN

Ondřej Vetchý ztvárnil nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět, Příběh kmotra, Pohádky pro Emu, Bezva ženská na krku, Po střništi bos či Bábovky. V roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.

Na obrazovkách televize se Ondřej Vetchý předvedl např. v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárnil postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva za vedlejší roli.

O ONDŘEJOVI VETCHÉM ČTĚTE ZDE>>

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu.

Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, která mu porodila dceru Rebeku a syna Arona. Mimo manželství má dvojčata Kristýnu a Terezu.

 

Články o celebritě

Ani závěr Docenta ve sledovanosti nepolevil: Vraha s Trojanem hledalo téměř 2 miliony diváků! Ani závěr Docenta ve sledovanosti nepolevil: Vraha s Trojanem hledalo téměř 2 miliony diváků! Poslední scéna druhého dílu krimi série Docent sice už naznačovala, kdo je sériovým vrahem, po které... číst článek
Tereza Ramba z Docenta: Řvát na Trojana bylo super! Tereza Ramba z Docenta: Řvát na Trojana bylo super! Tereza Ramba (33) si v roli kapitánky Fousové vychutnávala řvaní na Ivana Trojana (58), i když jí to... číst článek
Úspěšný Docent očima diváků? Terezy Ramby a řevu mají dost! Úspěšný Docent očima diváků? Terezy Ramby a řevu mají dost! Nejen první, ale i druhý díl minisérie Docent na České televizi s Ivanem Trojanem a Terezou Rambou v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Jiří Böhm
Jiří Böhm
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Michael Sheen
Michael Sheen
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger