Ondřej Vetchý | Celebwiki.cz

Ondřej Vetchý

Datum narození: 16. 5. 1962
Místo narození: Jihlava
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Od roku 1989 je až do současnosti členem Činoherního klubu v Praze.

Ondřej Vetchý ztvárnil také nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět a nejnovější film Příběh kmotra, kde ztvárnil hlavní roli inspirovanou „kmotrem“ Františkem Mrázkem. A v roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.
Nejvíce ale Ondřeje Vetchého vídáme doma na obrazovkách televize v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárňuje postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva. Nově se také objevil v krimiseriálu české televize Případy 1. oddělení.

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu. Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, se kterou stále žije a vychovávají dceru Rebeku.

 

Články o celebritě

Děsivé tajemství Černých baronů: Vetchý kvůli Vydrovi málem oslepl! Děsivé tajemství Černých baronů: Vetchý kvůli Vydrovi málem oslepl! Herecké povolání je, zdá se, velmi rizikové. Nebo spíš může být. Záleží, jak šikovné máte kolegy. Na... číst článek
SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? V nedělní večer to byl souboj televizních stanic více než vyrovnaný! Nejsledovanějším nedělním pořad... číst článek
Herec Marián Labuda ml. (46) o roli Emanuela Moravce: Neuvěřitelná podoba! Herec Marián Labuda ml. (46) o roli Emanuela Moravce: Neuvěřitelná podoba! O muži, kterého měl hrát ve dvoudílném filmu Anatomie zrady, nejdřív nic nevěděl. Pak ale i Mariána ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil David Prachař
David Prachař
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová