Ladislav Hampl | Celebwiki.cz

Ladislav Hampl

Datum narození: 17. 7. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Ladislav Hampl v seriálu Specialisté: Chladnokrevná mašina na zabíjení! Ladislav Hampl v seriálu Specialisté: Chladnokrevná mašina na zabíjení! Z  bezelstného kluka v Okresním přeboru, který maximálně nakopl balon, vyfasoval v seriálu Specialit... číst článek
Nastoupilo 22 Šuralů. Na Spartu přijel uctít památku i šéf tureckého klubu Nastoupilo 22 Šuralů. Na Spartu přijel uctít památku i šéf tureckého klubu Teď už kopeš tam v nebi… Takový a další desítky vzkazů přinesli sparťanští fanoušci v sobotu na rozl... číst článek
Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Ve středu 18. prosince uběhlo sedm let od úmrtí disidenta, dramatika a zejména prezidenta Václava Ha... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp