Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Datum narození: 17. 7. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Igor Chmela rozchodil Jana Kačera (86): Zvedl ho z postele! Igor Chmela rozchodil Jana Kačera (86): Zvedl ho z postele! Kvůli vážným zdravotním problémům sotva chodí. Herec, pedagog a režisér Jan Kačer (86) zvažuje každi... číst článek
Chmela rozchodil Jana Kačera (86): Zvedl ho z postele! Chmela rozchodil Jana Kačera (86): Zvedl ho z postele! Kvůli vážným zdravotním problémům sotva chodí. Herec, pedagog a režisér Jan Kačer (86) zvažuje každi... číst článek
Pohřeb režiséra Miloše Horanského (†90): Nad rakví promluvila Dyková, Hofmann plakal Pohřeb režiséra Miloše Horanského (†90): Nad rakví promluvila Dyková, Hofmann plakal Přátelé,  spolupracovníci, ale hlavně vděční žáci se ve strašnickém krematoriu loučili s divadelním ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jenna Ortega
Jenna Ortega
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.