Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Datum narození: 17. 7. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Česko i Slovensko v šoku ze smrti Lasici (†81) na jevišti: Zemřel krásně, štká Žilková, Havlová či Kalousek Česko i Slovensko v šoku ze smrti Lasici (†81) na jevišti: Zemřel krásně, štká Žilková, Havlová či Kalousek Obrovský šok, z kterého se bude těžké vzpamatovat. Ve věku 81 let zemřel v neděli večer přímo během ... číst článek
Pusťte mě ven! Janžurová chce s covidem zúčtovat premiérou! Pusťte mě ven! Janžurová chce s covidem zúčtovat premiérou! Po biografické knížce Včera, dnes a zítra přichystala Iva Janžurová (79) pro své přiznivce další dár... číst článek
Koller dal gól jako Poborský, Real Top Praha přispěl na Honzíka Koller dal gól jako Poborský, Real Top Praha přispěl na Honzíka Nejen fotbalové osobnosti z týmu Real Top Praha opět ukázaly fanouškům své umění. Při nedělním exhib... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík