Ladislav Hampl | Celebwiki.cz

Ladislav Hampl

Datum narození: 17.7.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Ve středu 18. prosince uběhlo sedm let od úmrtí disidenta, dramatika a zejména prezidenta Václava… číst článek
50 let od okupace: Na Holubovou mířili zbraní! Výročí připomínají i další celebrity 50 let od okupace: Na Holubovou mířili zbraní! Výročí připomínají i další celebrity Celá země si připomíná smutné historické výročí – 50 let od chvíle, kdy do naší země vtrhly ruské… číst článek
Ďábelské drama, 11 gólů i Jarda Kužel za pípou. I. A třída v přímém přenosu! Ďábelské drama, 11 gólů i Jarda Kužel za pípou. I. A třída v přímém přenosu! Chcete vidět nádherný fotbal? Nemusíte si pouštět jen Ligu mistrů. Dokonalou zábavu může nabídnout… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková