Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Datum narození: 17. 7. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Jana Hlaváčová (†85): Detaily posledního rozloučení! Jana Hlaváčová (†85): Detaily posledního rozloučení! V plném proudu jsou přípravy posledního rozloučení s Janou Hlaváčovou, které se uskuteční v pátek 26... číst článek
Kostka na posledním sbohem Hlaváčové (†85): Strach, že to nezvládne! Kostka na posledním sbohem Hlaváčové (†85): Strach, že to nezvládne! Do posledního rozloučení s Janou Hlaváčovou (†85) sice zbývá ještě týden a den, ale přípravy už napl... číst článek
Český lev nabitý trháky: Film Bratři válcuje nominace! A Dyková překvapila  Český lev nabitý trháky: Film Bratři válcuje nominace! A Dyková překvapila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) představila nominace pro 31. ročník výročních cen Český le... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Jonathan Majors
Jonathan Majors
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Madeleine Madden
Madeleine Madden
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Henry Cavill
Henry Cavill