Ladislav Hampl | Celebwiki.cz

Ladislav Hampl

Datum narození: 17.7.1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Prales v přímém přenosu, I. A třída ve Vroutku zažije svátek. I s tiskovkami Prales v přímém přenosu, I. A třída ve Vroutku zažije svátek. I s tiskovkami Komu by se chtělo o víkendu zabloudit do pralesa? Exkurze do fotbalového pralesa ale může být docela… číst článek
Trojboj herce Hampla: odehraje Sudího, nastoupí na hřiště a ještě z něj bude biatlonista Trojboj herce Hampla: odehraje Sudího, nastoupí na hřiště a ještě z něj bude biatlonista Známí sportovci, ale také umělci vystoupí v sobotu v rámci Prague Sport Games v pražské Stromovce.… číst článek
Hampl z Okresního přeboru lásku odpískal! Hampl z Okresního přeboru lásku odpískal! Sympatický herec Ladislav Hampl září v nové divadelní hře Sudí. Kariéra míří k vrcholu, ale v soukromém… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická