Ladislav Hampl | Celebwiki.cz

Ladislav Hampl

Datum narození: 17. 7. 1981
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Hampl se nejvíce proslavil v televizních seriálech Okresní přebor, Cesty domů a Vyprávěj.

Už jako mladý se Ladislav Hampl chtěl věnovat herectví, přestože vyrostl v rodině doktora. Po maturitě tak nastoupil na pražskou DAMU.

Po dostudování se začal věnovat jako herec divadelním představením v divadlech Rokoko nebo Na Vinohradech, kde se potkal mimo jiné s Václavem Vydrou.

Největší díru do světa udělal v divadle Na Zábradlí, kde ztvárnil hlavní roli v inscenaci Romeo a Julie. Vyzkoušel si i postavu boxera v představení Boarding Home, kde si zahrál po boku Pavla Lišky.

V televizi se objevil především v nekonečných seriálech, a to v Ordinaci v růžové zahradě nebo třeba v Cestách domů, kde se konečně dostal k profesi vlastního otce, tedy doktora. Ladislav Hampl dostal i jednu z hlavních rolí ve Vyprávěj nebo v úspěšném seriálu Televize Nova Okresní přebor, kde exceloval v roli „zhulence“ Jarmila vedle Ondřeje Vetchého.

O LADISLAVU HAMPLOVI ČTĚTE ZDE>>

Je ženatý s půvabnou Majou, kterou si tajně vzal v rodném Liberci. Manželku, o níž mluvil jako o své osudové ženě, Ladislav Hampl po pěti letech opustil.

Ve šlépějích Ladislava Hampla se vydala i jeho mladší sestra Eliška Hamplová, která je také herečkou.

 

Články o celebritě

Nastoupilo 22 Šuralů. Na Spartu přijel uctít památku i šéf tureckého klubu Nastoupilo 22 Šuralů. Na Spartu přijel uctít památku i šéf tureckého klubu Teď už kopeš tam v nebi… Takový a další desítky vzkazů přinesli sparťanští fanoušci v sobotu na rozl... číst článek
Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Arichteva dostala drsně vynadáno! Vyčetli jí vzpomínku na mrtvého Václava Havla (†75) Ve středu 18. prosince uběhlo sedm let od úmrtí disidenta, dramatika a zejména prezidenta Václava Ha... číst článek
50 let od okupace: Na Holubovou mířili zbraní! Výročí připomínají i další celebrity 50 let od okupace: Na Holubovou mířili zbraní! Výročí připomínají i další celebrity Celá země si připomíná smutné historické výročí – 50 let od chvíle, kdy do naší země vtrhly ruské ta... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Zdenka Procházková
Zdenka Procházková
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová