Jana Štěpánková | Celebwiki.cz

Jana Štěpánková

Datum narození: 6. 9. 1934
Datum úmrtí: 18. 12. 2018
Místo narození: Žilina
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Štěpánková, dcera herce Zdeňka Štěpánka a herečky Eleny Hálkové, po matce pravnučka českého básníka Vítězslava Hálka a po otci sestra herců Petra Štěpánka a Martina Štěpánka se sama nesmazatelně zapsala do srdcí české veřejnosti.

Začínala jako ochotnice po boku svého slavného otce. Po studiích na DAMU se ale začala Jana Štěpánková herectvím živit (hned zkraje své herecké kariéry se seznámila se svým budoucím manželem Jaroslavem Dudkem, režisérem a scenáristou).

JANA ŠTĚPÁNKOVÁ - JEJÍ SMRT UTAJILI

Nejprve Jana Štěpánková působila v pardubickém divadle, koncem 50. let 20. století pak v pražském Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou) a od 70. let v Divadle na Vinohradech (proslulá byla její Elina Makropulos ve hře Karla Čapka Věc Makropulos). Od roku 2008 účinkovala pohostinsky v divadle Na Jezerce Jana Hrušínského. Byla známá také z mnoha rolí v televizi a filmu, z rozhlasu a rovněž z dabingu, za což byla dvakrát oceněna Cenou Františka Filipovského (2000, 2011).

K nejznámějším snímkům, v nichž se Jana Štěpánková objevila, patří např. Psohlavci, 105% alibi, Blbec z Xeenemünde, Anděl Páně, Účastníci zájezdu, Opravdová láska, Na útěku, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města, Plechová kavalerie, Synové a dcery Jakuba skláře, Dva lidi v ZOO, Ranč U Zelené sedmy, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Nemocnice na kraji města – nové osudy, Ďáblova lest, Rodinka či První republika.

Jana Štěpánková byla také známá jako autorka kuchařky o cuketách Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová.

V roce 2009 Jana Štěpánková dostala zlatou plaketu prezidenta republiky Václava Klause za mimořádný umělecký přínos k českému kulturnímu životu.

 O JANĚ ŠTĚPÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Štěpánková ve věku 84 let podlehla těžké nemoci.

 

Články o celebritě

Doktor Martin: Záhada v Beskydech je posledním filmem Štěpánkové (†84). Reakce jsou rozporuplné Doktor Martin: Záhada v Beskydech je posledním filmem Štěpánkové (†84). Reakce jsou rozporuplné První lednový pátek patří v České televizi filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech, celovečerní verz... číst článek
Trpké soukromí Štěpánkové (†84): Manžela pobláznila známá kolegyně! Trpké soukromí Štěpánkové (†84): Manžela pobláznila známá kolegyně! Věděla o tom jen hrstka nejbližších! Manželovi zesnulé herečky Jany Štěpánkové (†84) pobláznila hlav... číst článek
Zesnulá Štěpánková (†84): Napravují kroky rodiny! Zesnulá Štěpánková (†84): Napravují kroky rodiny! Scéně, kde hrála skoro 30 let, vadí, jak postupovala rodina Jany Štěpánková (†84) v případě informov... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková