Leoš Noha | Celebwiki.cz

Leoš Noha

Datum narození: 4.5.1968
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Leoš Noha se nejvíce proslavil postavou "jáčkujícího" veterináře Ády z Okresního přeboru. Cizí mu nebyla ani role v seriálech TV Prima Vinaři a Slunečná.

Vyučil se jako mechanik elektronických zařízení. Leoš Noha si vyzkoušel mnoho povolání, mezi něž patří např. tiskař, barman v rockovém klubu, silnoproudý elektrikář, opravář televizorů, montér, zmahač ohňů nebo pomocný zámečník.

LEOŠ NOHA - JAK JE NA TOM S DROGAMI?

K profesionálnímu herectví se Leoš Noha dostal zcela neobvyklou cestou, ačkoliv od roku 1987 hrál v amatérských divadlech a rovněž zpíval s kapelou Invalidní důchod. V roce 1992 nastoupil jako osvětlovač do Činoherního studia Ústí nad Labem a zde postupem času začal dostávat menší role.

Stálé angažmá Leoš Noha v Činoherním klubu Ústí nad Labem získal roku 1994. Vystřídal zde desítky divadelních postav, mezi nejznámější patří např. role Aloise Nebela v scénickém komixu Alois Nebel. Občasné hostování se roku 2005 změnilo ve stálé angažmá v Divadle na Zábradlí. Zahrál si zde mj. v inscenacích Veřejný nepřítel nebo Nože a růže.

Zaujal nejen na divadelním podiu, ale také před kamerou. Leoš Noha zazářil ve své první roli Karla ve filmu Mistři (2004) režírovaném Markem Najbrtem. Poté následovaly snímky, jako jsou např. Poslední plavky (2007), František je děvkař (2008), Protektor (2009), Pouta (2010), Alois Nebel (2011), Vendeta (2011), Špindl (2017) či Štěstí je krásná věc (2020).

Do paměti široké divácké obce se Leoš Noha dostal zejména rolí veterináře Ády Větvičky v seriálu Okresní přebor (později celovečerní film), která se vyznačuje svým „jáčkováním“. 

Kromě herectví se Leoš Noha věnuje i hudbě, stal se frontmanem a zpěvákem skupiny Buzerant, kterou založil jeho kamarád Petr Čtvrtníček. 

V roce 2012 se na televizní obrazovky dostal sitcom s názvem Helena, ve kterém Leoš Noha ztvárnil postavu gaučového povaleče Dana. Hospodského kibice si zahrál v primácké Slunečné (2020).

O LEOŠI NOHOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Exreprezentant Rajnoch otevřel se spoluhráčem výčep a... Přiznal, jak to má s pitím! Exreprezentant Rajnoch otevřel se spoluhráčem výčep a... Přiznal, jak to má s pitím! Někdo si po kariéře kecne do ušáku, cucá lahváče a nadává u televize. Jiný to má hozené tak, že by… číst článek
Proč Slunečná poráží Ordinaci? Scenárista prozradil tajemství úspěchu! Proč Slunečná poráží Ordinaci? Scenárista prozradil tajemství úspěchu! Asi nikdo nečekal, že se novému seriálu Slunečná povede diváky zaujmout natolik, že porazí ve sledovanosti… číst článek
Seriálový hit Slunečná: Tohle je tajemství jeho úspěchu! Seriálový hit Slunečná: Tohle je tajemství jeho úspěchu!  Od prvního uvedení na obrazovku vítězí. Seriál Slunečná má už dva týdny přes milion diváků. Je to… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Eliška Boušková
Eliška Boušková
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková