Pavla  Beretová

Pavla Beretová

Datum narození: 28. 10. 1983
Místo narození: Ostrava
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Pavla Beretová se hned po studiích stala členkou Činohry Národního divadla a začala sbírat ocenění. Získala Cenu Alfréda Radoka a nominaci na Thálii za nejlepší ženský herecký výkon.

Na stříbrném plátně se Pavla Beretová poprvé objevila v dramatu Ocas ještěrky (2009) natočeném podle předlohy Boženy Němcové s Davidem Švehlíkem a Karlem Dobrým v hlavních rolích. Následovala komedie Jana Prušinovského Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012) či psychologický snímek Jako nikdy (2013). Větší prostor Pavla Beretová dostala od Radka Bajgara v jeho Teorii tygra (2016), který do ní obsadil Jiřího Bartošku, Elišku Balzerovou, Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Havelku či Jakuba Koháka, jehož svéráznou partnerku ve filmu zpodobnila. V dramatu Josefa Tuky Absence blízkosti ztvárnila jednu z klíčových rolí podobně jako Jana Plodková, Anna Cónová a Luboš Veselý.

PAVLA BERETOVÁ - OCENĚNA S HARAPESEM

Diváci, kteří dávají přednost seriálům, si mohli Pavly Beretové všimnout v Soukromých pastech, Okresním přeboru, Nevinných lžích, nekonečné novácké Ulici, Životě a době soudce A. K. či ve Vraždách v kruhu. Zahrála si také v televizních filmech (mj. Archiv, Bludičky, Případ pro lyžaře). Na obrazovce se objevila dokonce už jako malá holka, a to v několika pohádkách ostravského studia České televize.

Již během studií herectví na DAMU (1994 až 1998) hostovala v Divadle v Celetné (Agnes v Krysařovi, Desdemona v Májovém Shakespearovi). Ihned po absolutoriu dostala angažmá v Činohře Národního divadla. Ještě před vstupem do souboru zde účinkovala v převzatých rolích Subrety a Sestry Marty v Cyranovi z Bergeracu a v roli Dorotei ve hře Vladařka Závist aneb Zahradníkův pes. Hrála Marii v Konci masopustu, Gerdu ve Sněhové královně, Zuzanku ve Figarově svatbě, Jessiku v Kupci benátském, Mahulenu v Radúzovi a Mahuleně, Nerinu v Pánovi z Prasečkova. Mezi další představení, v nichž dostala roli, patří Jedenácté přikázání, Les, Zemětřesení v Londýně, Láska a informace nebo V rytmu swingu buší srdce mé.

Talentovaná Pavla Beretová je držitelkou Ceny Jiřího Adamíry, získala ji jako studentka 4. ročníku DAMU či Ceny Alfréda Radoka - Talent roku 2009. Téhož roku byla nominována na Cenu Thálie za roli Salome v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (Kauza Salome, A-Studio Rubín).

 

Články o celebritě

Oblíbená komická dvojice po 8 letech opět před kamerou: Kaiser trsal jako Travolta! Oblíbená komická dvojice po 8 letech opět před kamerou: Kaiser trsal jako Travolta! Dva výtečníci mají v těle díky vakcíně konečně dostatek protilátek. A tak se Oldřich Kaiser (65) a J... číst článek
Chystá se filmový návrat Lábuse s Kaiserem: Vše zdržuje očkování na covid-19! Chystá se filmový návrat Lábuse s Kaiserem: Vše zdržuje očkování na covid-19! A přece se točí! Ani pandemie koronaviru nezastavila Irenu Pavláskovou (61) ve vzniku jejího už v po... číst článek
Hlava medúzy s detektivkou Čvančarovou sklízí kritiku! Které herečky potkalo to samé? Hlava medúzy s detektivkou Čvančarovou sklízí kritiku! Které herečky potkalo to samé? V nové kriminálce Hlava medúzy se představila šéfka detektivního týmu Karin v podání Jitky Čvančarov... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Jan Plouhar
Jan Plouhar