Klaudia Dudová | Celebwiki.cz

Klaudia Dudová

Datum narození: 2. 9. 1988
Místo narození: Levice, Slovensko
Profese: prodavačka, herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Romka Klaudia Dudová získala Českého lva v kategorii Hlavní herečka a další ocenění za ztvárnění role Žanety v dramatu Cesta ven (2014) režiséra a scenáristy Petra Václava.

Navštěvovala taneční kroužek Jeketana, s nímž Klaudia Dudová vyhrála romské soutěže a festivaly. Po základní škole se učila kadeřnicí a po roce přestoupila na prodavačku. Pracovala jako pokladní v obchodě se smíšeným zbožím.

KLAUDIA DUDOVÁ A KAUZA KOLEM DLUHU ZA NÁJEM

K herectví se Klaudia Dudová dostala náhodou. Na romské zábavě si jí všiml režisér a scenárista Petr Václav, který zrovna hledal vhodné typy do svého dramatu Cesta ven (2014), a nabídl jí hlavní roli.

Za ztvárnění Žanety v Cestě ven Klaudia Dudová obdržela Českého lva a také Cenu české filmové kritiky. Bodovala též na Art Film Festu 2014 a byla nominována na Cenu RWE pro objev roku.

Od Petra Václava Klaudia Dudová dostala roli i v jeho dramatu Nikdy nejsme sami (2016) a v komedii Skokan (2017).

Menší úlohu Klaudia Dudová ztvárnila v čtyřdílném krimi thrilleru Jana Hřebejka Rédl, podobně jako v komediálním seriálu Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most!, v němž se její postava také jmenuje Žaneta.

O KLADII DUDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Narodila se ve slovenských Levicích, poté se s rodiči přestěhovala do Brna a pak do Ústí nad Labem. Klaudia Dudová má dceru Patricii (narozena 2012).

 

Další Herci

zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil René Přibil
René Přibil
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová