David Novotný

Datum narození: 12. 6. 1969
Místo narození: Brandýs nad Labem
Profese: herec, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

David Novotný patří k oporám Dejvického divadla. V televizi proslul coby Jarda Kužel v Okresním přeboru. Za filmovou kariéru nasbíral čtyři nominace na Českého lva.

Vystudoval Státní konzervatoř v Praze a své angažmá David Novotný započal v divadle v Českých Budějovicích, kde si zahrál řadu významných rolí. Od roku 1998 působí jako herec na půdě Dejvického divadla.

DAVID NOVOTNÝ SE "SMEČKOU" V ZOO

Kromě divadla se David Novotný objevil i na filmových plátnech a televizních obrazovkách. Mezi nejvýraznější herecké role patří postava Bedřicha Mrtvého z filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.

O pár let později si zahrál ve filmech Jedna ruka netleská nebo Non plus ultras. David Novotný působí v Dejvickém divadle spolu s Miroslavem Krobotem, se kterým hrál v seriálu Čtvrtá hvězda, Okresní přebor – Poslední západ Pepika Hnátka nebo Hořící keř

David Novotný je držitelem Ceny Alfréda Radoka za inscenaci Aki Kaurismäki: Muž bez minulosti.

To, že David Novotný umí hrát nejen v komediích, dokázal v thrillerovém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži, kde vytvořil postavu Karla. Z dalších snímků zapůsobil např. v poetickém příběhu O rodičích a dětech, v komedich Hodinový manžel a Manžel na hodinu nebo v thrilleru Hastrman.

Čtyři nominace na Českého lva

Za vedlejší roli byl David Novotný na Českého lva nominován za postavy ve filmech O rodičích a dětech, Karamazovi, Křídla Vánoc a Vlastníci.

V televizním cyklu České století, které se snaží natradiční a napůl dokumentární a napůl hranou formou přiblížit klíčové okamžiky českých dějin 20. století, David Novotný ztvárnil komunistu Rudolfa Slánského. Diváci ho mohli vidět v seriálech Třetí patro, Dlouhá míle, Škola Na Výsluní, PřešlapyČapkovy kapsy, Štafl, Kosmo, Rédl nebo Zrádci.

Kromě herectví se David Novotný věnuje také dabingu. Jeho hlas můžeme slyšet ve filmech Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela nebo Všichni moji blízcí.

O DAVIDU NOVOTNÉM ČTĚTE ZDE>>

David Novotný je podruhé ženatý. Z prvního svazku s bývalou ženou Janou má dceru a ze druhého s manželkou Anetou syna a dvě dcery.

 

Články o celebritě

Herecká hvězda David Novotný: OČISTEC KVŮLI NEDOSTATKU PENĚZ! Herecká hvězda David Novotný: OČISTEC KVŮLI NEDOSTATKU PENĚZ! Obrovské množství textu, pendlování Praha – České Budějovice a do toho příprava na natáčení dalšího ... číst článek
Osvětlovač zavraždil kolegu a vydíral jeho manželku: Inspiroval případ seriál Místo zločinu České Budějovice? Osvětlovač zavraždil kolegu a vydíral jeho manželku: Inspiroval případ seriál Místo zločinu České Budějovice? Po seriálech Místo zločinu Plzeň a Ostrava uvedla na začátku ledna Česká televize další podobnou kri... číst článek
Herec Čermák o filmu Děti Nagana: Byl jsem dojatý. Co dělal před 25 lety? Herec Čermák o filmu Děti Nagana: Byl jsem dojatý. Co dělal před 25 lety? Každý chtěl být jako Hašek, Ručinský a další. „Jágr jsem já!“ křikne jeden z hrdinů rodinného filmu ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková