David Novotný | Celebwiki.cz

David Novotný

Datum narození: 12. 6. 1969
Místo narození: Brandýs nad Labem
Profese: herec, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec a dabér David Novotný, opora souboru Dejvického divadla, který proslul coby Jarda Kužel v Okresním přeboru, byl roku 2020 nominován na Českého lva za vedlejší roli v komedii Vlastníci.

Vystudoval Státní konzervatoř v Praze a své angažmá David Novotný započal v divadle v Českých Budějovicích, kde si zahrál řadu významných rolí. Od roku 1998 působí jako herec na půdě Dejvického divadla.

DAVID NOVOTNÝ SE "SMEČKOU" V ZOO

Kromě divadla se David Novotný objevil i na filmových plátnech a televizních obrazovkách. Mezi nejvýraznější herecké role patří postava Bedřicha Mrtvého z filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.

O pár let později si zahrál ve filmech Jedna ruka netleská nebo Non plus ultras. David Novotný působí v Dejvickém divadle spolu s Miroslavem Krobotem, se kterým hrál v seriálu Čtvrtá hvězda, Okresní přebor – Poslední západ Pepika Hnátka nebo Hořící keř

David Novotný je držitelem Ceny Alfréda Radoka za inscenaci Aki Kaurismäki: Muž bez minulosti.

To, že David Novotný umí hrát nejen v komediích, dokázal v thrillerovém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži, kde vytvořil postavu Karla. Z dalších snímků zapůsobil např. v poetickém příběhu O rodičích a dětech, v komedich Hodinový manžel a Manžel na hodinu nebo v thrilleru Hastrman.

Za vedlejší roli byl David Novotný na Českého lva nominován za postavy ve filmech O rodičích a dětech, Karamazovi, Křídla Vánoc a Vlastníci.

V televizním cyklu České století, které se snaží natradiční a napůl dokumentární a napůl hranou formou přiblížit klíčové okamžiky českých dějin 20. století, David Novotný ztvárnil komunistu Rudolfa Slánského. Diváci ho mohli vidět v seriálech Třetí patro, Dlouhá míle, Škola Na Výsluní, PřešlapyČapkovy kapsy, Štafl, Kosmo, Rédl nebo Zrádci.

Kromě herectví se David Novotný věnuje také dabingu. Jeho hlas můžeme slyšet ve filmech Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela nebo Všichni moji blízcí.

O DAVIDU NOVOTNÉM ČTĚTE ZDE>>

David Novotný je podruhé ženatý. Z prvního svazku s bývalou ženou Janou má dceru a ze druhého s manželkou Anetou syna a dvě dcery.

 

Články o celebritě

Za sousedku z Vlastníků získala Klára Melíšková čtvrtého Českého lva Za sousedku z Vlastníků získala Klára Melíšková čtvrtého Českého lva Herečka Klára Melíšková, která kromě svých výkonů před kamerou a na divadelních prknech upoutala poz... číst článek
Odhodlaná Eva Burešová: Kvůli Slunečné se všeho vzdala! Odhodlaná Eva Burešová: Kvůli Slunečné se všeho vzdala! Načas se musí spokojit s rolí dívky ze statku. Hvězda Slunečné Eva Burešová (26) svůj sametový hlas ... číst článek
Vlastníci: Českého lva za souseda Švece David Novotný nezískal Vlastníci: Českého lva za souseda Švece David Novotný nezískal Herec David Novotný, držitel Ceny Alfréda Radoka, byl za ztvárnění vedlejší role v komedii režiséra ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan