Jan Maxián

Datum narození: 16. 7. 1983
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, hudebník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec, dabér a hudebník Jan Maxián se proslavil zejména jako člen úspěšných českých kapal Support Lesbiens a Shower Elephants, především pak skupiny Nightwork.

Všestranné nadání Jan Maxián podědil po příbuzných: otec - profesor klavíru, matka - houslistka a violistka, dědeček František Maxián - klavírista a pedagog. Už jako malý Jan Maxián zpíval ve sboru, díky čemuž se dostal i k dabingu. Roku 2004 absolvoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Příznivci divadla jej mohli vidět již na několika scénách (Divadlo Kalich, Východočeské divadlo Pardubice, Divadlo Broadway, Divadelní společnost Háta, Státní opera, Divadlo Hybernia, Divadlo A. Dvořáka Příbram či Cirk La Putyka).

JAN MAXIÁN – POCHLUBIL SE DCEROU

Na televizní obrazovce Jan Maxián debutoval roku 1991 v životopisném snímku Variácie slávy, v němž ztvárnil osmiletého génia W. A. Mozarta. Objevil se ve filmech Řád saténových mašlí, Vražda kočky domácí nebo Rytmus v patách a v seriálech Světla pasáže, Vyprávěj, Obchoďák, Doktoři z Počátků. Namluvil role ve snímcích Kvaska, Ztracený princ, Bathory či Lichožrouti.

TAJNÁ SVATBA JANA MAXIÁNA

V dabingu je hlas Jana Maxiána velmi žádaným a často využívaným. Propůjčil jej řadě hollywoodským hercům, jsou to např. Elijah Wood, Robert Pattinson, Tobey Maguire, John Cho, Charlie Cox, Ryan Merriman, Tom Welling, Ashton Kutcher, Jared Padalecki či Colin Hanks. Uplatnil se také v animované tvorbě, kromě již zmíněných Lichožroutů jmenujme seriály Spongebob a Tučňáci z Madagaskaru či filmy Madagaskar, Madagaskar 2: Útěk do Afriky, Madagaskar 3.

Nejvíce se Jan Maxián proslavil díky svému působení v kapelách Support Lesbiens nebo Shower Elephants, především pak ve skupině Nightwork s Vojtěchem Dykem, Jakubem Prachařem, <person class="celebrity" person_id="4925">Františkem Soukupem, Ondřejem Slukou a Jakubem Antlem, kde zpíval, hrál na klávesy a podílel se na autorství hudby. Mj. také na muzikálu Quasimodo.

Jan Maxián je ženatý. S manželkou Lucií má dceru Rebeku Nelu.

 

Články o celebritě

Vojta Dyk (36) se rozloučil s tátou Radkem Pytlíkem (†93)! Dramatická Táňa Dyková přišla se syny na poslední chvíli Vojta Dyk (36) se rozloučil s tátou Radkem Pytlíkem (†93)! Dramatická Táňa Dyková přišla se syny na poslední chvíli Pro Vojtu Dyka (36) a jeho maminku Věru (63) to dnes bude velmi smutný den. Hodinu před polednem ve ... číst článek
Červený koberec premiéry Fantoma Opery: Standa Hložek, Mašlíková i Kuklová s maminkou! Červený koberec premiéry Fantoma Opery: Standa Hložek, Mašlíková i Kuklová s maminkou! Do limitu 1000 osob na kulturní akce v současném nouzovém stavu se vešla i premiéra očekávaného návr... číst článek
Hvězdné reakce Morávkové či Bílé na „Gottovu" premiéru: Jak se jim líbil Karel?! Hvězdné reakce Morávkové či Bílé na „Gottovu" premiéru: Jak se jim líbil Karel?! Dlouho očekávaná premiéra dokumentu Karel, jenž pro zpěvákovy příznivce nabízí ojedinělý pohled do s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Batulková
Dana Batulková
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Lukáš Duy Anh Tran
Lukáš Duy Anh Tran
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka