Jakub Žáček

Datum narození: 18. 3. 1975
Místo narození: Vlašim
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Komik Jakub Žáček svou schopnost zahrát cokoli předvedl v seriálu TV Nova Comeback. Tohle dokáže nejen před kamerami, ale i v divadle.

Skvělá herečka Simona Babčáková, která má komediálního talentu na rozdávání, nemohla ve filmu Zoufalci režisérky Jitky Rudolfové snad mít „kvalitnějšího“ parťáka, než je její kolega, herec, komik Jakub Žáček. Předvedl to již v nováckém seriálu Comeback, kde sehrál spoustu „hlavních vedlejších rolí“ – od řemeslníků po Romy.

JAKUB ŽÁČEK ZVLÁDNE I KRYSU

Filmogralerie Jakuba Žáčka je velmi bohatá. Vzhledem ke svému umu zahrát „všechno“, dostal i řadu neuvěřitelných rolí. Vidět jste ho mohli kromě Comebacku (kolikrát byl naprosto k nepoznání), ve snímku Marka Najbrta Polski film, v němž byl krysou. Určitě to není špatná cesta, vždyť jen zavzpomínejte na Vladimíra Menšíka, který si zahrál medvěda či na Rudolfa Hrušínského jr., jenž se v televizní epizodě mění ve psa.

Jakub Žáček dále hrál i lidi, tedy někdy, a to např. ve filmech: Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko; Tu máš, čerte, krumpáč; Piko; a také třeba ve snímku Ve stínu.

Nadaný Jakub Žáček se narodil u Vlašimi. Střední uměleckou školu vystudoval ve Frýdlantu, pak studoval v Praze: Duncan Centre, Konzervatoř Jaroslava Ježka a DAMU, již absolvoval u profesora Josefa Krofty.

Čtyři roky byl Jakub Žáček členem HaDivadla v Brně. Je také známý z inscenací Divadla Archa, Minor nebo Divadla v Dlouhé. Je spoluzakladatelem libereckého Krátkého a úderného divadla, a to mj. s Markem Danielem.

O JAKUBU ŽÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec a komik Jakub Žáček se netají tím, že je gay. V roce 2007 se oženil se scénografem a kostýmním návrhářem Markem Cpinem.

 

Články o celebritě

Jan Cina a Petr Vančura: Láskyplné vyznání k výročí vztahu! Jan Cina a Petr Vančura: Láskyplné vyznání k výročí vztahu! O víkendu oslavili výročí vztahu herci Jan Cina (33) a Petr Vančura (36). Oba mladí muži spolu randí... číst článek
Festival ve Varech očima hvězd: Smířená Peštová, s anorexií bojující Prachařová a plačící Poláková! Festival ve Varech očima hvězd: Smířená Peštová, s anorexií bojující Prachařová a plačící Poláková! 55. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl plný nejenom filmů, ale i celebr... číst článek
Divadlo ve virtuálních brýlích? Čtvrtníček u vás doma v obyváku! Divadlo ve virtuálních brýlích? Čtvrtníček u vás doma v obyváku! Když nemůžete do divadla, musí divadlo za vámi. Nejrůznější streamy a on-line přenosy koncertů i pře... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza