Jakub Žáček | Celebwiki.cz

Jakub Žáček

Datum narození: 18. 3. 1975
Místo narození: Vlašim
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Komik Jakub Žáček svou schopnost zahrát cokoli předvedl v seriálu TV Nova Comeback. Tohle dokáže nejen před kamerami, ale i v divadle.

Skvělá herečka Simona Babčáková, která má komediálního talentu na rozdávání, nemohla ve filmu Zoufalci režisérky Jitky Rudolfové snad mít „kvalitnějšího“ parťáka, než je její kolega, herec, komik Jakub Žáček. Předvedl to již v nováckém seriálu Comeback, kde sehrál spoustu „hlavních vedlejších rolí“ – od řemeslníků po Romy.

JAKUB ŽÁČEK ZVLÁDNE I KRYSU

Filmogralerie Jakuba Žáčka je velmi bohatá. Vzhledem ke svému umu zahrát „všechno“, dostal i řadu neuvěřitelných rolí. Vidět jste ho mohli kromě Comebacku (kolikrát byl naprosto k nepoznání), ve snímku Marka Najbrta Polski film, v němž byl krysou. Určitě to není špatná cesta, vždyť jen zavzpomínejte na Vladimíra Menšíka, který si zahrál medvěda či na Rudolfa Hrušínského jr., jenž se v televizní epizodě mění ve psa.

Jakub Žáček dále hrál i lidi, tedy někdy, a to např. ve filmech: Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko; Tu máš, čerte, krumpáč; Piko; a také třeba ve snímku Ve stínu.

Nadaný Jakub Žáček se narodil u Vlašimi. Střední uměleckou školu vystudoval ve Frýdlantu, pak studoval v Praze: Duncan Centre, Konzervatoř Jaroslava Ježka a DAMU, již absolvoval u profesora Josefa Krofty.

Čtyři roky byl Jakub Žáček členem HaDivadla v Brně. Je také známý z inscenací Divadla Archa, Minor nebo Divadla v Dlouhé. Je spoluzakladatelem libereckého Krátkého a úderného divadla, a to mimo jiné s Markem Danielem.

O JAKUBU ŽÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec a komik Jakub Žáček se netají tím, že je gay.

 

Další Herci

zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič