Simona Babčáková

Datum narození: 21. 2. 1973
Místo narození: Šumperk
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svérázná mamina z Comebacku. Na Simonu Babčákovou nečekají dvě děti jen v seriálu, ale i doma. A co by zavedla nejradši? Zrušení daní pro umělce!

Ve Zlíně se formují nejen známé boty, ale i opravdoví umělci. Důkazem je Simona Babčáková, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami různých divadel (od scén Městského divadla Zlín, přes pražské Divadlo v Dlouhé a Klicperovo divadlo v Hradci Králové po Dejvické divadlo v Praze) a už si chce Babčáková rušit daně, které by umělci v zájmu zachování svobody neměli platit.

SIMONA BABČÁKOVÁ - ROZEŠLA SE SE SNOUBENCEM

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška možná nosí nos nahoru, ale zkušenosti s divadlem má vskutku bohaté. Za své výkony byla Simona Babčáková dvakrát nominována na Cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku. Společně s Ester Kočičkovou a hudebníkem Markem Doubravou vystupují v pražském klubu Rock Café, uvádí i své improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava.

Na divadelních prknech se Simona Babčáková předvedla mj. v muzikálu Hello, Dolly! v divadle Studio Dva, ve Zlíně si zahrála ve hře Patnáct venkovských dívek, v Hradci to byly hry Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, v Dejvickém divadle si vystřihla role v inscenacích Černá díra, Love story či Tramvaj do stanice touha.

Z filmových rolí Simony Babčákové je třeba neopomenout Zuzanu z filmu Jana Hřebejka na motivy Michala Viewegha Nestyda, Jíťu z komedie U mě dobrý, Lenku z filmu Rodina je základ státu nebo třeba hlavní roli ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů, v němž ale měla velké neshody s Jaromírem Hanzlíkem, který ji měl údajně urážet. Dále můžeme jmenovat filmy František je děvkař, Hajzlíci, Ženy, které nenávidí muže nebo Hexenšus.

Významné jsou i role seriálové. Simona Babčáková je známá především díky roli mámy dvou dětí (Lexy a Saši v podání Matouše Rumla a Marie Doležalové) v sitcomu Comeback, dále pak hrála v seriálech Černá sanitka, Škola pro život, Poste restante, Nevinné lži či Neviditelní.

V roce 2021 Simona Babčáková přijala nabídku České televize účastnit se 11. řady soutěže StarDance. Jejím partnerem se v ní stal tanečník Martin Prágr. Ve čtvrtém kole show opustili ze zdravotních důvodů.

O SIMONĚ BABČÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Simona Babčáková má syna Alberta a dceru Josefínu. 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Petr Kotlár
Petr Kotlár