Vojtěch Dyk | Celebwiki.cz

Vojtěch Dyk

Datum narození: 23. 7. 1985
Místo narození: Praha
Výška: 196 cm
Profese: herec, zpěvák, dabér, komik, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vojtěch Dyk je všestranně nadaný umělec, herec, dabér, zpěvák a komik, který má za sebou řadu projektů. Jeho manželkou se stala herečka Tatiana Vilhelmová.

Vystudoval gymnázium a DAMU. Prvotní herecké zkušenosti získal Vojtěch Dyk v divadle Radar, ještě před studiem na DAMU, a to mu zajistilo komparzní a epizodní role v seriálech i filmech. Na televizní obrazovce se zviditelnil účinkováním v seriálu Letiště. Poté začly přicházet i filmové role.

VOJTĚCH DYK SE MĚL JMENOVAT PYTLÍK

S popularitou zvládl Vojtěch Dyk mimořádně úspěšně naložit. Svou slávu dokázal postupně rozvíjet a nasměrovat do různých odvětví showbyznysu, kde své síly rovnoměrně rozložil. Velkou zásluhu na jeho úspěchu má hravost, kterou vkládá do všech svých počinů. Jako dokonalý příklad může posloužit kapela Nightwork.

V kapele Nightwork Vojtěch Dyk vystupoval s Jakubem Prachařem, Janem Maxiánem a Františkem Soukupem. Kapela spojila hudbu s divadlem a zálibou jejích členů v recesi a patosu. Skupina se věnuovala zajímavým projektům, jako byl např. battle kapel, který proběhl v Lucerně, kde kapela vyzvala Davida Kollera z Lucie.

Mezi největší hity skupiny Vojtěcha Dyka a jeho kolegů patří mj. Čekám na signál, Globální oteplování či Tepláky, který na Andělech 2010 muzikantům vynesl titul nejlepší kapela, videoklip a též album roku. V letech 2009 až 2012 Nightworci bodovali na Zlatém slavíkovi; nejprve jako skokani roku, dále pak jako třetí a dvakrát druhá skupina Česka. Kapela se rozpadla roku 2013.

Jako herec se Vojtěch Dyk předvedl na řadě divadelních scén, v televizi v inscenacích i seriálech a na stříbrném plátně dostal role např. v snímcích Ženy v pokušení, Signál, Tři bratři, Anděl Páně 2, Důvěrný nepřítel či Den štěstí.

V roce 2019 Vojtěch Dyk získal Cenu Thálie v kategorii muzikál za roli Sherlocka Holmese.

O VOJTĚCHU DYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Muzikant a herec Vojtěch Dyk je synem literárního vědce Radko Pytlíka a archivářky Věry Dykové. Společně s bratrancem, hudebníkem a producentem Viktorem Dykem, jsou hudebníci potomky roku 1931 zesnulého významného českého básníka, prozaika, publicisty a politika Viktora Dyka.

Přítelkyní Vojtěcha Dyka se stala o sedm let starší herečka Tatiana Vilhelmová, která s ním roku 2012 otěhotněla a rozvedla se s manželem, producentem Pavlem Čechákem, s nímž má syny Františka a Cyrila. Hereckému páru se v květnu 2013 narodil syn Alois. Vojtěch Dyk a Tatiana Vilhelmová se vzali 1. května 2019

 

Články o celebritě

Syn Pilarové (†80) chyběl na zádušní mši?! Vnuk zase odřekl na poslední chvíli Syn Pilarové (†80) chyběl na zádušní mši?! Vnuk zase odřekl na poslední chvíli Řada kolegů z branže a přátel si přála uctít její památku, a tak se zádušní mše za Evu Pilarovou (†8... číst článek
Loučení s Pilarovou (†80): ŠOKUJÍCÍ SLOVA KNĚZE Loučení s Pilarovou (†80): ŠOKUJÍCÍ SLOVA KNĚZE Farář ve smuteční řeči ocenil její jiskru a šťávu. Otec Marián Pospěcha, kterého si Eva Pilarová (†8... číst článek
Zvláštní detail ze zádušní mše za Pilarovou (†80): Tajemství její zlaté urny! Zvláštní detail ze zádušní mše za Pilarovou (†80): Tajemství její zlaté urny! Dvakrát ji pochovali ve zlatě. Při prvním obřadu u boromejek v březnu měla na sobě Eva Pilarová (†80... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Helena Dytrtová
Helena Dytrtová
zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková