Michal Malátný

Datum narození: 30. 6. 1970
Přezdívka: Žibus
Místo narození: Jičín
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Muzikant Michal Malátný, vlastním jménem Michal Novotný, se proslavil jako zpěvák a textař Zlatým slavíkem ověnčené poprockové kapely Chinaski.

Michal Malátný měl nakročeno k hudbě už od dětství. Začínal jako malý recitátor na školních akcích, posléze byl ve studentských kapelách Vopaly nebo Jičínský devastační sbor. V roce 1987 stál u zrodu kapely Starý hadry, která se o sedm později přejmenovala na Chinaski, a to podle oblíbené postavy z knih Charlese Bukowskiho.

MICHAL MALÁTNÝ - EXKLUZIVNÍ ODHALENÍ

Fungování kapely Chinaski poznamenala v roce 2008 tragická smrt bubeníka Pavla Grohmana. Skupina se ale po měsících váhání rozhodla v hraní pokračovat. V začátcích jí vypomohl jako bubeník David Koller, kterého později nahradil Otakar Petřina, přezdívaný Marpo.

Žibus, jak byl frontman Chinasek přezdíván, vystudoval činoherní herectví na DAMU. Prošel si Východočeským divadlem v Pardubicích. Ve stejnou chvíli ale v divadle hráli tři herci s příjmením Novotný, což ho přimělo k přijetí pseudonymu Michal Malátný. Zahrál si třeba po boku Tatiany Vilhelmové nebo Ivy Janžurové ve filmu Chyťte doktora, kde ztvárnil roli gynekologa-sukničkáře. Roku 2014 začal hostovat v divadle Semafor.

Michal Malátný je velkým fanouškem loutkového divadla, Beatles nebo zpěváka Stinga.

O MICHALOVI MALÁTNÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou PetrouMichal Malátný dcery Kateřinu a Frídu. Neobvyklé jméno Frída, jejíž narození se neobešlo bez komplikací, vybrali rodiče po mexické malířce Fridě Kahlo, která kvůli rozdrcené páteři nedonosila své jediné dítě.


 

Články o celebritě

Narozeniny hudební legendy Evropy 2 aneb MaXXimum zábavy v neMaXXimální době! Narozeniny hudební legendy Evropy 2 aneb MaXXimum zábavy v neMaXXimální době! Na první jarní den připadají narozeniny hudebního rádia Evropy 2.  Rádio nechtělo ani v dnešní době ... číst článek
Chinaski a Ewa Farna zahrají online koncerty v karanténě: Chtějí vybrat peníze pro seniory Chinaski a Ewa Farna zahrají online koncerty v karanténě: Chtějí vybrat peníze pro seniory Jedna z nejpopulárnějších českých kapel, Chinaski, odehraje první plnohodnotný online koncert od zač... číst článek
Smrt božského Karla: Koncerty ruší Margita i sestra Bartošové! Smrt božského Karla: Koncerty ruší Margita i sestra Bartošové! Nad úmrtím Karla Gotta (†80) pláčou všichni kolegové a kamarádi. Někteří ruší koncerty, jiní využíva... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka