Michal Malátný | Celebwiki.cz

Michal Malátný

Datum narození: 30.6.1970
Přezdívka: Žibus
Místo narození: Jičín
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Muzikant Michal Malátný, vlastním jménem Michal Novotný, se proslavil jako zpěvák a textař Zlatým slavíkem ověnčené poprockové kapely Chinaski.

Michal Malátný měl nakročeno k hudbě už od dětství. Začínal jako malý recitátor na školních akcích, posléze byl ve studentských kapelách Vopaly nebo Jičínský devastační sbor. V roce 1987 stál u zrodu kapely Starý hadry, která se o sedm později přejmenovala na Chinaski, a to podle oblíbené postavy z knih Charlese Bukowskiho.

MICHAL MALÁTNÝ - EXKLUZIVNÍ ODHALENÍ

Fungování kapely Chinaski poznamenala v roce 2008 tragická smrt bubeníka Pavla Grohmana. Skupina se ale po měsících váhání rozhodla v hraní pokračovat. V začátcích jí vypomohl jako bubeník David Koller, kterého později nahradil Otakar Petřina, přezdívaný Marpo.

Žibus, jak byl frontman Chinasek přezdíván, vystudoval činoherní herectví na DAMU. Prošel si Východočeským divadlem v Pardubicích. Ve stejnou chvíli ale v divadle hráli tři herci s příjmením Novotný, což ho přimělo k přijetí pseudonymu Michal Malátný. Zahrál si třeba po boku Tatiany Vilhelmové nebo Ivy Janžurové ve filmu Chyťte doktora, kde ztvárnil roli gynekologa-sukničkáře. Roku 2014 začal hostovat v divadle Semafor.

Michal Malátný je velkým fanouškem loutkového divadla, Beatles nebo zpěváka Stinga.

O MICHALOVI MALÁTNÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou PetrouMichal Malátný dcery Kateřinu a Frídu. Neobvyklé jméno Frída, jejíž narození se neobešlo bez komplikací, vybrali rodiče po mexické malířce Fridě Kahlo, která kvůli rozdrcené páteři nedonosila své jediné dítě.


 

Články o celebritě

Malátný z Chinaski se obává setkání s vyhozenými muzikanty: Dojde na pěsti? Malátný z Chinaski se obává setkání s vyhozenými muzikanty: Dojde na pěsti? Kompletně překopal sestavu kapely Chinaski a většinu původních členů vyhodil. Teď se frontman Michal… číst článek
Nová sestava Chinaski: Jak dopadla na Votvíráku?! Nová sestava Chinaski: Jak dopadla na Votvíráku?! Přes 25 tisíc lidí si o víkendu na festivalu Votvírák vychutnalo koncert kapely Chinaski v nové sestavě!… číst článek
Proč nosí Jitka Čvančarová na těhotenském břiše rolničku? Důvod překvapí! Proč nosí Jitka Čvančarová na těhotenském břiše rolničku? Důvod překvapí! Jitka Čvančarová (40) si užívá druhé těhotenství a cítí se prý velmi dobře. Klidně si tak vyrazila… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová