Michal Malátný

Datum narození: 30. 6. 1970
Přezdívka: Žibus
Místo narození: Jičín
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Muzikant Michal Malátný, vlastním jménem Michal Novotný, se proslavil jako zpěvák a textař Zlatým slavíkem ověnčené poprockové kapely Chinaski.

Michal Malátný měl nakročeno k hudbě už od dětství. Začínal jako malý recitátor na školních akcích, posléze byl ve studentských kapelách Vopaly nebo Jičínský devastační sbor. V roce 1987 stál u zrodu kapely Starý hadry, která se o sedm později přejmenovala na Chinaski, a to podle oblíbené postavy z knih Charlese Bukowskiho.

MICHAL MALÁTNÝ - EXKLUZIVNÍ ODHALENÍ

Fungování kapely Chinaski poznamenala v roce 2008 tragická smrt bubeníka Pavla Grohmana. Skupina se ale po měsících váhání rozhodla v hraní pokračovat. V začátcích jí vypomohl jako bubeník David Koller, kterého později nahradil Otakar Petřina, přezdívaný Marpo.

Žibus, jak byl frontman Chinasek přezdíván, vystudoval činoherní herectví na DAMU. Prošel si Východočeským divadlem v Pardubicích. Ve stejnou chvíli ale v divadle hráli tři herci s příjmením Novotný, což ho přimělo k přijetí pseudonymu Michal Malátný. Zahrál si třeba po boku Tatiany Vilhelmové nebo Ivy Janžurové ve filmu Chyťte doktora, kde ztvárnil roli gynekologa-sukničkáře. Roku 2014 začal hostovat v divadle Semafor.

Michal Malátný je velkým fanouškem loutkového divadla, Beatles nebo zpěváka Stinga.

O MICHALOVI MALÁTNÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou PetrouMichal Malátný dcery Kateřinu a Frídu. Neobvyklé jméno Frída, jejíž narození se neobešlo bez komplikací, vybrali rodiče po mexické malířce Fridě Kahlo, která kvůli rozdrcené páteři nedonosila své jediné dítě.


 

Články o celebritě

Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Český slavík je každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin, organizovaná od rok... číst článek
Koncert k nedožitým 70. narozeninám Mekyho Žbirky: Poslední splněné přání! Koncert k nedožitým 70. narozeninám Mekyho Žbirky: Poslední splněné přání! Oslavu 70. narozenin formou velkolepého koncertu si Meky Žbirka (†69) naplánoval ještě předtím, než ... číst článek
Tajná party pro Jandu z Olympicu: Bílá, Noid a rockeři Vojtek se Střihavkou "zaskočili" zpěváka Tajná party pro Jandu z Olympicu: Bílá, Noid a rockeři Vojtek se Střihavkou "zaskočili" zpěváka Půl roku to plánovali, báli se, aby to nikdo neprokecnul. Včera, v den svých narozenin se Petr Janda... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil David Kraus
David Kraus