Katarína Knechtová | Celebwiki.cz

Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Knechtová nahradila zlobivce Borkovce ze SuperStar! Kdo jí teď zahřívá pelíšek? Knechtová nahradila zlobivce Borkovce ze SuperStar! Kdo jí teď zahřívá pelíšek? Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová (38) působila v loňském roce jako porotkyně SuperStar, kde… číst článek
Ze SuperStar až na dno! Expřítel Knechtové Borkovec v rukou policie! Kvůli krádeži Ze SuperStar až na dno! Expřítel Knechtové Borkovec v rukou policie! Kvůli krádeži Měl našlápnuto na hvězdnou kariéru, cesta na vrchol se ale rychle změnila v pád až na samotné dno!… číst článek
Koller vystoupí bez Lucie, ale s exmilenkou po boku! Koller vystoupí bez Lucie, ale s exmilenkou po boku! Staroměstské náměstí v Praze opět ožije Mattoni koktejl festivalem! Už… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham