Katarína Knechtová | Celebwiki.cz

Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Knechtová se raduje z miminka, ale... Trapas na porodním sále! Knechtová se raduje z miminka, ale... Trapas na porodním sále! Katarína Knechtová (37) se podělila o radostnou novinku. Stala se tetou, a dokonce se podívala i… číst článek
Knechtová s Borkovcem: Slova o dítěti, rozchod, návrat. A teď tajné vzkazy! Knechtová s Borkovcem: Slova o dítěti, rozchod, návrat. A teď tajné vzkazy! Mají za sebou už nečekané vzplanutí, rozchod i návrat, ovšem není vůbec jasné, jak to mezi sebu mají… číst článek
Leoš Mareš opět plní vánoční přání! Podívejte se na nejdojemnější video! Leoš Mareš opět plní vánoční přání! Podívejte se na nejdojemnější video! Ani strojvedoucí polárního expresu, ani řidič taxíku. Tentokrát Leoš Mareš společně s obchodní galerií… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa