Katarína Knechtová | Celebwiki.cz

Katarína Knechtová

Datum narození: 14. 3. 1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Knechtová je těhotná?! Vše teď uvedla na pravou míru Zpěvačka Knechtová je těhotná?! Vše teď uvedla na pravou míru Zpěvačka Katarína Knechtová (38) pořádně zamotala hlavu všem svým fanouškům. Zveřejnila fotku, na ní... číst článek
Šokující přiznání Katky Knechtové: Byla jsem jen ubitým majetkem kapely! Šokující přiznání Katky Knechtové: Byla jsem jen ubitým majetkem kapely! Zpěvačka Katarína Knechtová (38) odešla z kapely Peha ve zlém. To se ví. Málokdo ovšem tuší, co ji k... číst článek
Fanoušci v slzách: Kapela Mandrage se s nimi emotivně rozloučila posledním koncertem! Fanoušci v slzách: Kapela Mandrage se s nimi emotivně rozloučila posledním koncertem! Ještě před Vánoci to vypadalo, že se kapela Mandrage vrátí na špice hudebních žebříčků – a místo toh... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Mikolas Josef
Mikolas Josef
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)