Katarína Knechtová | Celebwiki.cz

Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Knechtová s Borkovcem: Slova o dítěti, rozchod, návrat. A teď tajné vzkazy! Knechtová s Borkovcem: Slova o dítěti, rozchod, návrat. A teď tajné vzkazy! Mají za sebou už nečekané vzplanutí, rozchod i návrat, ovšem není vůbec jasné, jak to mezi sebu mají… číst článek
Leoš Mareš opět plní vánoční přání! Podívejte se na nejdojemnější video! Leoš Mareš opět plní vánoční přání! Podívejte se na nejdojemnější video! Ani strojvedoucí polárního expresu, ani řidič taxíku. Tentokrát Leoš Mareš společně s obchodní galerií… číst článek
Trable v ráji? Knechtová se zajíčkem Borkovcem mají krizi! Trable v ráji? Knechtová se zajíčkem Borkovcem mají krizi! Jejich vztah je jako na houpačce. Nejprve zakázaná láska v utajení, pak rozchod a návrat, teď opět… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dorota Barová
Dorota Barová
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger