Jana Kirschner

Datum narození: 29. 12. 1978
Místo narození: Martin, Slovensko
Profese: zpěvačka, modelka

Související celebrity

Životopis

Hudebnice Jana Kirschner je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka roku. Na přelomu milénia získalo její album jedenáct nominací Ceny Hudební akademie.

Slovenská zpěvačka a modelka Jana Kirschner, vlastním jménem Jana Kirschnerová, pochází z Martina, kde od dětství navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru. Svoje debutové CD vydala v roce 1996 pod názvem Jana Kirschner. Na albu spolupracovali přední slovenští hudebníci jako Marcel Buntaj, Andrej Šeban a Martin Gašpar. V témže roce se dostala do finále Miss Slovensko, což jí otevřelo dveře do slovenského showbyznysu. V roce 1997 získala cenu Hudební akademie v kategorii Objev roku. Popularitu ji vyneslo album V cudzom meste (1999), za které dostala ceny Hudobnej akadémie v dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. Nominována byla dokonce v 11 kategoriích.

V roce 1999 Jana Kirschner vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a ve stejném roce byla zařazena deníkem Pravda mezi 10 osobností roku. Na slovenské hudební scéně zaplnila mezeru po absenci sólových zpěvaček od dob Mariky Gombitové. Komerční úspěch zaznamenala i v Česku, o sólovou kariéru se pokoušela i ve Velké Británii. Své třetí album s názvem Pelikán Jana Kirschner vydala roku 2002. CD obsahuje skladby nazpívané ve slovenštině a v angličtině, mj. také singlový duet s Davidem Kollerem Myslím na tebe. Další její deska Veci čo sa dejú (2003) byla složena výhradně ze slovenských písní.

Album Jany Kirschner Shine (2007) doprovázely problémy, a to jak s nahrávací společností, tak s tím, že jí chyběla pomoc jejího dosavadního manažera a musela řešit věci, které dříve zajišťoval on. Poté, co přes veškeré nesnáze deska spatřila světlo světa na Slovensku a v Česku, začala vycházet i v dalších evropských zemích.

INFORMACE O JANĚ KIRSCHNER A DALŠÍ FOTO ZDE

K úspěšným projektům Jany Kirschner patří titulní píseň k filmu Pokoj v duši, za kterou roku 2009 získala ocenění Rádioslávik za nejhranější skladbu ve slovenských rádiích. Píseň byla oceněna též jako hit roku 2009 v anketě Slovenský Slávik, přičemž zpěvačka získala sošku Osobnosť televíznej obrazovky v kategorii Speváčka roka v letech 2008, 2009 a 2010. V tomto roce vydala ve slovenštině nazpívanou desku Krajina Rovina. Dalšími jejími počiny jsou desky Moruša: biela (2013) a Moruša: čierna (2014).

Jana Kirschner se roku 2011 stala matkou. Dne 3. března porodila dceru Matildu. Tehdy dostala nabídku k sňatku od svého přítele a otce dítěte, anglického producenta Eddieho Stevense. Jak s partnerem zvládali skloubit práci a rodičovství? ROZHOVOR ČTĚTE ZDE. Začátkem ledna 2015 zpěvačka přivedla na svět druhou dcerku.

 

 

Články o celebritě

Festival Metronome zahájil David Koller a 17 Ukrajinek: Máme svá tajemství! Festival Metronome zahájil David Koller a 17 Ukrajinek: Máme svá tajemství! Sedmnáct ukrajinských muzikantek úspěšně křižuje Evropou. Ve středu večer Queens Orchestra zahájily ... číst článek
Ukrajinci chodí na koncerty, nemusejí se dočkat dalšího dne, říká dirigentka. V Praze ji přivítá David Koller Ukrajinci chodí na koncerty, nemusejí se dočkat dalšího dne, říká dirigentka. V Praze ji přivítá David Koller Potkat čistě ženský orchestr, to je docela vzácnost. A podobně vzácné je v dnešní době vidět kapelu ... číst článek
Festival Metronome Prague: Zazpívá Koller i Zaz! Festival Metronome Prague: Zazpívá Koller i Zaz! Jen tři týdny zbývají do vypuknutí Metronome Prague na pražském výstavišti. Kromě hudebních hvězd z ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Barbora Kroužková
Barbora Kroužková
zobrazit profil Michaela Landová
Michaela Landová
zobrazit profil Vanda Wolfová
Vanda Wolfová
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Krystyna Pyszková
Krystyna Pyszková
zobrazit profil Vlastimil Brodský
Vlastimil Brodský
zobrazit profil Ondřej Havelka
Ondřej Havelka
zobrazit profil Martin Svárovský
Martin Svárovský