Jana Kirschner | Celebwiki.cz

Jana Kirschner

Datum narození: 29.12.1978
Místo narození: Martin, Slovensko
Profese: zpěvačka, modelka

Související celebrity

Životopis

Hudebnice Jana Kirschner je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka roku. Na přelomu milénia získalo její album jedenáct nominací Ceny Hudební akademie.

Slovenská zpěvačka a modelka Jana Kirschner, vlastním jménem Jana Kirschnerová, pochází z Martina, kde od dětství navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru. Svoje debutové CD vydala v roce 1996 pod názvem Jana Kirschner. Na albu spolupracovali přední slovenští hudebníci jako Marcel Buntaj, Andrej Šeban a Martin Gašpar. V témže roce se dostala do finále Miss Slovensko, což jí otevřelo dveře do slovenského showbyznysu. V roce 1997 získala cenu Hudební akademie v kategorii Objev roku. Popularitu ji vyneslo album V cudzom meste (1999), za které dostala ceny Hudobnej akadémie v dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. Nominována byla dokonce v 11 kategoriích.

V roce 1999 Jana Kirschner vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a ve stejném roce byla zařazena deníkem Pravda mezi 10 osobností roku. Na slovenské hudební scéně zaplnila mezeru po absenci sólových zpěvaček od dob Mariky Gombitové. Komerční úspěch zaznamenala i v Česku, o sólovou kariéru se pokoušela i ve Velké Británii. Své třetí album s názvem Pelikán Jana Kirschner vydala roku 2002. CD obsahuje skladby nazpívané ve slovenštině a v angličtině, mj. také singlový duet s Davidem Kollerem Myslím na tebe. Další její deska Veci čo sa dejú (2003) byla složena výhradně ze slovenských písní.

Album Jany Kirschner Shine (2007) doprovázely problémy, a to jak s nahrávací společností, tak s tím, že jí chyběla pomoc jejího dosavadního manažera a musela řešit věci, které dříve zajišťoval on. Poté, co přes veškeré nesnáze deska spatřila světlo světa na Slovensku a v Česku, začala vycházet i v dalších evropských zemích.

INFORMACE O JANĚ KIRSCHNER A DALŠÍ FOTO ZDE

K úspěšným projektům Jany Kirschner patří titulní píseň k filmu Pokoj v duši, za kterou roku 2009 získala ocenění Rádioslávik za nejhranější skladbu ve slovenských rádiích. Píseň byla oceněna též jako hit roku 2009 v anketě Slovenský Slávik, přičemž zpěvačka získala sošku Osobnosť televíznej obrazovky v kategorii Speváčka roka v letech 2008, 2009 a 2010. V tomto roce vydala ve slovenštině nazpívanou desku Krajina Rovina. Dalšími jejími počiny jsou desky Moruša: biela (2013) a Moruša: čierna (2014).

Jana Kirschner se roku 2011 stala matkou. Dne 3. března porodila dceru Matildu. Tehdy dostala nabídku k sňatku od svého přítele a otce dítěte, anglického producenta Eddieho Stevense. Jak s partnerem zvládali skloubit práci a rodičovství? ROZHOVOR ČTĚTE ZDE. Začátkem ledna 2015 zpěvačka přivedla na svět druhou dcerku.

 

 

Články o celebritě

The Voice pohořela! Nova raději vrací do hry osvědčenou klasiku The Voice pohořela! Nova raději vrací do hry osvědčenou klasiku Ani ne tři měsíce od odvysílání finální epizody pěvecké soutěže The Voice, kterou vyhrála zpěvačka… číst článek
The Voice zná vítězku: Dva miliony bere Annamária! The Voice zná vítězku: Dva miliony bere Annamária! Show The Voice Česko Slovensko vyhrála zpěvačka s africkou krví Annamária d’Almeida (27) z týmu rappera… číst článek
Šok pro diváky The Voice: Novou koučkou bude prsatice Queen Plačková! Šok pro diváky The Voice: Novou koučkou bude prsatice Queen Plačková! V soutěžní show The Voice Česko Slovensko jsou již kompletní pěvecké týmy jednotlivých koučů. Pěvecké… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Zuzana Dlouhá
Zuzana Dlouhá
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková
zobrazit profil Anna Šulcová
Anna Šulcová
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero