Jana Kirschner | Celebwiki.cz

Jana Kirschner

Datum narození: 29.12.1978
Místo narození: Martin, Slovensko
Profese: zpěvačka, modelka

Související celebrity

Životopis

Hudebnice Jana Kirschner je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka roku. Na přelomu milénia získalo její album jedenáct nominací Ceny Hudební akademie.

Slovenská zpěvačka a modelka Jana Kirschner, vlastním jménem Jana Kirschnerová, pochází z Martina, kde od dětství navštěvovala hodiny zpěvu a klavíru. Svoje debutové CD vydala v roce 1996 pod názvem Jana Kirschner. Na albu spolupracovali přední slovenští hudebníci jako Marcel Buntaj, Andrej Šeban a Martin Gašpar. V témže roce se dostala do finále Miss Slovensko, což jí otevřelo dveře do slovenského showbyznysu. V roce 1997 získala cenu Hudební akademie v kategorii Objev roku. Popularitu ji vyneslo album V cudzom meste (1999), za které dostala ceny Hudobnej akadémie v dvou kategoriích: Umělec roku a Album roku. Nominována byla dokonce v 11 kategoriích.

V roce 1999 Jana Kirschner vyhrála v anketě Slávik v kategorii Zpěvačka roku a ve stejném roce byla zařazena deníkem Pravda mezi 10 osobností roku. Na slovenské hudební scéně zaplnila mezeru po absenci sólových zpěvaček od dob Mariky Gombitové. Komerční úspěch zaznamenala i v Česku, o sólovou kariéru se pokoušela i ve Velké Británii. Své třetí album s názvem Pelikán Jana Kirschner vydala roku 2002. CD obsahuje skladby nazpívané ve slovenštině a v angličtině, mj. také singlový duet s Davidem Kollerem Myslím na tebe. Další její deska Veci čo sa dejú (2003) byla složena výhradně ze slovenských písní.

Album Jany Kirschner Shine (2007) doprovázely problémy, a to jak s nahrávací společností, tak s tím, že jí chyběla pomoc jejího dosavadního manažera a musela řešit věci, které dříve zajišťoval on. Poté, co přes veškeré nesnáze deska spatřila světlo světa na Slovensku a v Česku, začala vycházet i v dalších evropských zemích.

INFORMACE O JANĚ KIRSCHNER A DALŠÍ FOTO ZDE

K úspěšným projektům Jany Kirschner patří titulní píseň k filmu Pokoj v duši, za kterou roku 2009 získala ocenění Rádioslávik za nejhranější skladbu ve slovenských rádiích. Píseň byla oceněna též jako hit roku 2009 v anketě Slovenský Slávik, přičemž zpěvačka získala sošku Osobnosť televíznej obrazovky v kategorii Speváčka roka v letech 2008, 2009 a 2010. V tomto roce vydala ve slovenštině nazpívanou desku Krajina Rovina. Dalšími jejími počiny jsou desky Moruša: biela (2013) a Moruša: čierna (2014).

Jana Kirschner se roku 2011 stala matkou. Dne 3. března porodila dceru Matildu. Tehdy dostala nabídku k sňatku od svého přítele a otce dítěte, anglického producenta Eddieho Stevense. Jak s partnerem zvládali skloubit práci a rodičovství? ROZHOVOR ČTĚTE ZDE. Začátkem ledna 2015 zpěvačka přivedla na svět druhou dcerku.

 

 

Články o celebritě

Rapper Kali skončil v slzách a do The Voice už by znovu nešel! Co se stalo? Rapper Kali skončil v slzách a do The Voice už by znovu nešel! Co se stalo? Slovenský rapper Kali působí momentálně jako kouč v Česko Slovenské pěvecké show The Voice. Novopečený… číst článek
Drtivá kritika diváků The Voice Janu Kirschner odrovnala: Takhle reagovala! Drtivá kritika diváků The Voice Janu Kirschner odrovnala: Takhle reagovala! Slovenská zpěvačka Jana Kirschner (40) je sice na hudební scéně ostřílenou veteránkou, v porotě show… číst článek
Kirschner pije divákům The Voice krev: Kolikrát si ještě hrábne do vlasů? ptají se Kirschner pije divákům The Voice krev: Kolikrát si ještě hrábne do vlasů? ptají se Porota ve složení Pepa Vojtek (53), Vojtěch Dyk (33), slovenský rapper Kali (36) a zpěvačka Jana… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Hana Podhůrská
Hana Podhůrská
zobrazit profil Robert Votruba
Robert Votruba
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur