Vladimír Mišík | Celebwiki.cz

Vladimír Mišík

Datum narození: 8.3.1947
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Muž, který si bezpochyby zaslouží titul „Legenda“. Vladimír Mišík, představitel skupiny ETC…, je jednou z nejvýraznějších hudebních ikon české scény od 60. let.

Vladimír Mišík se narodil v Praze. Maminka byla původem Slovenka, praxí zdravotní sestra Červeného kříže, otec americký důstojník. Seznámili se v Německu, nicméně osud jim nepřál, a tak Vladimír Mišík dlouhou dobu neměl tušení, kdo že jeho otec vlastně je.

Již na truhlářském učilišti založil svou první kapelu a do světa mladých muzikantů vletěl jako Uragán. V kapele se zhostil bicích, po škole se však skupina rozpadla a on se stal součástí Komety, kde se do jeho života vloudil Radim Hladík, kamarád, se kterým poté odešel do skupiny Fontána (později známá jako The Matadors). Prvním singlem skupiny se stala Mišíkova píseň Malej zvon, co mám. Po vojně zpíval v orchestru Karla Duby a poté založil svou vlastní kapelu New Force. Ta sílu doby ale nevydržela a v roce 1968 se rozpadla.

Ještě v témže roce založil spolu s Radimem Hladíkem skupinu Special Blue Effects (později jen Blue Effects). Spolu s Blue Effects přišla i první dlouhodobě hraná deska Meditace. Po jejím vydání byl však Vladimír Mišík ze skupiny vyhozen. Anglické texty se nelíbily režimu a nakonec způsobily rozepře i v samotné kapele. Hned se ho chopilo slavné Flamengo, se kterým natočil jediné, ale dodnes hrané album na texty Josefa Kainara, Kuře v hodinkách. Kapela se však rozpadla už před vydáním alba.

V roce 1974 se na scéně objevil znovu. Tentokrát pod taktovkou skupiny ETC…, se kterou doposud koncertuje. Ani tady ale neunikl pozornosti režimu a po celé dva roky měla skupina zákaz hrát. StB mu dokonce nabídla „pomocnou ruku“ za „podpis“, tu ale neuchopil. Nyní se příležitostně objevuje i po boku Vladimíra Merty a Jana Hrubého ve folkrockové formaci Čundrground. Jeho nejznámější píseň Variace na renesanční téma (Večernice) byla v roce 1989 označena za revoluční. Vladimír Mišík si však stále tvrdě stojí za svým. V roce 2013 proto odmítl Medaili Za zásluhy od prezidenta Miloše Zemana – nelíbilo se mu jeho rozhodování.

 Ačkoli život Vladimíra Mišíka ovlivňuje astma (dodává mu na jeho chrapláku) a Charcotová osteoartropatie (odvápňují se mu dolní končetiny), stále koncertuje. Se svou manželkou Evou mají tři děti – syny Martina a Adama (oba muzikanti) a dceru Báru.

 

Články o celebritě

Muzikant Vladimír Mišík (72): Nemůže na Gottův pohřeb! Muzikant Vladimír Mišík (72): Nemůže na Gottův pohřeb! Velmi si Karla Gotta (†80) vážil. Poslední rozloučení v katedrále sv. Víta na Pražském hradě ale… číst článek
Vladimír Mišík (72): Nepůjde na Gottův pohřeb! Proč?! Vladimír Mišík (72): Nepůjde na Gottův pohřeb! Proč?! Velmi si Karla Gotta (†80) Poslední rozloučení v katedrále sv. Víta na Pražském hradě ale Vladimír… číst článek
Mišík přiznal nevěru, ale cítí se zhrzený! Kdo by mu teď měl jít z cesty? Mišík přiznal nevěru, ale cítí se zhrzený! Kdo by mu teď měl jít z cesty? Adam Mišík (21) sice očividně nemá o dámy nouzi, ovšem udržet si je, to už je věc jiná. Nejenže na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík