Michal Hrůza

Datum narození: 31. 8. 1971
Místo narození: Turnov
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Michal Hrůza, zakládající člen skupiny Ready Kirken, se proslavil nejen písněmi, které skládal pro sebe, ale i hudbou k několika filmům.

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se hudbě věnoval už od puberty, muzicíroval už na gymnáziu se spolužáky (a také tehdy ochotničil). Poté, co ukončil střední školu, nastartoval svoji hudebnickou profi kariéru - nejprve s s punkrockovou kapelou Brambory, kterou založil, pak působil v trojčlenné hardrockové 51. chvíli. Následovala skupina Anachronic a pak už v pětadvaceti letech jeho nejslavnější počin, kapela Ready Kirken, s níž se do povědomí veřejnosti zapsal nejvíce.

MICHAL HRŮZA PO OPERACI MOZKU

O deset let později (to se už psal rok 2006) dostal Michal Hrůza zase roupy a založil si novou skupinu, Kapelu Hrůzy. Jako hudebník se Michal Hrůza proslavil i tím, že napsal hit pro vítězku prvního ročníku Česko hledá Superstar Anetu Langerovou. Později spolupracovali na dalších písních. Šlo o píseň Voda živá. Píše také filmovou hudbu, např. snímky Lidice, Martin a Venuše či seriál Vyprávěj.

V červenci 2014 se Michal Hrůza připletl do rvačky chuligánů v ostravské Stodolní ulici, načež skončil v bezvědomí a s krvácením do mozku v nemocnici a musel podstoupit operaci hlavy. Hrůzova manželka Linda Vágnerová se z toho zhroutila. Michal Hrůza s Lindou Vágnerovou (která byla dříve ženou sbormistra Bohumila Kulínského) mají dvě děti.

O MICHALU HRŮZOVI ČTĚTE ZDE>>

Šestnáct měsíců po úrazu v Ostravě měl Michal Hrůza anutonehodu. Ohrozil život několika osob. Příčinou havárie byl údajně jeho epileptický záchvat. 

 

Články o celebritě

Celebrity ve Varech už melou z posledního!? Balzerová na vodě a zamilovaný Polívka junior Celebrity ve Varech už melou z posledního!? Balzerová na vodě a zamilovaný Polívka junior Jedna z posledních party na karlovarském festivalu na rozhledně Diana proběhla ve velmi vlahém stylu... číst článek
Zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný: Jsem kutil, ale rozhodně ne vedoucí! Zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný: Jsem kutil, ale rozhodně ne vedoucí! Každej ví kulový. Tak se jmenuje dokument o kapele Chinaski, který přichází do kin 26. května. Za té... číst článek
Smutné vítězství Davida Stypky (†41) Farna obrečela: Rok po smrti získal tři Anděly! Slova o vzkříšení Smutné vítězství Davida Stypky (†41) Farna obrečela: Rok po smrti získal tři Anděly! Slova o vzkříšení Na letošních cenách Anděl nejvíce uspělo album zpěváka, který se vydání bohužel nedožil. David Stypk... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Martin Schreiner
Martin Schreiner
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518