Lenka Filipová

Datum narození: 14. 2. 1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Lenka Filipová se lidem vryla do paměti především svými šansony. Je ovšem rovněž výbornou kytaristkou. Nadání po ní zdědila i dcera Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

První desku vydávala už s řadou zkušeností

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu.

Málem jela na Eurovizi místo Celine Dion

Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Dcera Lenky Filipové (67) se léčí: Velká komplikace pro mladou zpěvačku! Dcera Lenky Filipové (67) se léčí: Velká komplikace pro mladou zpěvačku! Léčí se doma s protivnou nemocí. Lenka Filipová (27) alias Lenny nedorazila na hudební zkoušku na ne... číst článek
Manželka Čepka (†54) a Rytíře (†69) Helena: DCERA JELA TURNÉ S IGLESIASEM Manželka Čepka (†54) a Rytíře (†69) Helena: DCERA JELA TURNÉ S IGLESIASEM Jejím prvním mužem byl herec Petr Čepek (†54) a druhým textař Zdeněk Rytíř (†69). Momentálně Helena ... číst článek
Zpěvačka Lenny dobyla Times Square: Z nebe shlíží na kolemjdoucí! Zpěvačka Lenny dobyla Times Square: Z nebe shlíží na kolemjdoucí! Další úspěch českých zpěvaček! Pouhý měsíc poté, co obrovský billboard na nejrušnější ulici New York... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Nikola Kusendová
Nikola Kusendová
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Dorota Barová
Dorota Barová
zobrazit profil Jan Žamboch
Jan Žamboch
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená