Lenka Filipová |Celebwiki.cz

Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Zlomená Lenka Filipová: „Musela jsem to udělat.“ Zlomená Lenka Filipová: „Musela jsem to udělat.“ Zpěvačka Lenka Filipová (65) za sebou nemá vůbec snadné období. Po více než třiceti letech se jí… číst článek
Konečně je na tom líp? Lenka Filipová našla po nemoci a rozvodu štěstí! Konečně je na tom líp? Lenka Filipová našla po nemoci a rozvodu štěstí! Zpěvačka Lenka Filipová (65) má za sebou velmi těžké životní období. Prodělala vážnou nemoc imunitního… číst článek
Karlu Zichovi (†55) by bylo 70 let: Poslední slova před smrtí v moři! Karlu Zichovi (†55) by bylo 70 let: Poslední slova před smrtí v moři! Oblíbený zpěvák Karel Zich (†55), přezdívaný český Elvis Presley, který tragicky zemřel 13. července… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Keith Flint
Keith Flint
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík