Lenka Filipová | Celebwiki.cz

Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Lenka Filipová na pohřbu Klanga (†65): Slíbili jsme si, že se brzy uvidíme... Lenka Filipová na pohřbu Klanga (†65): Slíbili jsme si, že se brzy uvidíme... Desítky kamarádů a spolupracovníků se poklonily památce zesnulého scénografa… číst článek
Pohřeb Gottova scénografa Klanga (†65): Loučili se Šmuclerová, Janda, Zapletal a další osobnosti Pohřeb Gottova scénografa Klanga (†65): Loučili se Šmuclerová, Janda, Zapletal a další osobnosti Rodina, přátelé, kolegové i studenti dali v pátek odpoledne poslední sbohem význačnému českému architektovi… číst článek
Zlomená Lenka Filipová: „Musela jsem to udělat.“ Zlomená Lenka Filipová: „Musela jsem to udělat.“ Zpěvačka Lenka Filipová (65) za sebou nemá vůbec snadné období. Po více než třiceti letech se jí… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Petr Ryšavý
Petr Ryšavý
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Sam Smith
Sam Smith
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil