Lenka Filipová | Celebwiki.cz

Lenka Filipová

Datum narození: 14.2.1954
Místo narození: Praha
Výška: 155 cm
Profese: zpěvačka, kytaristka, šansoniérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Folková zpěvačka Lenka Filipová, která proslula i v šansonu, vždy byla skvělou kytaristkou. Na hudební scéně se proslavila i její dcera, zpěvačka a skladatelka Lenny.

Už její rodiče se pohybovali v operní, herecké a hudební branži, a tak byla Lenka Filipová ke své kariéře tak trochu předurčená. Hru na kytaru vystudovala na konzervatoři v Praze a už v šestnácti letech vyjela se souborem na turné do USA a Kanady. Během studií si přivydělávala jako moderátorka a zpěvačka. V roce 1976 absolvovala kurzy na mezinárodní hudební akademii v Paříži, kde občas vystupovala ve studentských klubech.

LENKA FILIPOVÁ - JAK VÁLČILA S DCEROU

Svou první desku Lenka Filipová vydala v roce 1981. Tou dobou už vystupovala se skupinou Flop Karla Zicha a měla za sebou hostování se Spirituál kvintetem, hostování v programu Karla Gotta, druhou zpěvačku v Orchestru Karla Vágnera a několik cenných zkušeností z pražského music-hallu Alhambra nebo divadelního angažmá ve hrách Miloslava Šimka na půdě Divadla Semafor.

Tři roky po vydání první desky založila Lenka Filipová vlastní doprovodnou skupinu Domino a začala se věnovat trochu žánru středního proudu. Často však ozvláštňovala své koncerty francouzským zpěvem, prvky sólové kytary a šansonu. Rok 1988 byl zklamáním, protože dostala nabídku zúčastnit se soutěže Eurovize a zastupovat s francouzskou písní Švýcarsko. Nedostala však povolení vycestovat a jako náhradnice za ní jela tehdy ještě neznámá Celine Dion.

O LENCE FILIPOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Filipová, jejímž otcem byl herec Adolf Filip, svůj talent přenesla i na svou dceru. Ta pod přezdívkou Lenny překvapila českou i zahraniční scénu hlubokým hlasem a emotivním podáním písní, které píše sama v angličtině.

Ve svých 62 letech, které by jí tehdy nikdo nehádal, se Lenka Filipová začala potýkal se zákeřnou chorobou

 

Články o celebritě

Lucernou zněly hity Karla Zicha (†55): Utopil se před 15 lety Lucernou zněly hity Karla Zicha (†55): Utopil se před 15 lety Jen den po velkolepém koncertu Boba Dylana (77) se Lucerna znovu rozezněla potleskem. Kolegové složili… číst článek
Jablko nepadlo daleko od stromu! Syn Karla Zicha (†55) je kopií táty Jablko nepadlo daleko od stromu! Syn Karla Zicha (†55) je kopií táty Blíží se 15. výročí od tragické smrti Karla Zicha (†55), který se na Korsice utopil během potápění.… číst článek
15 let od smrti Karla Zicha (†55): Sestra si připomene dvojitou smrt! 15 let od smrti Karla Zicha (†55): Sestra si připomene dvojitou smrt! Letos by oslavil sedmdesátku a zároveň je to 15 let od chvíle, co přišel na Korsice o život při potápění.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams