Lenny Filipová

Datum narození: 2. 9. 1994
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, skladatelka, textařka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Lenny, dcera folkové star Lenky Filipové, se proslavila i jako skladatelka, textařka a klavíristka. Po matce nepodědila snad jen kytaru.

Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová, vyrůstala v hudebním světě od mala, což se na ní projevilo už ve čtyřech letech, kdy začala hrát na klavír. Hře na tento nástroj se Lenny věnovala naplno - od šesti do deseti let navštěvovala základní uměleckou školu ve stejném oboru a zároveň jazykovou školu, kde se naučila mluvit plynule anglicky.

LENNY BYLA OBĚTÍ ŠIKANY 

Nejdříve na škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Časem jí zklákal sólový zpěv s doprovodem klavíru a začala se mu plně věnovat. Svou první píseň složila už v jedenácti letech. Ve svých šestnácti letech začala Lenny hrát s kapelou, se kterou pak také doprovázela matku Lenku Filipovou na jejím turné v Evropě, Austrálii, Kanadě i USA. V mezinárodní americké soutěži International songwriting competition se její píseň You're My Everything dostala až do semifinále.

Rok 2013 byl pro Lenny velkým: podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music, vydala své první EP se čtyřmi skladbami, byla nominována v kategorii Objev roku v anketě Český Slavík Matonni, odmaturovala na anglicko-českém gymnáziu Amazon, v říjnu začal v Londýně studovat obor textař na hudební škole a v prosinci ještě stihla vydat soje druhé EP Fighter.

Lenny zabobovala na Andělech 2016, kdy si sošky odnesla rovnou čtyři. Bylo to v kateroriích Zpěvačka roku, Album roku, jímž se stalo její debutové studiové CD Hearts, dále pak Skladba roku, kde šlo o její hit Hell.o, o nejž se jednalo i v případě Videoklipu roku. 

O LENNY ČTĚTE ZDE>>

Taletovaná Lenny je dcerou folkové zpěvačky, šansoniérky a proslulé kytaristky Lenky Filipové. Matka byla i její manažérkou, tedy pokud šlo o společná vystoupení. A někdy mezi nimi zajiskřilo. "Jednou mi máma dokonce strhla plat. Řekla mi, že jsem byla nepříjemná, nesoustředěná a mé chování bylo nevhodné," svěřila se Lenny. A dusno nastolo i tehdy, když přišla domu s tetováním.

Kromě maminky má Lenny slavného i děděčka. Byl jím herec Adolf Filip.

V roce 2018 začala Lenny chodit s muzikantem Marpem, který kvůli ní opustil manželku, s níž má dvě děti. 

 

Články o celebritě

Unikátní foto zesnulého Mekyho Žbirky (†69):  Poslední show před smrtí! Nedal na sobě nic znát Unikátní foto zesnulého Mekyho Žbirky (†69): Poslední show před smrtí! Nedal na sobě nic znát Snad všechny zaskočilo, když vyšla najevo zpráva, že ve věku 69 zemřel ve středu zpěvák Miro Žbirka.... číst článek
Český slavík 2021: Ortel je opět ve 12 NEJ! Český slavík 2021: Ortel je opět ve 12 NEJ! Naděje už zůstává jen tuctu zpěváků, zpěvaček a kapel, všichni ostatní jsou ze hry o České slavíky v... číst článek
Sexy Halloween hvězd: Upírka Třešničková, zombie Sněhurka Plačková i prsatá „Jessica“ Jiráčková! Sexy Halloween hvězd: Upírka Třešničková, zombie Sněhurka Plačková i prsatá „Jessica“ Jiráčková! Halloween sice nemá v Česku tradici, čím dál víc lidí ho ale začíná slavit. Oblíbenost stoupá i u sl... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Juwana Jenkins
Juwana Jenkins
zobrazit profil Eliška Ochmanová
Eliška Ochmanová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková