Marpo Otakar Petřina | Celebwiki.cz

Marpo (Otakar Petřina)

Datum narození: 29.1.1985
Místo narození: Praha
Profese: bubeník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Rapper Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, někdejší člen seskupení Charakter či Marpo & Mc Wohnout, se proslavil svými sólovými alby a jako bubeník poprockové kapely Chinaski.

S rappem Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, začal ve třinácti letech a krátce nato vydal tři CD v angličtině. O několik let později založil spolu s MC Wohnoutem, Oerem, Shareemem a DJ Paickem kapelu Charakter.

MARPO POTŘEBUJE ADRENALIN

Jako úspěšná se ukázala spolupráce s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, s nímž Marpo vydal desky Původ umění (2005) a Marpokalypsa (2006). Poté se Charakter rozpadl, a z pětičlenného seskupení zůstalo jen duo Marpo & Wohnout.

Členem Chinaski, poprockové kapely, kterou založil roku 1987 Michal Malátný (tenkrát ještě Novotný), se Marpo stal v roce 2008. Zahrál si tak na bicí na zlaté desce Není na co čekat (2010). Přes zápřah v Chinaski vydal své čtvrté sólové album Knockout a jako vůbec první rapper vyhrál cenu TV Óčko v kategorii hiphop. Posléze následovaly další Marpovy desky: TroubleGang Album či Lone Survivor.

S Chinaski Marpo dohrál v listopadu 2017, kdy po vydání alba Není nám do pláče a halové tour, jehož vrcholem byla vyprodaná O2 Arena, Michal Malátný a František Táborský oznámili konec dlouholeté sestavy.

Největším koníčkem Marpa je thajský box, v němž se stal vicemistrem ČR.

O MARPOVI ČTĚTE ZDE>>

Marpo je synem rockového kytaristy Oty Petřiny a manažerky Hany Petřinové. V lednu 2013 se mu narodila dcera Emma, v říjnu 2015 syn Otakar.

 

 

Články o celebritě

Rytmuse po prohře utěšovala budoucí žena: Objetí pro bojovníka Rytmuse po prohře utěšovala budoucí žena: Objetí pro bojovníka Nezvítězil, přesto je pro svoji milou hrdina. Slovenský rapper Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus… číst článek
Marpův trenér: Výzva od Vémoly? Usmíváme se tomu, ale kdo ví... Marpův trenér: Výzva od Vémoly? Usmíváme se tomu, ale kdo ví... Na svůj zápas čekal až do jedné hodiny po půlnoci, přesto podal v zaplněné O2 areně během galavečera… číst článek
VIDEO: Lenny objímala Marpa v šatně. Byla to krev a pot, jsem pyšná, řekla VIDEO: Lenny objímala Marpa v šatně. Byla to krev a pot, jsem pyšná, řekla Tvoří spolu jeden z nejznámějších párů v českém showbyznysu. Rapper Marpo vlastním jménem Otakar… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta