Marpo (Otakar Petřina)

Datum narození: 29. 1. 1985
Místo narození: Praha
Profese: bubeník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Rapper Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, někdejší člen seskupení Charakter či Marpo & Mc Wohnout, se proslavil svými sólovými alby a jako bubeník poprockové kapely Chinaski.

S rappem Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, začal ve třinácti letech a krátce nato vydal tři CD v angličtině. O několik let později založil spolu s MC Wohnoutem, Oerem, Shareemem a DJ Paickem kapelu Charakter.

MARPO POTŘEBUJE ADRENALIN

Jako úspěšná se ukázala spolupráce s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, s nímž Marpo vydal desky Původ umění (2005) a Marpokalypsa (2006). Poté se Charakter rozpadl, a z pětičlenného seskupení zůstalo jen duo Marpo & Wohnout.

Členem Chinaski, poprockové kapely, kterou založil roku 1987 Michal Malátný (tenkrát ještě Novotný), se Marpo stal v roce 2008. Zahrál si tak na bicí na zlaté desce Není na co čekat (2010). Přes zápřah v Chinaski vydal své čtvrté sólové album Knockout a jako vůbec první rapper vyhrál cenu TV Óčko v kategorii hiphop. Posléze následovaly další Marpovy desky: TroubleGang Album či Lone Survivor.

S Chinaski Marpo dohrál v listopadu 2017, kdy po vydání alba Není nám do pláče a halové tour, jehož vrcholem byla vyprodaná O2 Arena, Michal Malátný a František Táborský oznámili konec dlouholeté sestavy.

Největším koníčkem Marpa je thajský box, v němž se stal vicemistrem ČR.

O MARPOVI ČTĚTE ZDE>>

Marpo je synem rockového kytaristy Oty Petřiny a manažerky Hany Petřinové. V lednu 2013 se mu narodila dcera Emma, v říjnu 2015 syn Otakar.

V roce 2018 opustil Marpo opustil manželku kvůli zpěvačce Lenny.

 

 

Články o celebritě

Smutná minulost rappera Raega: Drsná šikana kvůli jeho vzhledu! Smutná minulost rappera Raega: Drsná šikana kvůli jeho vzhledu! Mladý rapper, zpěvák a moderátor Ladislav Raego Pham (32) přiznal, že byl jako teenager ve škole hod... číst článek
Marpo: Píšu o životě nahoru dolů, díky rozvodu jsem lepším tátou Marpo: Píšu o životě nahoru dolů, díky rozvodu jsem lepším tátou Když vidíte Marpa na pódiu nebo v ringu, jde z něj až agresivní energie. Pakliže však máte možnost s... číst článek
iSport LIFE závody čeká revoluce! Akce posílí, zúčastní se i Marpo iSport LIFE závody čeká revoluce! Akce posílí, zúčastní se i Marpo Sázka na jistotu! Přesně podle tohoto hesla se budou v letošním roce konat iSport LIFE závody. Sice ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil David Žbirka
David Žbirka
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka