Avicii (Tim Bergling)

Datum narození: 8. 9. 1989
Přezdívka: Tim Berg
Místo narození: 20. 4. 2018
Profese: DJ, remixer, hudební producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

DJ, remixer a hudební producent Avicii, jehož song Sunshine byl nominovaný na cenu Grammy za nejlepší taneční skladbu, zemřel vlastní rukou 20. dubna 2018 v ománském Maskatu.

Švéd Tim Bergling, známý jako Avicii nebo též Tim Berg, se v hudebním průmyslu prosadil již v 18 letech - kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. To vedlo k vydání jeho první nahrávky Lazy Lace. Aviciiho debutový singl Seek Bromance se v řadě zemí dlouhou dobu držel v Top 20.

AVICII SNÍDÁVAL BLOODY MARY

Společně s Davidem Guettou vydal skladku Sunshine (2011), která získala nominaci na cenu Grammy jako nejlepší taneční song roku. V září 2013 Aviciimu vyšlo první studiové album True. Následovaly desky True (Avicii by Avicii) (2014), Stories (2015) a Avīci (01) (2017).

V roce 2011 se Avicii umístil na šesté příčce žebříčku Top 100 dýdžejů, který vyhlašuje časopis DJ Mag. Od té doby se držel na předních místech žebříčku tohoto prestižního magazínu.

O AVICIIM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou osmadvacitiletého Aviciiho byla česká modelka Tereza Kačerová. Společně vychovávali jejího syna Luka a chtěli další dítě.

20. dubna 2018 byl Avicii nalezen mrtvý v hotelu v ománském Maskatu, kde trávil dovolenou. Podle prohlášení rodiny slavný hudebník a světoznámý DJ spáchal sebevraždu. 

 

Články o celebritě

Halloweenské kostýmy hvězd vás dostanou: Zbitá Peštová, zombie Kraus a hrášek Jasmina! Halloweenské kostýmy hvězd vás dostanou: Zbitá Peštová, zombie Kraus a hrášek Jasmina! 31. října, tedy svátek mrtvých zvaný Halloween, se dostal ze zahraničí až do našich končin, kde pohl... číst článek
Hříšná Kačerová po smrti Aviciiho (†28): V Česku i v posteli má dalšího slavného DJe Hříšná Kačerová po smrti Aviciiho (†28): V Česku i v posteli má dalšího slavného DJe Česká modelka Tereza Kačerová (26) a bývalka zesnulého DJ Aviciiho (†28) to na instagramu rozjíždí v... číst článek
Zase se vyprsila! Česká přítelkyně Aviciiho (†28) Kačerová nahá v centru města Zase se vyprsila! Česká přítelkyně Aviciiho (†28) Kačerová nahá v centru města Česká modelka Tereza Kačerová (26) opět dokazuje, že není žádné ořezávátko! Stud je totiž pro přítel... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Petřek
Petr Petřek
zobrazit profil Matyáš Ramba
Matyáš Ramba
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Nikol Bóková
Nikol Bóková
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Josef Vařeka
Josef Vařeka