Avicii Tim Bergling DJ | Celebwiki.cz

Avicii (Tim Bergling)

Datum narození: 8.9.1989
Přezdívka: Tim Berg
Místo narození: 20. 4. 2018
Profese: DJ, remixer, hudební producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

DJ, remixer a hudební producent Avicii, jehož song Sunshine byl nominovaný na cenu Grammy za nejlepší taneční skladbu, zemřel vlastní rukou 20. dubna 2018 v ománském Maskatu.

Švéd Tim Bergling, známý jako Avicii nebo též Tim Berg, se v hudebním průmyslu prosadil již v 18 letech - kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. To vedlo k vydání jeho první nahrávky Lazy Lace. Aviciiho debutový singl Seek Bromance se v řadě zemí dlouhou dobu držel v Top 20.

AVICII SNÍDÁVAL BLOODY MARY

Společně s Davidem Guettou vydal skladku Sunshine (2011), která získala nominaci na cenu Grammy jako nejlepší taneční song roku. V září 2013 Aviciimu vyšlo první studiové album True. Následovaly desky True (Avicii by Avicii) (2014), Stories (2015) a Avīci (01) (2017).

V roce 2011 se Avicii umístil na šesté příčce žebříčku Top 100 dýdžejů, který vyhlašuje časopis DJ Mag. Od té doby se držel na předních místech žebříčku tohoto prestižního magazínu.

O AVICIIM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou osmadvacitiletého Aviciiho byla česká modelka Tereza Kačerová. Společně vychovávali jejího syna Luka a chtěli další dítě.

20. dubna 2018 byl Avicii nalezen mrtvý v hotelu v ománském Maskatu, kde trávil dovolenou. Podle prohlášení rodiny slavný hudebník a světoznámý DJ spáchal sebevraždu. 

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr