Bohumil Kulínský | Celebwiki.cz

Bohumil Kulínský

Datum narození: 5.5.1959
Datum úmrtí: 15.9.2018
Místo narození: Praha
Profese: sbormistr Bambini di Praga
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Někdejší sbormistr dětského pěveckého sboru Bambini di Praga Bohumil Kulínský proslul především tím, že byl odsouzen za zneužívání nezletilých sboristek.

Proslulý soubor Bambini di Praga, který založili v roce 1973 jeho rodiče, vedl Bohumil Kulínský od svých sedmnácti. Sbormistrem byl 27 let. Během té doby také vystudoval dirigování na Pražské konzervatoři a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

BOHUMIL KULÍNSKÝ - Z VĚZENÍ K FILMU

Kromě Bambini Bohumil Kulínský dirigoval např. i Komorní filharmonii Pardubice, Symfonický orchestr hlavního města Prahy či Orchestr opery Národního divadla v Praze. Jako dirigent byl úspěšný, takže jej zvali i do zahraničí (dirigoval např. Tokio Philharmonic Orchestra či mnichovský Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks).

Jeho jméno je ale nejvíce spojeno s dětským souborem Bambini di Praga, a působení v tomto tělese mu také zlámalo profesní vaz. V roce 2004 totiž vyšlo najevo, že zneužíval desítky nezletilých sboristek. Bohumil Kulínský byl zatčen a později odsouzen na 5,5 roku za mříže (u 23 dívek byl shledán vinným z pohlavního zneužívání, u 19 bylo jeho jednání posouzeno jako útisk a v 9 případech byl zproštěn obžaloby).

V polovině výkonu trestu byl za dobré chování v roce 2011 podmíněně propuštěn na svobodu (takže se mu nepodařilo založit za mřížemi pěvecký sbor, nestihl to). Rozsudek ale obsahoval také zákaz pedagogické činnosti s dětmi na deset let, takže do souboru se Bohumil Kulínský vrátit nemohl. Ani dospělé soubory o něj kvůli jeho kriminální minulosti příliš nestály, což se ukázalo už po jeho zatčení, když byl propuštěn z vazby.

Živil se dokonce jako taxikář, krátce působil jako druhý sbormistr Pražského filharmonického sboru či jako archivář partitur v Pražské komorní filharmonii. Vydal také knihu příznačně nazvanou Volný pád. Práva na natočení svého příběhu prodal do USA.

O BOHUMILU KULÍNSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Bohumil Kulínský se ženil dvakrát. Obě jeho ženy byly členkami Bambini di Praga a s oběma si začal v době, kdy ještě nedosáhly 18 let. První se jmenovala Margita, druhou byla Linda Vágnerová (po rozvodu na podzim 2006 se vdala za zpěváka Michala Hrůzu). V době, kdy pracoval jako asistent kamery, měl vztah s dokumentaristkou Olgou Špátovou.

Někdejšího sbormistra Bohumila Kulínského našli doma mrtvého 15. září 2018. Bylo mu 59 let.

 

Články o celebritě

Kulínská zveřejnila poslední SMS od syna: Tohle ho zabilo! Kulínská zveřejnila poslední SMS od syna: Tohle ho zabilo! Třiaosmdesátiletá maminka zemřelého sbormistra  (†59) konečně popsala, co… číst článek
Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Těžký den mistra basů Karla Vágnera (76): Z funusu na křest! Slzy střídaly polibky! Karel Vágner (76) v úterý vyprovodil na poslední cestě bývalého sbormistra… číst článek
Na pohřbu naznačili, jak zemřel Kulínský (†59): Zabil ho alkohol?! Na pohřbu naznačili, jak zemřel Kulínský (†59): Zabil ho alkohol?! Na pohřbu Bohumila Kulínského (†59) se nikdo ze smutečních hostů s názory na jeho život nijak zvlášť… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Vokatý
Zdeněk Vokatý
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová