Blanka Kulínská | Celebwiki.cz

Blanka Kulínská

Profese: někdejší šéfka pěveckého sboru Bambiny di Praga

Související celebrity

Životopis

Někdejší sbormistryně Blanka Kulínská, spoluzakladatelka Bambini di Praga, měla syna i manžela obviněné ze zneužití sboristek. Bohumil Kulínský ml. za to dokonce seděl ve vězení.

Blanka Kulínská vedla společně s manželem, sbormistrem, hudebním pedagogem a předním teoretikem v oboru dětského zpěvu Bohumilem Kulínským, sbor Bambini di Praga, který založili v roce 1973.

BLANKA KULÍNSKÁ - ÚPLNĚ MIMO PO SMRTI SYNA

Manžel Blanky Kulínské v roce 1939 v Ostravě založil dětský pěvecký sbor Hrabůvští zpěváčci, na nějž v letech 1945 až 1972 navázal Dětský pěvecký sbor Československého rozhlasu a poté Bambini di Praga.

Vedení souboru Bambini di Praga manželé předali roku 1977 svému synovi Bohumilu Kulínskému mladšímu. Ten v jeho čele stál až do obvinění ze znásilnění nezletilých sboristek, za což byl odsouzen k 5,5 roku vězení. Odseděl si polovinu. Objevila se také obvinění, že podobně se choval i jeho otec.

O BLANCE KULÍNSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Bohumil Kulínský starší zemřel 11. dubna 1988 (†77), takže se synova odsouzení nedožil. Bohumil Kulínský ml. (†59) byl nalezen doma mrtvý 15. září 2018.

 

Další Umělci

zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová
zobrazit profil Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Dušan Chrástek
Dušan Chrástek
zobrazit profil Zuzana Růžičková
Zuzana Růžičková
zobrazit profil Valerie Rónová
Valerie Rónová
zobrazit profil Robin Ondráček
Robin Ondráček