Blanka Kulínská | Celebwiki.cz

Blanka Kulínská

Profese: někdejší šéfka pěveckého sboru Bambiny di Praga

Související celebrity

Životopis

Někdejší sbormistryně Blanka Kulínská, spoluzakladatelka Bambini di Praga, měla syna i manžela obviněné ze zneužití sboristek. Bohumil Kulínský ml. za to dokonce seděl ve vězení.

Blanka Kulínská vedla společně s manželem, sbormistrem, hudebním pedagogem a předním teoretikem v oboru dětského zpěvu Bohumilem Kulínským, sbor Bambini di Praga, který založili v roce 1973.

BLANKA KULÍNSKÁ - ÚPLNĚ MIMO PO SMRTI SYNA

Manžel Blanky Kulínské v roce 1939 v Ostravě založil dětský pěvecký sbor Hrabůvští zpěváčci, na nějž v letech 1945 až 1972 navázal Dětský pěvecký sbor Československého rozhlasu a poté Bambini di Praga.

Vedení souboru Bambini di Praga manželé předali roku 1977 svému synovi Bohumilu Kulínskému mladšímu. Ten v jeho čele stál až do obvinění ze znásilnění nezletilých sboristek, za což byl odsouzen k 5,5 roku vězení. Odseděl si polovinu. Objevila se také obvinění, že podobně se choval i jeho otec.

O BLANCE KULÍNSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Bohumil Kulínský starší zemřel 11. dubna 1988 (†77), takže se synova odsouzení nedožil. Bohumil Kulínský ml. (†59) byl nalezen doma mrtvý 15. září 2018.

 

Další Umělci

zobrazit profil Marta Drastíková
Marta Drastíková
zobrazit profil Kamila Tománková
Kamila Tománková
zobrazit profil Ida Saudková
Ida Saudková
zobrazit profil Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori
zobrazit profil Jovanka Skrčeská
Jovanka Skrčeská
zobrazit profil Nikola Márová
Nikola Márová
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová