Dan Bárta

Datum narození: 14. 12. 1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Samotáři Macháček a Schneiderová: Pařba po 21 letech Samotáři Macháček a Schneiderová: Pařba po 21 letech Ani po 21 letech od natáčení Samotářů netrpí samotou! Jiří Macháček (55) s Jitkou Schneiderovou (48)... číst článek
Samotáři verze 2021: Macháček, Schneiderová a spol. propařili noc ve Varech! Samotáři verze 2021: Macháček, Schneiderová a spol. propařili noc ve Varech! V roce 2021 filmoví Samotáři rozhodně samotou netrpí, naopak to umějí pořádně rozjet na večírcích! D... číst článek
10 nej akcí ve Varech! Kde potkáte Deppa, na co jít do kina a kde pařit? 10 nej akcí ve Varech! Kde potkáte Deppa, na co jít do kina a kde pařit? Máme pro vás návod, jak si co nejlépe užít 55. ročník MFF Karlovy Vary! Kdy a kde se konají ty nejle... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková