Dan Bárta | Celebwiki.cz

Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Vánoční koncerty hvězd: Velký přehled Aha! prosincových show Vánoční koncerty hvězd: Velký přehled Aha! prosincových show Co by to bylo za Vánoce bez koncertu Hany Zagorové (72) v pražské Lucerně! Sotva pořadatelé oznámili… číst článek
Tereza Černochová rezignovala na diety?! Střihavka se v její náruči ztrácel Tereza Černochová rezignovala na diety?! Střihavka se v její náruči ztrácel Zpěvačka Tereza Černochová (35) vždy byla holka krev a mlíko, ale v poslední době je lidově řečeno… číst článek
Zpěvák Dan Bárta (48): Co dělá v létě nejradši? Zpěvák Dan Bárta (48): Co dělá v létě nejradši? Když zrovna Dan Bárta (48) nezpívá, vezme na záda batoh a vyrazí do světa. Ideálně s foťákem – je… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson