Dan Bárta

Datum narození: 14. 12. 1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Punkové loučení s Petrem Hoškem (†55) z Plexis: Takový pohřeb Česko nezažilo! Pogo, pivo, zpěv a rum! Punkové loučení s Petrem Hoškem (†55) z Plexis: Takový pohřeb Česko nezažilo! Pogo, pivo, zpěv a rum! V 15 hodin ve strašnickém krematoriu se maminka Hedvika, přátelé a kolegové naposledy rozloučili s p... číst článek
Zpěvačka Bára Basiková (59): Rozchod s fešákem z Liberce! Zpěvačka Bára Basiková (59): Rozchod s fešákem z Liberce! „Rozešli jsme se, jsem singl,“ svěřila se Aha! zpěvačka Bára Basiková (59). „To se v životě stává, ž... číst článek
Touha po dětech Basikovou (59) nepřešla: Chtěla by další! Touha po dětech Basikovou (59) nepřešla: Chtěla by další! Zpěvačka Bára Basiková (59) se netají láskou ke svým dětem, které považuje za největší úspěch ve své... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley