Dan Bárta | Celebwiki.cz

Dan Bárta

Datum narození: 14.12.1969
Profese: zpěvák
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Sází na kvalitu. A vyplácí se. Zpěvák a textař Dan Bárta získává diváky písněmi napěchovanými originalitou a barvyplnou energií. Prošel několika kapelami, objevil se i v muzikálu. Hudbou se podílel na filmových Snowboarďácích, Rafťácích nebo 3 sezónách v pekle. Baví ho fotografování. Fascinují ho vážky.

Absolvoval studium pro rentgenové laboranty. Mezitím vystupoval s rockovou kapelou Tom Sawyer. Úspěchu se dočkal Dan Bárta už se skupinou Alice, do které nastoupil začátkem devadesátých let. Vydal s ní tři alba. Koncertoval i s Die El.Elephant!? nebo se Sexy Dancers – jejich hit Slim Jim téměř zlidověl. Nyní zpívá s funkovými J.A.R a jazzovými Illustratosphere. Nahrál alba Entropicture, Retropicture Livě nebo Animage. Známé jsou jeho songy On my head, We all či Píseň Hraboše.

Na divadelních prknech se předvedl zpěvák Dan Bárta v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Zahrál si ve filmové Kytici a Výletu. Vlastní tucet sošek ankety Žebřík a téměř celou peruť hudebních Andělů – vyhrál jich devět.

Kromě hudby ho baví i fotografování vážek. Své snímky vystavoval v pražských i brněnských galeriích. V roce 2008 vydal publikaci Vážky České republiky. Pracoval na ní spolu s Alešem Dolným osm let. Sám ale tvrdí, že rád fotí i jiné věci.

Dan Bárta se veřejně se přiznal k užívání drog, se závislostí se ovšem popral. V roce 2002 zahodil hudební cenu Anděl do Vltavy, vzdoroval tak udělení ceny navzdory tomu, že v daném roce nevydal žádné album. 

Dlouhá léta žil Bárta s bývalou manželkou zpěváka Davida Kollera Alenou. Poté se do něj zamilovala spisovatelka a moderátorka Kateřina Procházková, se kterou má dceru Elišku. Jejich vztah ale nevydržel. Od roku 2009 randí Bárta s tiskovou mluvčí Alžbětou Plívovou.

 

 

Články o celebritě

Tereza Černochová rezignovala na diety?! Střihavka se v její náruči ztrácel Tereza Černochová rezignovala na diety?! Střihavka se v její náruči ztrácel Zpěvačka Tereza Černochová (35) vždy byla holka krev a mlíko, ale v poslední době je lidově řečeno… číst článek
Zpěvák Dan Bárta (48): Co dělá v létě nejradši? Zpěvák Dan Bárta (48): Co dělá v létě nejradši? Když zrovna Dan Bárta (48) nezpívá, vezme na záda batoh a vyrazí do světa. Ideálně s foťákem – je… číst článek
Kauza tajných jatek: Tygry natočili skrytou kamerou! Kauza tajných jatek: Tygry natočili skrytou kamerou! Nepovolený chov a pak zabíjení? Pocházejí tygři vraždění kvůli milionům, které inkasují překupníci… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl