David Koller | Celebwiki.cz

David Koller

Datum narození: 27.9.1960
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, bubeník, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou Alicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

DAVID KOLLER VYPEKL ČESKOU TELEVIZI

Pochází z hudební rodiny. Tóny David Koller nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho druhá žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice David Koller upozornil démonickým protestsongem Sami, který nazpíval s Barborou Polákovou.

O DAVIDU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Davida Kollera byla mj. Lenka Dusilová.

S první manželkou Alenou má David Koller syna Adama, s druhou, o sedmnáct let mladší Sylvou, syna Benjamina a dceru Nikolu. V roce 2011 se začalo spekulovat o tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé se rozvedli roku 2013.

David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou. Jejich vztah ale také skončil rozchodem. V květnu 2019 se zpěvák pochlubil novou láskou.

 

Články o celebritě

Jágr setřel Kollera! Tohle si muzikant za rámeček nedá Jágr setřel Kollera! Tohle si muzikant za rámeček nedá Spor mezi slavnou hokejovou osmašedesátkou a frontmanem skupiny Lucie zdaleka nekončí. Na drsnou… číst článek
Jágr reagoval na rozběsněného Kollera: Našel mu přirovnání ve zvířecí říši! Jágr reagoval na rozběsněného Kollera: Našel mu přirovnání ve zvířecí říši! Slovní přestřelka mezi Davidem Kollerem (59) a Jaromírem Jágrem (47) pokračuje! Frontman kapely Lucie… číst článek
David Koller se pustil do Jaromíra Jágra! Pak přišla ledová sprcha David Koller se pustil do Jaromíra Jágra! Pak přišla ledová sprcha Frontman kapely Lucie David Koller (59) si nebral servítky a vyjádřil svůj názor na Jaromíra Jágra… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil José Carreras
José Carreras