David Koller

Datum narození: 27. 9. 1960
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, skladatel, bubeník, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou Alicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

DAVID KOLLER VYPEKL ČESKOU TELEVIZI

Pochází z hudební rodiny. Tóny David Koller nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho druhá žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice David Koller upozornil démonickým protestsongem Sami, který nazpíval s Barborou Polákovou.

O DAVIDU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Davida Kollera byla mj. Lenka Dusilová.

S první manželkou Alenou má David Koller syna Adama, s druhou, o sedmnáct let mladší Sylvou, syna Benjamina a dceru Nikolu. V roce 2011 se začalo spekulovat o tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé se rozvedli roku 2013.

David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou. Jejich vztah ale také skončil rozchodem. V květnu 2019 se zpěvák pochlubil novou láskou.

V pořadí třetí manželkou Davida Kollera se v létě 2020 stala matka jeho nejmladšího syna Davida Anna Dolejská.

 

Články o celebritě

Moderátorem Andělů bude bavič a influencer Martin Mikyska, poctu vzdají Žbirkovi Moderátorem Andělů bude bavič a influencer Martin Mikyska, poctu vzdají Žbirkovi Role moderátora cen České hudební akademie Anděl se letos ujme Martin Mikyska známý z internetového ... číst článek
Zpěvák David Koller zachránil rodinu z Ukrajiny: Děti se setkaly s tatínkem! Zpěvák David Koller zachránil rodinu z Ukrajiny: Děti se setkaly s tatínkem! Konflikt na Ukrajině nenechává chladné ani umělce. Zpěvák kapely Lucie David Koller (61) se rozhodl ... číst článek
Robert Kodym z Lucie zpátky na scéně: Po návratu z léčebny vypadá skvěle! Robert Kodym z Lucie zpátky na scéně: Po návratu z léčebny vypadá skvěle! Všichni s napětím očekávali, zda se kapela Lucie na včerejším křtu své fotografické knihy objeví v k... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček