Lenka Dusilová

Datum narození: 28. 12. 1975
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Lenka Dusilová je česká populární zpěvačka a písničkářka. Je známá svým působením v kapelách Sluníčko, Pusa či Lucie. Posléze se vydala na sólovou dráhu.

Lenka Dusilová se poprvé předvedla na velkém pódiu v deseti letech. Na folkovém festivalu přednesla zhudebněnou báseň Jiřího Wolkera. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde vystupovala s vyhlášeným dětským sborem Bambini di Praga.

LENKA DUSILOVÁ PROMLUVILA O SOUKROMÍ

Doma Lenka Dusilová má několik sošek hudebních Andělů. Prvního si odnesla už v roce 1994 za vítězství v kategorii Objev roku. Čtyřikrát se stala zpěvačkou roku. Má za sebou bouřlivou minulost plnou alkoholu a drog.

Ve svých šestnácti letech založila svou první kapelu Sluníčko. Vydala s ní desku a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Pak Lenka Dusilová poznala zpěváka a svého pozdějšího partnera Davida Kollera. Spolupracovala s jeho kapelou Lucie jako doprovodná vokalistka a kytaristka. Její hlas můžeme slyšet v písních kapely Sen nebo Krev a Rock&Roll. Po rozpadu Sluníčka s ním založila skupinu Pusa, ve které dostala mnohem více prostoru.

V roce 2000 vydala Lenka Dusilová své první sólové album. A další velmi rychle přibývají. Nahrála na ně písně Vlčí oči, MukaPro tebeVýkřik nebo Holka magor, kterou pro ni napsal Daniel Landa. Ten jí i pomohl se dostat ze spárů nezřízeného života. Spolupracovala mimoto i s kapelou Čechomor a s hvězdným Václavem Neckářem.

Bodovala také v Cenách Anděl 2020. Ze čtyř nominací pro desku Řeka Lenka Dusilová proměnila tři, a to v kategoriích Album, Sólová interpretka a Skladba, kterou ovládla díky písničce Vlákna.

O LENCE DUSILOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Dusilová na svém americkém turné poznala v jednom klubu uměleckého skláře Martina Janeckého, se kterým se dala dohromady. Vztah na dálku se sice po osmi letech rozpadl, ale v květnu 2014 se jim narodil syn. 

 

Články o celebritě

Takové 55. narozeniny asi Robert Kodym neplánoval: Kytarista Lucie skončil v léčebně! Takové 55. narozeniny asi Robert Kodym neplánoval: Kytarista Lucie skončil v léčebně! Rodinnou oslavu nedělních 55. narozenin vyměnil Robert Kodym za pobyt v psychiatrické léčebně Červen... číst článek
Nominace na Ceny Anděl: Nejvíc jich posbírala těhotná Ewa Farna! Nominace na Ceny Anděl: Nejvíc jich posbírala těhotná Ewa Farna! Nejvíce nominací na hudební ceny Anděl má zpěvačka Ewa Farna, získala čtyři. Členové České hudební a... číst článek
Covidem nakažená písničkářka Radůza: Šokující proměna! Covidem nakažená písničkářka Radůza: Šokující proměna! Písničkářka Radůza (48) se těšila, že konečně vydělá nějaké peníze na koncertech, ale ty musela zruš... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová