Lenka Dusilová | Celebwiki.cz

Lenka Dusilová

Datum narození: 28.12.1975
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Lenka Dusilová je česká populární zpěvačka a písničkářka. Je známá svým působením v kapelách Sluníčko, Pusa či Lucie. V současnosti je na sólové dráze.

Lenka Dusilová se poprvé předvedla na velkém pódiu v deseti letech. Na folkovém festivalu přednesla zhudebněnou báseň Jiřího Wolkera. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde vystupovala s vyhlášeným dětským sborem Bambini di Praga. Doma Dusilová chová šest sošek hudebních Andělů. Prvního si odnesla už v roce 1994 za vítězství v kategorii Objev roku. Čtyřikrát se stala zpěvačkou roku. Má za sebou bouřlivou minulost plnou alkoholu a drog.

Lenka Dusilová ve svých šestnácti letech založila svou první kapelu Sluníčko. Vydala s ní desku a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Pak poznala Lenka Dusilová zpěváka a svého pozdějšího partnera Davida Kollera. Spolupracovala s jeho kapelou Lucie jako doprovodná vokalistka a kytaristka. Její hlas můžeme slyšet v písních kapely Sen nebo Krev a Rock&Roll. Po rozpadu Sluníčka s ním založila skupinu Pusa, ve které dostala mnohem více prostoru.

V roce 2000 vydala Dusilová své první sólové album. A další velmi rychle přibývají. Nahrála na ně písně Vlčí oči, MukaPro tebeVýkřik nebo Holka magor, kterou pro ni napsal Daniel Landa. Ten jí i pomohl se dostat ze spárů nezřízeného života. Spolupracovala mimoto i s kapelou Čechomor a s hvězdným Václavem Neckářem.

Lenka Dusilová na svém americkém turné poznala v jednom klubu uměleckého skláře Martina Janeckého, se kterým se dala dohromady. Vztah na dálku se sice po osmi letech rozpadl, ale v květnu 2014 se jim narodil syn. 

 

Články o celebritě

Dlouhá noc Lenky Dusilové! Něžné polibky na ulici Dlouhá noc Lenky Dusilové! Něžné polibky na ulici Své soukromí si Lenka Dusilová (43) střeží jako oko v hlavě. O to větší překvapení bylo, když ji… číst článek
Pohublá Lenka Dusilová zrušila po 40 minutách koncert a odešla Pohublá Lenka Dusilová zrušila po 40 minutách koncert a odešla Její pohublá postava už na Andělech budila obavy o její zdraví. Když se zpěvačka Lenka Dusilová (43)… číst článek
Nohavica dostal za metál od Putina naloženo: Kryl, Hutka i Ztracený si nebrali servítky Nohavica dostal za metál od Putina naloženo: Kryl, Hutka i Ztracený si nebrali servítky Před dvěma dny ostravský písničkář Jarek Nohavica (65), který je pro mnohé symbolem demokratické… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková