Lenka Dusilová | Celebwiki.cz

Lenka Dusilová

Datum narození: 28. 12. 1975
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Lenka Dusilová je česká populární zpěvačka a písničkářka. Je známá svým působením v kapelách Sluníčko, Pusa či Lucie. V současnosti je na sólové dráze.

Lenka Dusilová se poprvé předvedla na velkém pódiu v deseti letech. Na folkovém festivalu přednesla zhudebněnou báseň Jiřího Wolkera. V roce 1988 se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde vystupovala s vyhlášeným dětským sborem Bambini di Praga. Doma Dusilová chová šest sošek hudebních Andělů. Prvního si odnesla už v roce 1994 za vítězství v kategorii Objev roku. Čtyřikrát se stala zpěvačkou roku. Má za sebou bouřlivou minulost plnou alkoholu a drog.

Lenka Dusilová ve svých šestnácti letech založila svou první kapelu Sluníčko. Vydala s ní desku a v roce 1994 vyhrála hudební soutěž Marlboro Rock In. Pak poznala Lenka Dusilová zpěváka a svého pozdějšího partnera Davida Kollera. Spolupracovala s jeho kapelou Lucie jako doprovodná vokalistka a kytaristka. Její hlas můžeme slyšet v písních kapely Sen nebo Krev a Rock&Roll. Po rozpadu Sluníčka s ním založila skupinu Pusa, ve které dostala mnohem více prostoru.

V roce 2000 vydala Dusilová své první sólové album. A další velmi rychle přibývají. Nahrála na ně písně Vlčí oči, MukaPro tebeVýkřik nebo Holka magor, kterou pro ni napsal Daniel Landa. Ten jí i pomohl se dostat ze spárů nezřízeného života. Spolupracovala mimoto i s kapelou Čechomor a s hvězdným Václavem Neckářem.

Lenka Dusilová na svém americkém turné poznala v jednom klubu uměleckého skláře Martina Janeckého, se kterým se dala dohromady. Vztah na dálku se sice po osmi letech rozpadl, ale v květnu 2014 se jim narodil syn. 

 

Články o celebritě

30 let od sametu: Demonstrace, nepovedený zvon pro Havla, Klausova kniha a společné jednání vlád 30 let od sametu: Demonstrace, nepovedený zvon pro Havla, Klausova kniha a společné jednání vlád V neděli uplyne 30 let od pádu komunistického režimu v Československu. Sametová revoluce je dnes mez... číst článek
Rozzářená Dusilová to rozjela! Líbačka po koncertě s neznámým mužem Rozzářená Dusilová to rozjela! Líbačka po koncertě s neznámým mužem O zpěvačce Lence Dusilové (43) je známo, že si své soukromí střeží jako oko v hlavě. Fotoreportéři p... číst článek
Dlouhá noc Lenky Dusilové! Něžné polibky na ulici Dlouhá noc Lenky Dusilové! Něžné polibky na ulici Své soukromí si Lenka Dusilová (43) střeží jako oko v hlavě. O to větší překvapení bylo, když ji fot... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dorota Barová
Dorota Barová
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Zdenka Trvalcová
Zdenka Trvalcová
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová