Václav Neckář | Celebwiki.cz

Václav Neckář

Datum narození: 23. 10. 1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Pocta pro mazlivku (16) Bohuše Matuše: Ukázal ji prezidentovi na plese! Pocta pro mazlivku (16) Bohuše Matuše: Ukázal ji prezidentovi na plese! Zpěvák Bohuš Matuš (46), jenž měl tu čest zazpívat v pátek na plese Miloše Zemana (75) na Pražském h... číst článek
Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Plesová sezona je v plném proudu a svůj hradní ples už má za sebou i prezident Miloš Zeman, který po... číst článek
Ples na Hradě: Taneček prezidenta a Gott dostane Bílého lva Ples na Hradě: Taneček prezidenta a Gott dostane Bílého lva Největší hity Zlatého slavíka zněly Španělským sálem. Při plese prezidenta Miloše Zemana (75) se vzp... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)