Václav Neckář | Celebwiki.cz

Václav Neckář

Datum narození: 23. 10. 1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Těžká role polepšeného sukničkáře Písaříka: Nemohli mu vymyslet větší protiúkol! Těžká role polepšeného sukničkáře Písaříka: Nemohli mu vymyslet větší protiúkol! Na prkna, která znamenají svět, se chystá Martin Písařík (40). Přestože je to herec známý všem divák... číst článek
Účet za ples na Hradě: Valčík Zemana s Monikou stál 167 tisíc. Peníze šly od první dámy Účet za ples na Hradě: Valčík Zemana s Monikou stál 167 tisíc. Peníze šly od první dámy Kolik stojí tanec se sošnou manželkou premiéra? Prezident Miloš Zeman (75) si na svém charitativním ... číst článek
Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Proč žije sama? Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Proč žije sama? Proslavila ji role učitelky Králové v seriálu Život na zámku, ovšem těžko uvěřit, že od jeho natáčen... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift