Václav Neckář

Václav Neckář

Datum narození: 23. 10. 1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

VÁCLAV NECKÁŘ A DRSNÝ HUMOR

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou <person person_id="1128" class="celebrity">Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel <person person_id="2405" class="celebrity">Svoboda, Petr Hapka nebo Petr <person person_id="1683" class="celebrity">Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S <strong>Helenou Vondráčkovou</strong> excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

O VÁCLAVU NECKÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard