Václav Neckář | Celebwiki.cz

Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil Plesová sezona je v plném proudu a svůj hradní ples už má za sebou i prezident Miloš Zeman, který… číst článek
Ples na Hradě: Taneček prezidenta a Gott dostane Bílého lva Ples na Hradě: Taneček prezidenta a Gott dostane Bílého lva Největší hity Zlatého slavíka zněly Španělským sálem. Při plese prezidenta Miloše Zemana (75) se… číst článek
Hradní ples pro privilegované: Dcera Zemana promluvila Hradní ples pro privilegované: Dcera Zemana promluvila Již dnes se ve Španělském sále na Pražském hradě uskuteční Reprezentační ples prezidenta republiky.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik