Václav Neckář

Datum narození: 23. 10. 1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

VÁCLAV NECKÁŘ A DRSNÝ HUMOR

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou <person person_id="1128" class="celebrity">Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel <person person_id="2405" class="celebrity">Svoboda, Petr Hapka nebo Petr <person person_id="1683" class="celebrity">Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S <strong>Helenou Vondráčkovou</strong> excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

O VÁCLAVU NECKÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

V listopadu 2023 byl Václav Neckář uveden do síně slávy Českého slavíka.

 

Články o celebritě

8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? 8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? Udatní princové a jiní odvážní rekové, co s mečem v ruce zachraňují princezny před sežráním drakem, ... číst článek
Sympatické »vyžle« Vašek Neckář (80): Konec krásných princů? Rozesmál šíleně smutnou Helenu i miliony diváků Sympatické »vyžle« Vašek Neckář (80): Konec krásných princů? Rozesmál šíleně smutnou Helenu i miliony diváků Cože, ten hubený kluk s ušima jako plachťáky má být princ?! Po krásných sošných mužích, kteří do té ... číst článek
Proměny pohádkových princů: Do kterého z nich se zub času nelítostně zakousnul? Proměny pohádkových princů: Do kterého z nich se zub času nelítostně zakousnul? Vánoce bez pohádek? Není možná. A pohádky bez udatných princů? Jistě si je dokážeme představit, ale ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Tereza Nekudová
Tereza Nekudová
zobrazit profil Mikolas Josef
Mikolas Josef
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková