Václav Neckář | Celebwiki.cz

Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Kubišová o dvacetiletém zákazu: Mohla jsem zpívat do týdne. Odmítla jsem! Kubišová o dvacetiletém zákazu: Mohla jsem zpívat do týdne. Odmítla jsem! Erotické fotky. To byl zástupný důvod, proč v roce 1970 zakázali komunisté tehdy již dvojnásobné… číst článek
Fanoušci jásají: Václav Neckář dostal druhou šanci Fanoušci jásají: Václav Neckář dostal druhou šanci Přestože se na Václava Neckáře těšil dav fanoušků, musel loni zrušit své vystoupení na festivalu… číst článek
Svěrákův parťák v nemocnici! Uhlíře zradil důležitý orgán... Svěrákův parťák v nemocnici! Uhlíře zradil důležitý orgán... Jeho písničky zná každý. Jaroslav Uhlíř (73) jich složil přes pět set a z některých jsou obrovské… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham