David Deyl | Celebwiki.cz

David Deyl

Datum narození: 26. 12. 1984
Místo narození: Ústní nad Labem
Výška: 190 cm
Profese: Zpěvák, skladatel, textař

Související celebrity

Životopis

David Deyl je jeden z nejhranějších interpretů českých rádií. V roce 2009 se stal Objevem roku. Mezi jeho nejznámější hity patří písně Akorát a Teď hned.

Tento pohledný sympatický blonďák pochází z hudební rodiny. Začal zpívat už ve svých třech letech ve sboru Koťata, který vede jeho matka. Jeho dědeček byl učitelem hudby. Když mu bylo 14 let a začal se více zajímat o holky, měl potřebu se o tyto pocity nějak rozdělit a tak usedl ke klavíru a začal skládat. Když se o nějakou slečnu pokoušel, zahrál ji píseň od Joe Cockera - You are so beautiful a bylo vystaráno.

Rozhodujícím okamžikem v jeho hudební kariéře se stal rok 2004. Tehdy ho jeho známá Vlasta Vodičková přivedla k producentovi Danovi Hádlovi, aby mu ukázal něco z jeho tvorby. Jeho práce se mu líbila, a jelikož v té době připravoval turné kapely Black Milk, obsadil Davida do role předskokana.

O rok později nazpíval doprovodné vokály na album Karla Gotta.

Po dostudování gymnázia šel David Deyl studovat hudební výchovu na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde si po magisterském titulu dělal i doktorát.

V roce 2009 vydal David Deyl své debutové album Hlavolam a stal se Objevem roku na Hudebních cenách Óčka. Za další rok byl nominován ve stejné kategorii i v cenách Anděl a v Českém Slavíkovi, ale svou nominaci neproměnil. Mezi další jeho získaná ocenění patří titul Zpěvák roku 2010 v Hudebních cenách Óčko a Stříbrná cena z mezinárodního festivalu  „Slavjanskij bazar“ v běloruském Vitebsku.

Na druhé album Zásah fanoušci nemuseli dlouho čekat, vyšlo v roce 2011 pod hudebním vydavatelstvím Supraphon. Další album V ozvěnách vyšlo v roce 2014 v Davidově vlastním vydavatelství DADE. Oproti předchozím albům se na něm podílí i živý orchestr Severočeské filharmonie.V roce 2016 přibylo album Moje Vánoce.

Texty jeho skladeb jsou zaměřeny převážně na lásku, vztahy a přátelství. Možná si tak léčí mindrák z toho, že už několik let nemůže najít přítelkyni. Jeho hudebními vzory jsou Ryan Tedder a Ronan Keating.
Zpěvák byl nařčen kvůli podobnosti své skladby Akorát se skladbou Unfaithfull od zpěvačky Rihanny. Videoklip k písni patří na Youtube mezi jeden z nejsledovanějších na české hudební scéně.

Společně s herečkou Aňou Geislerovou nazpíval pro kampaň Avon proti rakovině prsu píseň Nic nevzdávám, která se stala hymnou Avon pochodu.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová