Tatiana Dyková

Datum narození: 13. 7. 1978
Přezdívka: Česká Yoko Ono
Místo narození: Praha
Výška: 161 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tatiana Dyková, držitelka Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí, se provdala za neméně úspěšného, o sedm let mladšího a 35 cm vyššího Vojtu Dyka.

Do devatenácti let Tatiana Dyková, rozená Vilhelmová, zpívala v Kühnově dětském sboru a věnovala se také recitaci a baletu. Studovala na Pražské konzervatoři, kterou však nakonec nedokončila. I přesto nastoupila na dráhu úspěšné divadelní i filmové herečky.

TAŇA VILHELMOVÁ - DOVOLENÁ JAKO Z HORORU

Dyková hrála Kajínkovu obhájkyni

Hrála v Národním divadle, v Městských divadlech pražských nebo v divadle Větrník. Roku 2002 Tatiana Dyková přijala nabídku angažmá v Dejvickém divadle. Předvedla se v dramatech Višňový sad, Čarodějky ze Salemu, Zhasněte lampiony nebo v absurdní Plešaté zpěvačce.

Před kamerou se Tatiana Vilhelmová poprvé objevila v absolventském snímku Indiánské léto. Následoval seriál Četnické humoresky, komediální drama Návrat idiota nebo blázniví Samotáři. Její jméno zdobí i komedii Divoké včely, televizní snímek Operace Silver A, thriller Kajínek nebo tragikomedii Teroristka.

Tatiana Dyková byla ve StarDance

V roce 2006 Tatiana Dyková dostala Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí. Několik ocenění si dovezla i ze zahraničních filmových festivalů.

Věnuje také dabingu a charitě. S kamarádkou Aňou Geislerovou se Tatiana Dyková podílí na dobročinném Vánočním bazaru v Mokré čtvrti.

V roce 2007 si Tatiana Dyková zatančila v televizní soutěži StarDance a objevila se jako host v improvizační show Partička.

Dyková vyhrála show Tvoje tvář...

Talentovaná herečka Tatiana Vilhelmová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké soutěže TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Marthou Issovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem. Tatiana Vilhelmová udělala dobře, že účast v soutěži neodmítla, stala se totiž její vítězkou.

V roce 2022 byla Tatiana Dyková po dvanácté nominována na Českého lva, a to za vedleší roli v road movie Grand Prix.

O TATIANĚ VILHELMOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Tatiana Vilhelmová se v roce 2005 vdala za producenta a režiséra Pavla Čecháka, se kterým má syny Františka a Cyrila. Manželské souznění jim ale nevydrželo.

Posléze Tatiana Vilhelmová utvořila pár se zpěvákem a hercem, o sedm let mladším Vojtěchem Dykem, se kterým má syna Aloise.

Vojta Dyk kvůli ní opustil kapelu Nightwork, která se poté rozpadla. O Táně Vilhelmové se začalo hovořit jako o české Yoko Ono, která pro změnu stála za rozpadem populárních The Beatles. Pár měl svatbu 1. května 2019.

 

Články o celebritě

Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají filmovým tvůrcům 4. března 2023 ve ... číst článek
Nevkus Vilhelmové, zajíčci Patrasové a trapasy hvězd: Ples jak Brno se blíží! Top momenty minulých ročníků Nevkus Vilhelmové, zajíčci Patrasové a trapasy hvězd: Ples jak Brno se blíží! Top momenty minulých ročníků Nejprestižnější plesová událost roku Ples jako Brno je za dveřmi. Po dvouleté covidové pauze se mora... číst článek
Suchánek se nezdá: Slzy tekly proudem Suchánek se nezdá: Slzy tekly proudem Michal Suchánek (57) není jen herec a komik, ale fušuje i do pozice režiséra. A ne ledajakého, sám s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Benicio del Toro
Benicio del Toro
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica