Tatiana Dyková

Datum narození: 13. 7. 1978
Přezdívka: Česká Yoko Ono
Místo narození: Praha
Výška: 161 cm
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tatiana Dyková, držitelka Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí, se provdala za neméně úspěšného, o sedm let mladšího a 35 cm vyššího Vojtu Dyka.

Do devatenácti let Tatiana Dyková, rozená Vilhelmová, zpívala v Kühnově dětském sboru a věnovala se také recitaci a baletu. Studovala na Pražské konzervatoři, kterou však nakonec nedokončila. I přesto nastoupila na dráhu úspěšné divadelní i filmové herečky.

TAŇA VILHELMOVÁ - DOVOLENÁ JAKO Z HORORU

Dyková hrála Kajínkovu obhájkyni

Hrála v Národním divadle, v Městských divadlech pražských nebo v divadle Větrník. Roku 2002 Tatiana Dyková přijala nabídku angažmá v Dejvickém divadle. Předvedla se v dramatech Višňový sad, Čarodějky ze Salemu, Zhasněte lampiony nebo v absurdní Plešaté zpěvačce.

Před kamerou se Tatiana Vilhelmová poprvé objevila v absolventském snímku Indiánské léto. Následoval seriál Četnické humoresky, komediální drama Návrat idiota nebo blázniví Samotáři. Její jméno zdobí i komedii Divoké včely, televizní snímek Operace Silver A, thriller Kajínek nebo tragikomedii Teroristka.

Tatiana Dyková byla ve StarDance

V roce 2006 Tatiana Dyková dostala Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí. Několik ocenění si dovezla i ze zahraničních filmových festivalů.

Věnuje také dabingu a charitě. S kamarádkou Aňou Geislerovou se Tatiana Dyková podílí na dobročinném Vánočním bazaru v Mokré čtvrti.

V roce 2007 si Tatiana Dyková zatančila v televizní soutěži StarDance a objevila se jako host v improvizační show Partička.

Dyková vyhrála show Tvoje tvář...

Talentovaná herečka Tatiana Vilhelmová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké soutěže TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Marthou Issovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem. Tatiana Vilhelmová udělala dobře, že účast v soutěži neodmítla, stala se totiž její vítězkou.

V roce 2022 byla Tatiana Dyková po dvanácté nominována na Českého lva, a to za vedleší roli v road movie Grand Prix.

O TATIANĚ VILHELMOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Tatiana Vilhelmová se v roce 2005 vdala za producenta a režiséra Pavla Čecháka, se kterým má syny Františka a Cyrila. Manželské souznění jim ale nevydrželo.

Posléze Tatiana Vilhelmová utvořila pár se zpěvákem a hercem, o sedm let mladším Vojtěchem Dykem, se kterým má syna Aloise.

Vojta Dyk kvůli ní opustil kapelu Nightwork, která se poté rozpadla. O Táně Vilhelmové se začalo hovořit jako o české Yoko Ono, která pro změnu stála za rozpadem populárních The Beatles. Pár měl svatbu 1. května 2019.

 

Články o celebritě

Předávání Českých lvů očima Iny T.: Pompa i zklamání! Na křídlech kýče i „sloupy“ v punčochách Předávání Českých lvů očima Iny T.: Pompa i zklamání! Na křídlech kýče i „sloupy“ v punčochách Pražské Rudolfinum se opět stalo dějištěm předávání cen Českého lva, jež letos s pompou sobě vlastní... číst článek
Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Předávání filmových cen Český lev se každoročně neobejde bez skandálů a jiných trapasů. O největší p... číst článek
Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají filmovým tvůrcům 4. března 2023 ve ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Lída Němečková
Lída Němečková
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Dominika Býmová
Dominika Býmová