Martin Finger | Celebwiki.cz

Martin Finger

Datum narození: 16.12.1970
Místo narození: Šumperk
Profese: herec, scenárista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Finger, držitel Cen Alfréda Radoka, byl za ztvárnění hlavní role v inscenaci Homo Faber nominován na Cenu Thálie 2017.

Na filmovém plátně se Martin Finger objevil v psychologickém dramatu Viktora Polesného Milenci a vrazi (2004), které vzniklo na základě literární předlohy spisovatele Vladimíra Párala. Jednu z vedlejších postav ztvárnil v tragikomedii Jiřího Vejdělka Václav (2007).

MARTIN FINGER JAKO NAHÝ EDVARD BENEŠ

Po boku Ondřeje Sokola si zahrál v kriminální komedii Krásno (2014), na jejímž scénáři spolupracoval. Dále hrál mj. v trilogii Zahradnictví (2017) režiséra Jana Hřebejka. Martinu Fingrovi se nevyhnula ani práce v televizních seriálech. Jsou to např. Ulice, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Nevinné lži, České století nebo Vraždy v kruhu.

Za roli Světanápravce ve stejnojmenné divadelní hře Martin Finger získal Cenu Alfréda Radoka 2006. Hned rok nato ji održel za ztvárnění Josefa K. v Kafkově Procesu. Za výkon v Büchnerově Vojckovi v Českém rozhlase dostal ocenění Prix Malurič. V roce 2015 zabodoval na Cenách české filmové kritiky za roli ve filmu Krásno.

Martin Finger na řadu let zakotvil v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Působil v Divadle Na zábradlí, Dejvickém divadle, ve Viole, Činoherním klubu či v Pražském komorním divadle. Za ztvárnění hlavní role v inscenaci Homo Faber na scéně Činoherního studia Ústí nad Labem byl nominován na Cenu Thálie 2017.

O MARTINU FINGEROVI ČTĚTE ZDE>>

Od mládí bylo největším koníčkem Martina Fingera hraní autorského divadla. Záliba ho posléze dovedla - oklikou přes práci montéra - ke studiu herectví na pražské DAMU. Už jako student účinkoval v Národním divadle (inscenacíe Zimní pohádka), kde byl po absolutoriu v angažmá.

 

Články o celebritě

Viktor Preiss zaskočil s kolegy na pivko! Zapíjeli úspěch »Vašátka« Viktor Preiss zaskočil s kolegy na pivko! Zapíjeli úspěch »Vašátka« Jedno pivo do jedné nohy, druhé pivo do druhé nohy. Tak se pomalu rozjížděla odpolední soukromá party… číst článek
Viktor Preiss zaskočil s kolegy na pivko! Zapíjeli úspěch »Vašátka« Viktor Preiss zaskočil s kolegy na pivko! Zapíjeli úspěch »Vašátka« Jedno pivo do jedné nohy, druhé pivo do druhé nohy. Tak se pomalu rozjížděla odpolední soukromá party… číst článek
Sebevražda v dnešní Ulici! Takhle se to Adriana rozhodla skončit Sebevražda v dnešní Ulici! Takhle se to Adriana rozhodla skončit V seriálu Ulice prožívá v těchto dnech herečka Šárka Vaculíková (31) coby Adriana Pešková hotovou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Demi Moore
Demi Moore
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Tatiana Vilhelmová
Tatiana Vilhelmová
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník