Martin Finger | Celebwiki.cz

Martin Finger

Datum narození: 16.12.1970
Místo narození: Šumperk
Profese: herec, scenárista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Finger, držitel Cen Alfréda Radoka, byl za ztvárnění hlavní role v inscenaci Homo Faber nominován na Cenu Thálie 2017.

Na filmovém plátně se Martin Finger objevil v psychologickém dramatu Viktora Polesného Milenci a vrazi (2004), které vzniklo na základě literární předlohy spisovatele Vladimíra Párala. Jednu z vedlejších postav ztvárnil v tragikomedii Jiřího Vejdělka Václav (2007).

MARTIN FINGER JAKO NAHÝ EDVARD BENEŠ

Po boku Ondřeje Sokola si zahrál v kriminální komedii Krásno (2014), na jejímž scénáři spolupracoval. Dále hrál mj. v trilogii Zahradnictví (2017) režiséra Jana Hřebejka. Martinu Fingrovi se nevyhnula ani práce v televizních seriálech. Jsou to např. Ulice, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Nevinné lži, České století nebo Vraždy v kruhu.

Za roli Světanápravce ve stejnojmenné divadelní hře Martin Finger získal Cenu Alfréda Radoka 2006. Hned rok nato ji održel za ztvárnění Josefa K. v Kafkově Procesu. Za výkon v Büchnerově Vojckovi v Českém rozhlase dostal ocenění Prix Malurič. V roce 2015 zabodoval na Cenách české filmové kritiky za roli ve filmu Krásno.

Martin Finger na řadu let zakotvil v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Působil v Divadle Na zábradlí, Dejvickém divadle, ve Viole, Činoherním klubu či v Pražském komorním divadle. Za ztvárnění hlavní role v inscenaci Homo Faber na scéně Činoherního studia Ústí nad Labem byl nominován na Cenu Thálie 2017.

O MARTINU FINGEROVI ČTĚTE ZDE>>

Od mládí bylo největším koníčkem Martina Fingera hraní autorského divadla. Záliba ho posléze dovedla - oklikou přes práci montéra - ke studiu herectví na pražské DAMU. Už jako student účinkoval v Národním divadle (inscenacíe Zimní pohádka), kde byl po absolutoriu v angažmá.

 

Články o celebritě

Podzim v Ulici bude nářez! Kdo naseká dluhy, kdo zapírá děti a nevěru a kdo udělá coming out? Podzim v Ulici bude nářez! Kdo naseká dluhy, kdo zapírá děti a nevěru a kdo udělá coming out? Podívejte se na shrnutí toho, co čeká vaše oblíbené postavy a rodiny v Ulici. Na přetřes přijde spousta… číst článek
Nové postavy, zásnuby, těhotenství: Co se stane v Ulici! Nové postavy, zásnuby, těhotenství: Co se stane v Ulici! Už zítra se po letní pauze na obrazovky vrací populární seriál Ulice, který zahajuje jubilejní sezonu!… číst článek
Stýská se vám po Hře o trůny? Na obrazovky míří Zaklínač! Proč byste ho měli znát? Stýská se vám po Hře o trůny? Na obrazovky míří Zaklínač! Proč byste ho měli znát? Chybí vám na obrazovkách fantasy sága plná krutého a neúprosného "středověkého" života? Počkejte… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Petr Polák
Petr Polák
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský