Igor Chmela | Celebwiki.cz

Igor Chmela

Datum narození: 2. 1. 1971
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, fotograf

Související celebrity

Životopis

Igor Chmela je český populární divadelní a filmový herec. Je známý také jako komik. Známým se stal hlavně díky improvizačnímu televiznímu pořadu Partička.

Igor Chmela zpočátku rozjížděl svou dráhu na trochu jiných kolejích. V 80. letech studoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě, poté se ovšem rozhodl změnit cílovou stanici a začal se plně věnovat hraní.

Igor Chmela šel poté na na DAMU, i když byl trochu netradiční. Ačkoli se na prestižní školu chtěl hlásit, nakonec si to rozmyslel a na přijímačky šel dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi a nyní herci, Martinu Fingerovi. K jeho údivu se komise shodla, že by měli být přijati oba, a tak Igor Chmela dodatečně podával přihlášku. Po dvouleté základní vojenské službě se tak oba dva dostali mezi hereckou elitu. S Martinem Fingerem si i v roce 2011 zahrál ve filmu Rodina je základ státu, který získal nejvyšší ocenění filmových kritiků i nominaci na Českého lva.

Igor Chmela se rozhodl věnovat herectví i „mimoškolně“, a tak již během studií hostoval v Národním divadle, kde i získal své první angažmá. Po třech letech stanul na prknech Dejvického divadla. V roce 2002 si ho pak „uloupilo“ Divadlo Na Zábradlí, kde účinkuje doposud.

Igor Chmela v roce 2006 povýšil na moderátora Českého lva. Ovšem i své vědomosti ze střední mohl do jisté míry uplatnit. O rok dříve (2005) se totiž Igor Chmela představil v lehce absurdní filmové tragikomedii o českém nádraží, Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí. Z trochu jiného soudku je pak thriller Vendeta, kde si zahrál společně s Ondřejem Vetchým či Oldřichem Kaiserem.

Dalšími filmy Igora Chmely, které bychom měli zmínit, jsou psychologické drama Pravidla lži, Bratři Karamazovi od režiséra Petra Zelenky či komedie Grandhotel. Často vystupuje i v seriálových rolích (Ordinace v růžové zahradě, Škoda lásky, Cesty domů, Zázraky života), několikrát účinkoval i v televizní show Na stojáka.

Igor Chmela však nejvíce vstoupil do podvědomí diváků účinkováním v improvizační show Partička. Tam prokazuje svůj osobitý smysl pro humor vedle svých kolegů Richarda Genzera, Michala Suchánka a Ondřeje Sokola.

Igor Chmela je také vášnivým fotografem. Nejznámější fotografie jsou pořízené camerou obscurou (vytvořenou ze sirek – alias „Sirkoň“). Fotografie má umístěné i na svých webových stránkách www.igorchmela.cz. „Čí je to město?“ je pak název jeho první fotografické výstavy, konané v Divadle Na Zábradlí v roce 2011.

Jeho první manželkou byla herečka Marta Vítů, nyní je ženatý s herečkou Janou Janěkovou ml., se kterou vychovává i dceru Aničku a dvojčata Elu a Antonína.

 

Články o celebritě

Čeští herci kvůli koronaviru bez práce! Stejně se nakazíme! A teď nemáme co žrát, hartusí Čeští herci kvůli koronaviru bez práce! Stejně se nakazíme! A teď nemáme co žrát, hartusí Většina divadel kvůli šíření koronaviru musela až do odvolání zrušit veškerá představení, a to minim... číst článek
Hvězdné jaro na Primě a sedm nových pořadů: Kotek, Pavlásek i Bohdalka! Hvězdné jaro na Primě a sedm nových pořadů: Kotek, Pavlásek i Bohdalka! Televize Prima nabízí divákům na jaře skutečně nabitý program. Těšit se mohou hned na sedm nových po... číst článek
Igor Chmela z Partičky: Poprvé v životě hraju mozek! Igor Chmela z Partičky: Poprvé v životě hraju mozek! Napříč televizemi běží osvědčené seriály detektivní, pak ty z prostředí lékařů, běžné ulice, nově ze... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger