Ondřej Sokol | Celebwiki.cz

Ondřej Sokol

Datum narození: 16.10.1971
Místo narození: Šumperk
Profese: herec, režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ondřej Sokol je známý český všeumělec, herec i režisér, kterého diváci znají především jako televizního baviče z pořadu Partička a moderátora soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Ondřej Sokol je známý český herec, režisér a scenárista v jedné osobě, který si díky svému nadání může dovolit luxus být sběratelem různých ocenění – za ta nejvýznamnější jmenujme Cenu Thálie či Cenu Alfréda Radoka.

ONDŘEJ SOKOL - SLEPÝ JAKO PATRONA

Ondřej Sokol vystudoval DAMU v Praze. Již rok poté, co se ustavičně věnoval režírování a herectví, se stal členem Městského divadla v Mladé Boleslavi. V roce 2002 se mohl pyšnit svými prvními většími oceněními – Cenou Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a Cenou Thálie pro umělce do 33 let za inscenaci Osiřelý západ. Místo na další Cenu Alfréda Radoka si mohl udělat již v roce 2007 za Hrdinu západu (to už působil v pražském Činoherním klubu).

V roce 2011 se Ondřej Sokol vrhl do něčeho zcela nového. Navzdory své, jak sám říká, extrémně introvertní povaze, se rozhodl stát bavičem televizního pořadu Partička. Tohoto úkolu se zhostil vskutku dravě! Hraní mu evidentně nečinilo problém, o čemž svědčí i fakt, že v roce 2011 vyhrál jednak cenu TýTý za osobnost televizní zábavy a pak také sama Partička dostala v právě jmenované soutěži titul Pořad roku a Absolutní vítěz roku.

Ondřej Sokol se narodil v Šumperku, z jehož krás čerpá inspiraci doposud. Po letech se do rodného města opět vrátil, tentokrát kvůli natáčení krimikomedie Krásno (2014), kterou nejenže režíroval, ale dokonce se obsadil do jedné z hlavních rolí. Objevil se i ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny, což mu vyneslo nominaci na Českého lva za nejlepší vedlejší mužský herecký výkon. V roli pediatra Prokopa Hrubého se objevil v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Sám Ondřej Sokol se hodnotí velmi neskromně. V třetí řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas, kterou TV Nova vysílala na jaře 2017, se označil za „nejlepšího moderátora v republice, fantastického milence, skvělého člověka, výtečného artistu, žongléra, someliéra a norníka“.

O ONDŘEJI SOKOLOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou Kateřinou Lojdovou, představitelkou Gábiny Tejfarové (inženýrky z Prahy) z komediální série Zdeňka Trošky Slunce, seno... má dvě děti – Ester a Adama. Nebývalý zájem médií upoutal svým vztahem s nezletilou kamarádkou své dcery Lucií (v té době jí bylo 16 let), s níž se dal dohromady v roce 2012. Po roce se rozešli, neboť "už prý neměli mnoho společných témat".

 

Články o celebritě

Dojatý Ján Jackuliak ve Tváři: NEČEKANÉ SHLEDÁNÍ Dojatý Ján Jackuliak ve Tváři: NEČEKANÉ SHLEDÁNÍ Mělo to být vystoupení jako každé jiné. Na jeho konci se ale Ján Jackuliak (41) rozbrečel. Slzy měl… číst článek
Sokol v Tváři prořekl sladké tajemství: Jackuliak chodil s Čvančarovou! Sokol v Tváři prořekl sladké tajemství: Jackuliak chodil s Čvančarovou! V nejnovějším díle show Tvoje tvář má známý hlas se objeví dvojice expartnerů! Milenecký poměr Jitky… číst článek
 Hvězdy Tváře Čvanarová a Jackuliak: Utajený milenecký vztah! Hvězdy Tváře Čvanarová a Jackuliak: Utajený milenecký vztah! Udělal nejapný žertík a myslel, že je tím rozesměje. Moderátor Ondřej Sokol (47) připomínkou mileneckého… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý