Ondřej Sokol | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Ondřej Sokol je známý český všeumělec, herec i režisér, kterého diváci znají především jako televizního baviče z pořadu Partička a moderátora soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Ondřej Sokol je známý český herec, režisér a scenárista v jedné osobě, který si díky svému nadání může dovolit luxus být sběratelem různých ocenění – za ta nejvýznamnější jmenujme Cenu Thálie či Cenu Alfréda Radoka.

ONDŘEJ SOKOL - SLEPÝ JAKO PATRONA

Ondřej Sokol vystudoval DAMU v Praze. Již rok poté, co se ustavičně věnoval režírování a herectví, se stal členem Městského divadla v Mladé Boleslavi. V roce 2002 se mohl pyšnit svými prvními většími oceněními – Cenou Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a Cenou Thálie pro umělce do 33 let za inscenaci Osiřelý západ. Místo na další Cenu Alfréda Radoka si mohl udělat již v roce 2007 za Hrdinu západu (to už působil v pražském Činoherním klubu).

V roce 2011 se Ondřej Sokol vrhl do něčeho zcela nového. Navzdory své, jak sám říká, extrémně introvertní povaze, se rozhodl stát bavičem televizního pořadu Partička. Tohoto úkolu se zhostil vskutku dravě! Hraní mu evidentně nečinilo problém, o čemž svědčí i fakt, že v roce 2011 vyhrál jednak cenu TýTý za osobnost televizní zábavy a pak také sama Partička dostala v právě jmenované soutěži titul Pořad roku a Absolutní vítěz roku.

Ondřej Sokol se narodil v Šumperku, z jehož krás čerpá inspiraci doposud. Po letech se do rodného města opět vrátil, tentokrát kvůli natáčení krimikomedie Krásno (2014), kterou nejenže režíroval, ale dokonce se obsadil do jedné z hlavních rolí. Objevil se i ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny, což mu vyneslo nominaci na Českého lva za nejlepší vedlejší mužský herecký výkon. V roli pediatra Prokopa Hrubého se objevil v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Sám Ondřej Sokol se hodnotí velmi neskromně. V třetí řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas, kterou TV Nova vysílala na jaře 2017, se označil za „nejlepšího moderátora v republice, fantastického milence, skvělého člověka, výtečného artistu, žongléra, someliéra a norníka“. V sedmé se stal jejím porotcem.

O ONDŘEJI SOKOLOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou Kateřinou Lojdovou, představitelkou Gábiny Tejfarové (inženýrky z Prahy) z komediální série Zdeňka Trošky Slunce, seno... má dvě děti – Ester a Adama. Nebývalý zájem médií upoutal svým vztahem s nezletilou kamarádkou své dcery Lucií (v té době jí bylo 16 let), s níž se dal dohromady v roce 2012. Po roce se rozešli, neboť "už prý neměli mnoho společných témat".

 

Články o celebritě

 Sokol jde ke dnu? Po sestupu v Tváři další rána! Sokol jde ke dnu? Po sestupu v Tváři další rána! Vypadalo to, že se mu daří všechno, nač šáhne. V počátcích moderování Tváře sklízel ovoce velmi chut... číst článek
Tvář překvapila, ale Zlatá maska diváky rozohnila: Sprostými slovy nešetří! Tvář překvapila, ale Zlatá maska diváky rozohnila: Sprostými slovy nešetří! Minulý týden se „utkaly“ ve sledovanosti první díly hudebních show Tvoje tvář má známá hlas, kterou ... číst článek
Csáková, Boušková, nebo dokonce Šeredová? Herečka Jitka Čvančarová šokovala novým vzhledem! Csáková, Boušková, nebo dokonce Šeredová? Herečka Jitka Čvančarová šokovala novým vzhledem! Pořádné překvápko si pro své fanoušky připravila půvabná herečka Jitka Čvančarová (42), když na svém... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová