Zuzana Burianová

Zuzana Burianová

Datum narození: 2. 10. 1947
Datum úmrtí: 25. 10. 2022
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zuzana Burianová, kráska 60. let 20. století let, excelovala ve spolupráci s hvězdami divadla Semafor. Zejména menší role ztvárnila v televizi a ve filmu.

Před kamerou Zuzana Burianová debutovala ve snímku pro děti režiséra a scenáristy Zdenka Sirového Chlapec a srna z roku 1962, v němž krásná herečka ztvárnila svou jedinou ústřední postavu.

ZUZANA BURIANOVÁ SE NÁVRATU DO ČECH NEDOČKALA

Sekretářku si Zuzana Burianová zahrála v hudební komedii Fantom Morrisvillu (1966), pionýrskou vedoucí v krimi Martin a červené sklíčko (1966), kadeřnici v další hudební komedii Bylo čtvrt a bude půl (1968).

Burianová zpívala pro slavné duo

Členkou divadla Semafor se Zuzana Burianová stala koncem 60. let 20. století. Kromě svého sólového vystupování nazpívala také několik duetů, např. s Jiřím Grossmannem. Její zpěv je zachycen na zvukových i obrazových nahrávkách několika vystoupení komického dua Miloslav Šimek & Jiří Grossmann.

Menší role Zuzana Burianová ztvárnila mj. v tragikomedii Prodavač humoru (1984), v komedii Vesničko má středisková (1985) nebo v televizních seriálech Nemocnice na kraji města, Návštěvníci či Případ pro zvláštní skupinu. Objevovala se také v cyklu Bakaláři.

Zuzana Burianová léta žila ve Švýcarsku

Naposledy se Zuzana Burianová před kameru postavila při natáčení televizní muzikálové komedie Děda Bárta z roku 1989.

O ZUZANĚ BURIANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Zuzana Buriánová byla v letech 1968 až 1980 manželkou režiséra Jána Roháče. Měla s ním dceru Kateřinu (*1970). V roce 1990 se provdala za muzikanta Zdeňka Kučeru, s nímž odešla do Švýcarska. Uměleckou kariéru pověsila na hřebík a pracovala v zámožných rodinách jako hospodyně a kuchařka.

Herečka a zpěvačka Zuzana Burianová zemřela 25. října 2022 ve Švýcarsku, kde léta žila. Bylo jí 75 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Laura Linney
Laura Linney
zobrazit profil Stephen Lang
Stephen Lang
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Madeleine Madden
Madeleine Madden
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Tatiana Dyková
Tatiana Dyková
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup