Michal Novotný | Celebwiki.cz

Michal Novotný

Datum narození: 11.4.1979
Místo narození: Kolín
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Novotný je úspěšný český herec, kterého televizní diváci znají především ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Kriminálka Anděl.

Michal Novotný se narodil v Kolíně, kde také vystudoval gymnázium. Jak sám říká, na DAMU šel pouze z lenosti. Udělal přijímačky už v lednu a dál již se se školou stresovat nechtěl.

MICHAL NOVOTNÝ - JAK SKONČIL NA ZÁCHYTCE

Jako herec začínal Michal Novotný na divadelních prknech a roku 2002 se stal stálým členem Divadla na Vinohradech. Hostoval také v Národním divadle, Divadle Palalce a pravidelně se účastní Letních shakespearovských slavností.

Na televizních obrazovkách se Michal Novotný představil v seriálech Redakce, Kriminálka Anděl, Přešlapy, Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárňuje postavu romantického smolaře MUDr. Darka Vágnera (jeho manželku hraje Ivana Jirešová), nebo Ohnivý kuře.

Ve filmech hrál Michal Novotný spíše menší vedlejší role. Německého turistu Helmuta v teenagerovské komedii Snowboarďáci, kontaktéra v komedii Vy nám taky, šéfe nebo vojína Růžičku ve válečném dramatu Tobruk. Ve vánoční pohádce Pravý rytíř si zahrál rytíře jménem Bernard Wurst Gurmánský.

Na televizi Barrandov Michal Novotný dostal příležitost moderovat zábavné pořady Vtip za stovku (s Václavem Vydrou) a Barrandovský videostop. Na TV Prima se objevil jako jeden z členů oblíbené Partičky. Vystřídal v ní Ondřeje Sokola.

O MICHALOVI NOVOTNÉM ČTĚTE ZDE>>

Ve volných chvílích Michal Novotný rád vaří a plave (kdysi i závodně). Dlouho hrál v dechovém orchestru.

V létě 2019 Michalu Novotnému utajovaná přítelkyně přivedla na svět dceru.

 

Články o celebritě

Nečekané! »Bohdalka« plní přání Nečekané! »Bohdalka« plní přání Chtěla si hlavně zatočit kolem. Jiřina Bohdalová (88) dnes večer prověří své znalosti o rodné zemi… číst článek
Příčina smrti Menšíka: Zabil ho zákaz alkoholu? Příčina smrti Menšíka: Zabil ho zákaz alkoholu? Zejména v šedesátých letech se proslavil jako »básník filmového plátna«, byl představitelem nové… číst článek
Jiří Menzel (81) mezi lidmi na vozíčku: Postaví se ještě někdy na nohy? ptají se fanoušci Jiří Menzel (81) mezi lidmi na vozíčku: Postaví se ještě někdy na nohy? ptají se fanoušci Obejde se Jiří Menzel (81) zase bez invalidního vozíku? Všichni jeho nejbližší i kolegové v to doufají,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Alexandra Borbély
Alexandra Borbély
zobrazit profil Ilja Racek
Ilja Racek
zobrazit profil Anna Vejvodová
Anna Vejvodová