Petr Kotlár

Místo narození: Český Krumlov
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Coby školák Petr Kotlár roku 2020 získal nominaci na Českého lva za ztvárnění hlavní role v koprodukčním dramatu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Hlavní roli v koprodukčním válečném dramatu Nabarvené ptáče (2019) neměl původně hrát Petr Kotlár, ale jeho starší bratr Michal, kterého si režisér a producent Václav Marhoul vyhlédl v restauraci Cikánská jizba v krumlovském hotelu U malého Vítka, kde psal scénář.

PETR KOTLÁR: CHCI HRÁT V ORDINACI

Než se však Václavu Marhoulovi podařilo na snímek sehnat peníze, Michal příliš vyrostl. Ve svých 14 letech měřil 180 centimetrů. Tak filmař svěřil hlavní roli jeho bratrovi Petru Kotlárovi, tehdy osmiletému školákovi.

Pro rodinu Petra Kotlára to byl pořádný zápřah. Hochovi se nechtělo vstávat, domů se vracel kolem půlnoci, chtěl natáčení i vzdát, řekl pro Český rozhlas Petrův děda Milan Kotlár, krumlovský radní za Nezávislé a TOP 09 a majitel zmíněné restaurace.

O PETRU KOTLÁROVI ČTĚTE ZDE>>

Za hlavní roli v Nabarveném ptáčeti byl Petr Kotlár roku 2020 nominován na Českého lva. Snímek získal celkem deset nominací, mj. za režii, scénář a coby nejlepší film. Americká filmová akademie ho dokonce vybrala do užšího výběru na Oscara v kategorii Mezinárodní hraný film, avšak dál nepostoupil.

 

Další Herci

zobrazit profil Eva Kristínová
Eva Kristínová
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal