Petr Kotlár

Místo narození: Český Krumlov
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Petr Kotlár ještě coby školák byl v roce 2020 nominován na Českého lva za ztvárnění hlavní role v koprodukčním dramatu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Hlavní roli v koprodukčním válečném dramatu Nabarvené ptáče (2019) neměl původně hrát Petr Kotlár, ale jeho starší bratr Michal, kterého si režisér a producent Václav Marhoul vyhlédl v restauraci Cikánská jizba v Českém Krumlově, když psal v hotelu U malého Vítka scénář.

PETR KOTLÁR: CHCI HRÁT V ORDINACI

Než se však Václavu Marhoulovi podařilo na snímek sehnat peníze, Michal příliš vyrostl. Ve svých 14 letech měřil 180 centimetrů. Tak filmař svěřil hlavní roli jeho bratrovi Petru Kotlárovi, tehdy osmiletému školákovi.

Kotlár málem natáčení Ptáčete vzdal

Pro rodinu Petra Kotlára to byl pořádný zápřah. Hochovi se nechtělo vstávat, domů se vracel kolem půlnoci, chtěl natáčení i vzdát, řekl pro Český rozhlas Petrův děda Milan Kotlár, krumlovský radní za Nezávislé a TOP 09 a majitel zmíněné restaurace.

O PETRU KOTLÁROVI ČTĚTE ZDE>>

Za hlavní roli v Nabarveném ptáčeti byl Petr Kotlár roku 2020 nominován na Českého lva. Snímek získal celkem deset nominací, mj. za režii, scénář a coby nejlepší film. Americká filmová akademie ho dokonce vybrala do užšího výběru na Oscara v kategorii Mezinárodní hraný film, avšak dál nepostoupil.

 

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Ondřej Kubina
Ondřej Kubina