Lukáš Duy Anh Tran

Lukáš Duy Anh Tran

Datum narození: 15. 7. 1993
Místo narození: Most
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lukáš Duy Anh Tran na filmovém plátně debutoval rolí zoufalého vietnamského mladíka Songa v tragikomedii Na střeše, za niž byl nominován na Českého lva.

Příběh nerudného důchodce a vietnamského mladíka Songa svedl před kamerou dohromady zkušeného herce Aloise Švehlíka a dle režiséra a scenáristy snímku Na Střeše (2018) Jiřího Mádla vycházející hvězdu jménem Lukáš Duy Anh Tran, který se narodil a vyrostl v Česku.

LUKÁŠ DUY ANH TRAN MĚL HRÁT S JANEM TŘÍSKOU

Tran si pochvaloval práci s Mádlem

Na Jirku Mádla pěl do té doby neherec Lukáš Duy Anh Tran jen samou chválu. „Jako režisér je opravdu stoprocentní, žádné vtípky na place. On je režisér a já herec. Mohl jsem se tak plně soustředit na roli,“ řekl médiím vietnamský mládenec bezvadnou češtinou, kterou musel pro roli „zahodit“.

Ke svému druhému celovečernímu filmu - první byla komedie Pojedeme k moři (2014), za niž získal Cenu české filmové kritiky v kategorii Objev roku - si Jiří Mádl také napsal scénář. Do dalších rolí ve filmu Na střeše obsadil Davida ŠvehlíkaVojtěcha Dyka či Adriana Jastrabana.

Lukáš Tran dostal roli v Einsteinovi

Jiří Mádl věří, že se z mladého Vietnamce, který před kamerou stanul poprvé, může stát profesionální herec. „Talent, pracovitost a inteligenci na to má,“ řekl pro server deník.cz. „Vietnamci jsou už nedělitelnou součástí naší společnosti, a to se bude určitě i reflektovat ve filmech a seriálech, tudíž budou vznikat postavy, které si třeba Lukáš Duy Anh Tran může zahrát,“ dodal.

Za roli Songa byl Lukáš Duy Anh Tran v roce 2020 nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. 

Další herecké příležitost Lukáš Duy Anh Tran dostal v seriálech Zrádci, Einstein - Případy nesnesitelného génia či Třídní schůzka a také v komedii Ubal a zmiz nebo v americko-německém hororu Armáda zlodějů.

 

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop