Matthew Perry | Celebwiki.cz

Matthew Perry

Datum narození: 19. 8. 1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

Matthew Perry (50) znovu na ocet! Proč Chandler dostal od přítelkyně (28) kopačky? Matthew Perry (50) znovu na ocet! Proč Chandler dostal od přítelkyně (28) kopačky? Představitel Chandlera Binga z Přátel má smůlu na ženy i v reálném světě. Dvouletý vztah s přítelkyn... číst článek
Karanténa změnila Matthewa Perryho k nepoznání: Zavalitý stařec bez šmrncu! Karanténa změnila Matthewa Perryho k nepoznání: Zavalitý stařec bez šmrncu! Jestli jste si mysleli, že jste Matthewa Perryho (55) viděli za jeho dob závislosti v tom nejhorším ... číst článek
Velký comeback Přátel: Šest fanoušků si zahraje s námi! Velký comeback Přátel: Šest fanoušků si zahraje s námi! Už za měsíc (27. května) se vrací asi nejoblíbenější parta kamarádů na světě – seriál Přátelé! A pro... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Natalia Germani
Natalia Germani