Matthew Perry | Celebwiki.cz

Matthew Perry

Datum narození: 19.8.1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

Odvážný krok Jennifer Anistonové! Přátele tím opět vrátila do hry Odvážný krok Jennifer Anistonové! Přátele tím opět vrátila do hry Půvabná herečka Jennifer Anistonová (50), která si získala srdce diváků po celém světě pro své ztvárnění… číst článek
Monica z Přátel Courteney Coxová: Odtajnila 25 let staré tajemství seriálu! Monica z Přátel Courteney Coxová: Odtajnila 25 let staré tajemství seriálu! Herečka Courteney Coxová (55) se proslavila coby Monica Gellerová v legendárním sitcomu Přátelé,… číst článek
Matthew Perry slaví padesátiny: Smutný osud sympaťáka Chandlera z Přátel! Matthew Perry slaví padesátiny: Smutný osud sympaťáka Chandlera z Přátel! Herec Matthew Perry, který se od pondělí stává padesátníkem, se proslavil jednou jedinou seriálovou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč