Matthew Perry

Datum narození: 19. 8. 1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

Závislosti, soudy, potraty i duševní potíže: Přátelé? Kupa prachů a… Neštěstí! Závislosti, soudy, potraty i duševní potíže: Přátelé? Kupa prachů a… Neštěstí! Veleúspěšný seriál udělal z šestice mladých herců prvotřídní hvězdy – a boháče, ve finále bral každý... číst článek
Tajemství Chandlera ze seriálu Přátelé: Chodil s Julií Robertsovou! Drsná pravda o rozchodu Tajemství Chandlera ze seriálu Přátelé: Chodil s Julií Robertsovou! Drsná pravda o rozchodu Představitel Chandlera ze seriálu Přátelé Matthew Perry (53) přichází na trh s biografickou knihou, ... číst článek
Zpověď závisláka Matthewa Perryho alias Chandlera z Přátel: Dávali mi 2 % na přežití... Zpověď závisláka Matthewa Perryho alias Chandlera z Přátel: Dávali mi 2 % na přežití... Chandler v seriálu Přátelé je věčným smíškem a podobný charakter má v reálu i jeho představitel Matt... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej