Matthew Perry | Celebwiki.cz

Matthew Perry

Datum narození: 19.8.1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

Modrý ostrov Capri: Místo s největším výskytem celebrit na metr čtvereční! Modrý ostrov Capri: Místo s největším výskytem celebrit na metr čtvereční! Bájný ostrov v Neapolském zálivu se tyčí uprostřed moře jako klenot. Je obehnán ostrými skalisky… číst článek
Chandler z Přátel Matthew Perry prodává kvartýr: 807 milionů za sídlo v oblacích! Chandler z Přátel Matthew Perry prodává kvartýr: 807 milionů za sídlo v oblacích! Chtěli byste si žít jako představitel Chandlera Binga z Přátel Matthewa Perryho (49)? Je to možné,… číst článek
Katy Perryová je těhotná!? Fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že čeká s Orlandem miminko! Katy Perryová je těhotná!? Fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že čeká s Orlandem miminko! Populární zpěvačka Katy Perryová (34) se před několika měsíci zasnoubila s hollywoodským hercem Orlandem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Catherine Deneuve
Catherine Deneuve