Matthew Perry | Celebwiki.cz

Matthew Perry

Datum narození: 19.8.1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

 Návrat seriálu Přátelé? BUDE! Návrat seriálu Přátelé? BUDE! Fanoušci Přátel dostali předčasný vánoční dárek v podobě zprávy, že kultovní seriál se konečně dočká… číst článek
Monica z Přátel vyrazila po letech na rande s Chandlerem! Ukázali romantické selfie Monica z Přátel vyrazila po letech na rande s Chandlerem! Ukázali romantické selfie Nebylo vtipnějšího páru než Chandlera s Monicou v seriálu Přátelé, ze kterých se v průběhu epizod… číst článek
Kam to saháš? Monica z Přátel laškovala ve vířivce s Beckhamem! Kam to saháš? Monica z Přátel laškovala ve vířivce s Beckhamem! Courteney Coxová (55), kterou si diváci po celém světě zamilovali jako panovačnou Monicu Gellerovou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta