Matthew Perry

Datum narození: 19. 8. 1969
Datum úmrtí: 28. 10. 2023
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé byl také známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

Matthew Perry zemřel 28. října 2023. Bylo mu 54 let.

 

Články o celebritě

Nové okolnosti smrti »Chandlera« Perryho (†54): Děsivá dávka ketaminu v krvi! Nové okolnosti smrti »Chandlera« Perryho (†54): Děsivá dávka ketaminu v krvi! Podle výsledků pitvy měl v sobě herec Matthew Perry (†54) v okamžiku smrti tolik ketaminu, kolik se ... číst článek
Pravda o posledních dnech »Chandlera« Perryho: Ketamin, léky na hubnutí i testosteronové injekce! Pravda o posledních dnech »Chandlera« Perryho: Ketamin, léky na hubnutí i testosteronové injekce! Pitevní zpráva Matthewa Perryho (†54) odhalila o něco smutnější pohled na jeho poslední dny, píše we... číst článek
Příčina smrti „Chandlera“ Matthewa Perryho: Co odhalila pitva? Příčina smrti „Chandlera“ Matthewa Perryho: Co odhalila pitva? Americký herec Matthew Perry zemřel letos v říjnu po požití anestetika ketamin. Informovala o tom ag... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Jenna Ortega
Jenna Ortega
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger