Lisa Kudrow

Lisa Kudrow

Datum narození: 30. 7. 1963
Místo narození: Encino, Kalifornie
Profese: Herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Celý svět ji zná jako praštěnou Pheobe z kultovního seriálu přátelé. V době natáčení tohoto populárního sitcomu patřila Lisa Kudrow mezi nejlépe placené televizní herečky. Plat herců z Přátel se totiž pohyboval okolo 1 miliónu dolarů za epizodu.

Lisa Kudrow strávila dětství v Californii a o herectví se začala zajímat už na základní škole. O kariéře herečky však v mládí nikdy neuvažovala. Vystudovala biologii na Vassar College v New Yorku a věřila, že uskuteční kariéru v lékařském výzkumu.

Z původního plánu nakonec sešlo díky nabídce zahrát si v populární americké show Saturday Night Live. Lisa Kudrow opět našla svou vášeň pro hraní a začala zkoušet štěstí na konkurzech. Později se stala členkou komediálního týmu "Groundlings". Díky tomu dostala první nabídky na natáčení menších rolí v seriálech.

V roce 1993 přijala Lisa Kudrow roli Pheobe v seriálu Přátelé. V slavném sitcomu si zahrála po boku Jennifer Aniston nebo Courtney Cox. Postava bláznivé blondýnky z New Yorku jí přinesla celosvětovou slávu i získání sošky Emmy pro nejlepší televizní herečku.

Po skončení Přátel se Lisa Kudrow objevila ve filmech jako P.S Miluji tě, Čekání na zázrak, Hotel pro Psy a Sousedi. Momentálně žije se svým manželem a synem v New Yorku a jako jedna z mála hereček je velkou odpůrkyní plastických operací. Média dost často označovala Lisu Kudrow jako jednu z nejhůře oblékaných žen Hollywoodu. Herečka to vždy jen okomentovala tím, že příliš dlouho hrála roli Pheobe, jejíž šatník byl také příšerný.

 

Články o celebritě

Setkání Přátel po 17 letech: Seriál jim hodil miliardy! Setkání Přátel po 17 letech: Seriál jim hodil miliardy! Na tohle dostaveníčko čekali fanoušci dlouhých 17 let! Rachel, Monika, Phoebe, Chandler, Joey a Ross... číst článek
Setkání po 17 letech: Přátelé jim hodili miliardy! Setkání po 17 letech: Přátelé jim hodili miliardy! Na tohle dostaveníčko čekali fanoušci dlouhých 17 let! Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey a Ross... číst článek
Nová epizoda Přátel je venku! Nostalgický doják, nepovedené scény i hvězdní hosté! Nová epizoda Přátel je venku! Nostalgický doják, nepovedené scény i hvězdní hosté! Dlouho očekávaný „speciál“ seriálu Přátel je konečně tady! Kdo by si ale myslel, že dostane plnohodn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger