Milo Ventimiglia

Milo Ventimiglia

Datum narození: 8. 7. 1977
Místo narození: Anaheim, Kalifornie, USA
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Milo Ventimiglia je českým divákům znám nejen z úspěšného televizního seriálu Gilmorova děvčata, ale také jako filmový syn Rockyho Balboa z kultovního snímku Rocky 6.

Americký herec, celým jménem Milo Anthony Ventimiglia, se před filmovou kamerou uvedl roku 1997 v dramatu Boys Life 2, a to hned hlavní rolí. Další ústřední postava na něj čekala již tři roky poté v seriálu Opposite Sex. A pak přišla Gilmorova děvčata, z nichž se stal hit. V tomto seriálu, v němž hlavní roli obsadila atraktivní brunetka Lauren Graham, ztvárnil postavu Jesseho Mariana - rebelského synovce Luka Danese. Dále si jej diváci mohou pamatovat ze scifi série Hrdinové nebo z filmu Rocky 6, kde si zahrál syna Rockyho Balboa v podání Silvestra Staloneho. Zahrál si také po boku Freddieho Prinze jr. ve filmu Taková normální holka. V roce 2013 se objevil ve hvězdně obsazené komedii Machři 2 s Adamem Sandlerem a Salmou Hayek. Roku 2016 dostal opět hlavní roli, a to v televizní sérii s názvem This Is Us.

Už jako malý snil Milo Ventimiglia o velké kariéře a o tom, že získá sošku Oscara. Při studiu na střední škole se propracoval ke stipendiu na Americkou divadelní konzervatoř, poté začal studovat na Kalifornské univerzitě, kde se zaměřil na divadlo. Mimo hraní se také dal na produkování. Se svým kamarádem Russem Cundiffem založil produkční společnost Divide Pictures. Produkoval mj. internetový seriál It's a Mall World.

Milo Ventimiglia vyrůstal v Anaheimu v Kalifornii. Jeho otec pochází ze Sicílie a matka má anglickou, francouzskou, irskou, skotskou a částečně i indickou krev. Herec má dvě sestry, jedna je módní návrhářka a druhá fotografka. Milo Ventimiglia chodil s herečkou Alexis Bledel (2002 až 2006), s níž se seznámil na natáčení seriálu Gilmorova děvčata. Od prosince 2007 do února 2009 žil ve vztahu s herečkou Hayden Panettiere.

 

Další Herci

zobrazit profil Václav Kotek
Václav Kotek
zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell