Sylvester Stallone | Celebwiki.cz

Sylvester Stallone

Datum narození: 6. 7. 1946
Přezdívka: Sly / Rambo
Místo narození: New York, Spojené státy americké
Profese: herec, scénárista, režisér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svalovec Sylvester Stallone, někdy přezdíván Sly, je známý hlavně jako Rambo nebo Rocky. Už mu táhne na sedmdesát, přesto dál zůstává akčním hrdinou.

Byla to zejména role boxera Rockyho, která z amerického herce s italskými kořeny (někteří novináři upozornili na jeho nápadnou podobu s papežem Řehořem IX.) udělala hvězdu. A podobně jako Rocky porážel v ringu své soupeře, musel i Sylvester Stallone s životem tak trochu boxovat. Kvůli komplikacím při porodu se totiž narodil s paralyzovanou částí obličeje, včetně části rtů, jazyku a brady. V dětství se mu navíc rozvedli rodiče, na což Sylvester reagoval agresivitou a dočasným vyloučením ze školy. Později začal chodit na střední školu pro emocionálně narušené teenagery, kde začal posilovat a také se zde seznámil s hraním v rámci školní divadelní hry.

Netrvalo dlouho a Sylvester Stallone zatoužil po herecké kariéře. Než prorazil, hrál dlouhou dobu jen štěky a dokonce se za honorář 200 dolarů v roce 1970 objevil i v pornofilmu. Stallonova touha po slávě se mu brzy poté stala inspirací pro scénář k filmu Rocky. Producentům se příběh líbil, ale do hlavní role si představovali někoho jako je Burt Reynolds. Stallone si však nakonec prosadil požadavek, že chce titulní roli hrát sám. Film se stal okamžitě hitem a z 10 nominací na Oscara proměnil hned tři. V průběhu let se pak Rocky Balboa vrátil ještě v pěti dalších pokračováních. Do paměti diváků se Sylvester Stallone vryl také jako veterán z Vietnamu John Rambo. Toho herec ztvárnil poprvé v roce 1982, následovaly poté ještě dva další díly a Stallone si na Ramba troufl i ve věku 62 let ve filmu Rambo: Do pekla a zpět. Ani poté Sylvester nezanevřel na akční hrdiny a zahrál si po boku dalších drsňáků (Dolph Lundgren, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger...) ve filmech Expendables: Postradatelní (1,2 a 3).

I jeho milostný život by vydal hned na několik pokračování, Sylvester Stallone se totiž oženil celkem třikrát. Poprvé to bylo v roce 1974 se Sashou Czack, spolu měli dva syny. Starší Sage, který si s otcem zahrál v několika filmech, zemřel ve věku 36 let na infarkt, mladší Seargeoh je od narození autista. Manželství se Sashou se rozpadlo v roce 1985, druhá svatba s Brigitte Nielsen (herečka známá například z filmu Rudá Sonja, která před Stallonem uháněla i Arnolda Schwarzeneggera) na sebe nenechala dlouho čekat. Jejich vztah skončil už po dvou letech. Od roku 1997 je Sylvestrovou vyvolenou o 22 let mladší Jennifer Flavin, která mu porodila tři dcery -  Sophii, Sistine a Scarlet.

V roce 2012, tedy ve stejném roce, kdy Sylvester Stallone přišel o své nejstarší dítě, podlehla dlouhé nemoci nevlastní sestra Toni-Ann Filiti. Společným rodičem Toni a Sylvestera je jejich matka Jackie Stallone, která se i přes to, že je jí už něco přes devadesát, stále těší dobrému zdraví. Na svůj věk rozhodně nevypadá, protože prodělala velké množství plastických operací, kromě let jí ale zákroky ubraly i přirozený vzhled. Další její výstředností je, že ráda věští budoucnost ze zadků.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Jarmila Bursová
Jarmila Bursová
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler