Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Datum narození: 30. 7. 1947
Místo narození: Graz, Rakousko
Profese: herec, 36. guvernér státu Kalifornie
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Arnold Schwarzenegger se proslavil jako Terminátor. Byl také uznávaným kulturistou, a dokonce politikem.

Jako malý Arnold Schwarzenegger vyzkoušel několik sportů. Osudová ale byla návštěva posilovny, kam se prvně podíval ve čtrnácti letech. Svět činek a posilovacích strojů mu učaroval a od patnácti už byste ho těžko hledali jinde.

ARNOLG SCHWARZENEGGER NABÁDAL K OČKOVÁNÍ

Cvičením byl Arnold Schwarzenegger tak posedlý, že se o víkendech vloupával do zavřené posilovny, aby nevynechal svojí denní dávku. V sedmnácti se začal hlásit do prvních soutěží. Posilovna zůstala jeho vášní i v době, kdy jiní odcházejí do důchodu. Nebyla ale jeho jedinou vášní. Skoro stejně poctivě chodil i do kina, aby mohl na velkém plátně vidět své idoly ze světa kulturistiky.

Úspěch slavil i s Barbarem Conanem

Od malička se Arnold Schwarzenegger chtěl přestěhovat do USA. To se mu podařilo v roce 1968, a to i přestože prakticky neuměl anglicky. Teprve tady se dostal na vrchol své kulturistické kariéry, když v roce 1970 poprvé vyhrál v soutěži Mr. Olympia.

Ve stejném roce také začala jeho herecká kariéra, když získal roli ve akční fantsy Hercules v New Yorku. Větší slávu si užil až díky tragikomedii Zůstaň hladový. Největší úspěchy ho ale teprve čekaly. Opravdu proslavit Arnolda Schwarzeneggera dokázala hlavní role v dobrodružném akčňáku Barbar Conan.

Na herecký vrhol se Arnold Schwarzenegger dostal díky hlavní roli v kultovním sci-fi thrilleru Terminátor a jeho pokačováních.

Schwarzenegger byl guvernér Kalifornie 

Arnold Schwarzenegger je dlouhodobým členem Republikánské strany. Tím se liší od většiny hvězd Hollywoodu. Mnohem běžnější je podpora Demokratické strany. Už od 80. let se 20. století se podílel na kampaních republikánských prezidentů.

Vrcholem politické kariéry Arnolda Schwarzeneggera bylo zvolení 36. guvernérem státu Kalifornie (ve filmu Simpsonovi ho pak dokonce zpodobnili jako prezidenta USA s komickým německým přízvukem). Prestižní časopis Time ho zařadil na svůj seznam nejvlivnějších lidí světa. V úřadu setvel od listopadu 2003 do ledna 2011.

Poté se Arnold Schwarzenegger vrátil na filmová plátna. Zahrál si po boku Sylvesrtra Sylvestra Stallona s mysteriózním thrilleru Plán útěku, v dalších pokačováních Terminátora, v hororovém snímku Maggie, v komedii Zabít Gunthera nebo v dobrodružném filmu Tajemství dražčí pečeti.

O ARNOLDU SCHWARZENEGGEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1971 zemřel při autonehodě bratr Arnolda Schwarzeneggera Meinhard, řídil opilý. Herec se nezúčatnil jeho pohřbu a nikdy o něm už nemluvil. Postaral se ale o jeho syna Gustava, kterému zaplatil vzdělání a pomohl mu dostat se do USA. Rok po bratrovi zemřel i jejich otec. Ani na jeho pohřeb nepřišel, prý zrovna trénoval na soutěž.

Ví Schwarzenegger kolik má dětí?

V roce 1986 se Arnold Schwarzenegger oženil s televizní hvězdou Marií Schiver. S ní má dvě dcery a dva syny. Pár se  rozvedl v roce 2011, poté co vyšly najevo Schwarzeneggerovy aférky. Minimálně v jednom případě mu jeho zálety vynesly i potomka.

 

Články o celebritě

Arnoldova ex Maria Shriverová: Co si to udělala s obličejem?! Arnoldova ex Maria Shriverová: Co si to udělala s obličejem?!

Odhodlala se vyjít do ulic nenalíčená, ale nebyl to chytrý krok.

číst článek
Přeběhlík Seagal v TV u Putinova propagandisty Solovjova: Jsem Rus, jsem tady doma! Přeběhlík Seagal v TV u Putinova propagandisty Solovjova: Jsem Rus, jsem tady doma! „Jsem Rus. Tohle je můj domov,“ prohlásil veterán hollywoodských akčních filmů Steven Seagal (70) v ... číst článek
Mimozemský lovec se vrátil v jednom z nejlepších dílů série! Recenze filmu Predátor: Kořist Mimozemský lovec se vrátil v jednom z nejlepších dílů série! Recenze filmu Predátor: Kořist Populární sci-fi sága o mimozemských lovcích se opět rozrostla. Snímek Predátor: Kořist (v originále... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Liliana Malkina
Liliana Malkina
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická