Jaroslav Čejka | Celebwiki.cz

Jaroslav Čejka

Datum narození: 22. 7. 1936
Místo narození: Ostrava
Profese: herec-mim, tanečník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Mim Jaroslav Čejka, jehož nejznámějším hereckým kouskem byla imitace slepice, obdržel v roce 2007 Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.

Herec-mim a tanečník, bisexuál Jaroslav Čejka, jehož koníčkem bylo sochařstvím, žil dlouhodobě se svou matkou, o níž pečoval. Pět let nato, co ve svých 108 letech zemřela, zasáhly herce zdravotní obtíže a tak se dostal do domova senioru (ROZHOVOR S JAROSLAVEM ČEJKOU MJ. O PARTNERECH A PARTNERKÁCH ČTĚTE ZDE). Bylo mu tehdy 77 let.

JAROSLAV ČEJKA – BEZ ZUBŮ A BEZ PENĚZ

Legendární mim Jaroslav Čejka se proslavil svými imitacemi například Charlieho Chaplina či americké zpěvačky Tiny Turner. Nejznámější je jeho „Pan Slepice“, který býval nedílnou součástí různých estrád a pořadů (mj. Televarieté, Možná přijde i kouzelník, Mr. GS) či silvestrovských pořadů Československé televize.

Poprvé se Jaroslav Čejka na filmovém plátně objevil v slavném muzikálu Kdyby tisíc klarinetů (1964), kde si zahrála řada českých hvězd: Jana Brejchová, Waldemar Matuška, Hana Hegerová, Eva Pilarová, Karel Gott či Jiří Suchý. Jaroslav Čejka byl obsazován jak v televizních filmech (Revue v mlze, Z pohádky do pohádky, Večer v ráji, Jak se dělá opera), tak v seriálech (Pan Tau, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek či v sitcomu Ivana Mládka Noha 22). Z filmů jmenujme Trhák (1980) režiséra Zdeňka Podskalského, kam obsadil Hanu Zagorovou, Josefa Abrháma nebo Juraje Kukuru, dále pak drama Poločas štěstí (1984), komedii Nebát se a nakrást s Luďkem Sobotou a Taťjanou Medveckou v hlavních rolích či snímek Pamětnice (2009), v němž ústřední postavy ztvárnili Stanislav Zindulka a Libuše Švormová.

Roku 2007 obdržel Jaroslav Čejka Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet.

VŠE O JAROSLAVU ČEJKOVI NAJDETE ZDE

 

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová