Pavel Sedláček | Celebwiki.cz

Pavel Sedláček

Datum narození: 4.7.1941
Profese: muzikant, herec, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák, kytarista a skladatel Pavel Sedláček patří mezi průkopníky rokenrolu a bigbítu u nás. Jeho kariéru utnuli komunisté. Nyní podniká.

Pavel Sedláček začal hrát už v patnácti. O dva roky později vyhrál soutěž Hledáme nové talenty. Vystupoval s Evou Pilarovou, Yvonne Přenosilovou nebo s legendární kapelou Olympic Petra Jandy. Sám několik skupin založil. Působil i v pražském divadle Semafor. Zahrál si v hudebním filmu Miloše Formana Konkurz, muzikálové komedii Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Kdyby tisíc klarinetů nebo v historických Strastech Otce vlasti.

Po strojní průmyslové škole vystudoval Pavel Sedláček České vysoké učení technické v Praze. Nahrál desky Pop Galerie, Život je ples a spolu s kapelou Cadillac album Rock And Roll. Jeho slibnou kariéru zbrzdilo pronásledování komunistickým režimem a následné vězení. Muzikant Pavel Sedláček nyní podniká v pohostinství. Jeho partnerkou byla nejen na pódiu ale i v soukromí Eva Pilarová. Byl kvůli němu dokonce v 60. letech odsouzena k podmínce, když mu pomáhala koupit Fiat v Západním Německu. Pavel Sedláček si šel tehdy sednout natvrdo na rok a čtvrt a zrušil kvůli tomu svatbu s Pilarovou. Během dalšího života se pak třikrát oženil.

 

Články o celebritě

Tajemství Gottova obličeje! Devastující zranění kvůli lásce k ... Tajemství Gottova obličeje! Devastující zranění kvůli lásce k ... Elegán, který vždy dbal na svůj zjev. Karel Gott (79) je celý život znám pečlivostí, s jakou si vybírá… číst článek
Gott přišel o svou lásku: PŘÍSNÝ ZÁKAZ OD VYSTRAŠENÉ IVANY Gott přišel o svou lásku: PŘÍSNÝ ZÁKAZ OD VYSTRAŠENÉ IVANY Pořídil si první velkoprostorové  rodinné auto v životě, šoférovat ho ale nesmí. Karel Gott (79)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Vladislav Rousek
Vladislav Rousek
zobrazit profil Johana Munzarová
Johana Munzarová
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová