Eva Pilarová | Celebwiki.cz

Eva Pilarová

Datum narození: 9.8.1939
Místo narození: Brno
Výška: 163 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Eva Pilarová, trojnásobná vítězka čtenářské ankety Zlatý slavík, proslula jak řadou svých hitů, tak hlasovým rozsahem až tři a půl oktávy.

Eva Pilarová, rozená Bojanovská, pochází z rodiny krejčího a švadleny. Od dětství hrála na klavír a věnovala se sborovému zpěvu, mimo jiné vystupovala v sboru Československého rozhlasu v Brně. Středoškolské studium absolvovala na Vyšší hospodářské škole, kde maturovala v roce 1958. Poté prošla roční přípravkou na brněnské JAMU, kde následně začala studovat operní zpěv.

EVA PILAROVÁ - JAK UNIKLA SMRTI V PLAMENECH

Eva Pilarová po roce studium na JAMU přerušila a nastoupila do pražského divadla Semafor, kde se záhy prosadila, a to mj. díky vynikajicímu sopránu tříoktávového rozsahu a operní průpravě s dokonalou pěveckou technikou. Hned po svém příchodu do Prahy začala nahrávat pro Supraphon a rozhlas. Dlouholetou pěveckou dvojici tvořila s Waldemarem Matuškou ve společném angažmá v Semaforu (1960-1962) a v Rokoku (1962-1964). Jejich nejznámějším duetem se stal hit Ach, ta láska nebeská. 

V roce 1964 se vrátila do Semaforu, kde tentokrát zpívala především s Karlem GottemDo konce 60. let 20. století měla Eva Pilarová štěstí na hity, zpívala často převzaté melodie. Z domácích autorů ji náročnějšími, anebo naopak posluchačsky vděčnými pěveckými úkoly zahrnuli skladatelé Bohuslav Ondráček či Karel Svoboda.

Eva Pilarová se objevila na obrazovce i jako herečka. V muzikálu Kdyby tisíc klarinetů se předvedla v duetu s Karlem Gottem Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Zahrála si i v hudební Ztracené revue, v dramatu Letos v září nebo v detektivce Zločin v šantánu.

Z populární hudby přešla Eva Pilarová postupně na jazz. Vystupovala po celé Evropě. Třikrát vyhrála pěveckou anketu Zlatý slavík. V roce 2009 jí prezident Václav Klaus předal Medaili Za zásluhy. Předtím byla jmenována Zasloužilou umělkyní. Svůj život vtěsnala do autobiografických knih Vzpomínání a Potkala jsem léčitele. Napsala i několik kuchařek. Krom toho se začala věnovat ještě digitální fotografii.

Eva Pilarová byla silnou kuřačkou a měla ráda alkohol. V osmdesátých letech však s obojím přestala. Porazila rakovinu a podepsala antichartu, za což se stydí. Přiznala se i k menším zasáhům plastického chirurga. Vždy měla velmi dobré vztahy s Karlem Gottem a Petrou Janů, kterou pozvala jako hosta na turné 50 let Pilarky na scéně. 

Naopak špatný vztah se vytvořil mezi ní a Helenou Vondráčkovou. Eva Pilarová nesouhlasila se žalobou na Martu Kubišovou za nedodržení smlouvy, kterou podal manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal. Dokonce odmítla zazpívat na narozeninách známého saxofonisty Felixe Slováčka, protože se s ní nechtěla potkat na jednom podiu.

O EVĚ PILAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Eva Pilarová měla štěstí na hity, ale na muže už nikoli. Do Semaforu jí původně doporučil její první manžel, hudebník Milan Pilar. Po dvouletém manželství ale emigroval do Německa. Mají spolu syna Milana. Do zahraničí utekl i její druhý manžel, zpěvák Jaromír Mayer. V pořadí třetího manžela Jana Kolomazníka si vzala v roce 1984. Kromě něho prý Eva Pilarová milovala i amerického krále rock’n’rollu Elvise Presleyho. Mezi její partnery patřil mj. Karel Vágner nebo Pavel Sedláček

 

Články o celebritě

Daniel Nekonečný (†52) řešil před smrtí problém: Hrozili mu vystěhováním! Daniel Nekonečný (†52) řešil před smrtí problém: Hrozili mu vystěhováním! V posledních dnech života hledal nové bydlení. Daniel Nekonečný (†52) dostal výpověď z domku, kde… číst článek
Náhlá smrt Daniela Nekonečného (†52): Vojtek, Pilarová i Novotný vytáhli fotky z archivu! Náhlá smrt Daniela Nekonečného (†52): Vojtek, Pilarová i Novotný vytáhli fotky z archivu! Smrt krále rozkoše Daniela Nekonečného (†52) je pro všechny velkým… číst článek
Smrt zpěváka a šoumena Nekonečného (†52): Manévry kriminálky v jeho domě! Smrt zpěváka a šoumena Nekonečného (†52): Manévry kriminálky v jeho domě! Mluvil o sobě v hádankách, byť vtipných. Tajemstvím teď zůstává i jeho překvapivá smrt. Daniel Nekonečný… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel