Nataša Burger | Celebwiki.cz
Nataša Burger

Nataša Burger

Datum narození: 20. 1. 1968
Místo narození: Lublaň, Slovinsko
Profese: Herečka

Související celebrity

Životopis

Slovinská herečka Nataša Burgar se v Česku představila ve filmech Jana Hřebejka Horem pádem a Medvídek.

Do ČR se slovinská herečka Nataša Burger dostala po boku svého někdejšího manžela režirér Janez Burger. Ten Natašu dal role ve svých filmech V leru (1999) či Ruševine (2003). Do velkofilmů Horem pádem (2004) a Medvídek (2007) ji obsadili režisér Jan Hřebejk a scénárista Petr Jarchovský. Hráli v nich star jako Jan Tříska, Ivan Trojan Jiří Macháček, Pavel Liška, Jaroslav Dušek, Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová či exprezident Václav Havel.

NATAŠA BURGER – BALKÁN DOBYL ČESKO

Půvabnou Natašu Burger mohli diváci vidět také třeba v česko-slovinském koprodukčním snímku Příliš mladá noc (2012), kde hlavní roli ztvárnil český herec, člen uměleckého souboru Národního Divadla Martin Pechlát. Nataša Burger se prosadila již i v televizi – v první epizodě kriminálního seriálu Modré stíny (2016). Zde si zahráli hvězdy jako Klára Melíšková, Stanislav Majer, Miroslav Krobot, Tereza Voříšková, David Novotný, Tomáš Dastlík či opět Martin Pechlát.

Slovinská herečka Nataša Burger studovala na filozofické fakultě slovinštinu a francouzštinu. V roce 1990 přijela s dnes už bývalým mužem do Prahy. On studoval režii na FAMU, Nataša nejdříve čtyři roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde byl jejím učitelem Jaroslav Dušek. S ním si zahrála v Manželském vraždění v Divadle Na Jezerce a v klubu Lávka ve hře Čtyři polohy a jedna Vesna.

Nataša Burgar má syna Nikolaje.

 

Další Herci

zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Tatiana Vilhelmová
Tatiana Vilhelmová
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Filip Březina
Filip Březina
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák