Willem Dafoe | Celebwiki.cz

Willem Dafoe

Datum narození: 22.7.1955
Místo narození: Appleton, Wisconsin, USA
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Americký herec Willem Dafoe je divákům znám ze série Spider-Man či z komedií s Mr. Beanem. S hereckým kolegou Johnem z Čety C. McGinleyem jsou majiteli restaurace.

Žít a zemřít v L. A., Četa, Poslední pokušení Krista, Ve stínu upíra, Hořící Mississippi, Pokrevní bratři, Nemilovaná, Ohnivá ulice, Tenkrát v Mexiku či filmová sérii Spider-Man. To je jen drobný výčet z desítek filmů, které natočil slavný americký herec Willem Dafoe, vlastním jménem William J. Dafoe. Dále hrál třeba v erotickém thrilleru Tělo jako důkaz s Madonnou. V tomto snímku se objevil nahý, a to ve scéně na parkovišti, kde Madonně provádí orální sex. Předvedl se po boku Rowana Atkinsona v komediích Mr. Bean: Největší filmová katastrofa a Prázdniny pana Beana. Tvůrci kultovního Batmana si jej nejprve zvolili do role Jokera. Nakonec ji ale dostal Jack Nicolson.

SLAVNÝ ZÁPORÁK WILLEM DAFOE S KŘIŠŤÁLOVÝM GLÓBEM

William J. Dafoe se narodil v Appletonu, ve státě Wisconsin, jako šesté z osmi dětí zdravotní sestry Muriel Isabel a chirurga Williama Alfreda Dafoe. Své křestní jméno si z Williama změnil na Willema, aby mu lidé nemohli říkat Billy. Studoval Appleton East High School. Za výrobu videa, které vedení školy označilo za pornografické, byl vyloučen. Studia dokončil na Lawrence University. Pak studoval drama na University of Wisconsin-Milwaukee, kterou opustil krátce před promocí, jelikož jej zlákala nově vzniklá avantgardní skupina Theatre X. Je zakládajícím členem experimentální divadelní společnosti The Wooster Group.

Roku 1982 se herci narodil syn Jack. S jeho matkou, režisérkou Elizabeth LeCompte, se rozešel roku 2004. V březnu 2005 si Willem Dafoe vzal italskou režisérku a herečku Giada Colagrande.

William Dafoe není jen filmový a divadelní herec, ale též podnikatel. Společně s kolegou Johnem C. McGinleyem, s nímž hrál ve válečném dramatu Četa, si pořídil restauraci.

VŠE O WILLEMU DAFOE SE DOZVÍTE ZDE

 

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková