Gabriela Marcinková Mihalčínová

Datum narození: 2. 4. 1988
Místo narození: Prešov, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Gabriela Marcinková Mihalčínová, která se prosadila dříve v zahraničí než doma, se českým milovníkům seriálů vryla do paměti jako svérázná sestřička v Doktoru Martinovi.

Atraktivní rodačka z Prešova Gabriela Marcinková studovala herectví na VŠMU v Bratislavě. Již na gymnáziu se spolužáky natočila několik amatérských filmů, začala chodit do dramatického kroužku a hrála ochotnické divadlo. Jejím koníčkem bývala i atletika, konkrétně běh přes překážky. Dokonce se stala mistryní Slovenska. Na profesionální divadelní scéně účinkovala v Radošínském naivním divadle, Prešovském národním divadle nebo ve Slovenském národním divadle v Bratislavě.

NAHÁ GABRIELA MARCINKOVÁ MIHALČÍNOVÁ

Na televizní obrazovce se Gabriela Marcinková objevila poprvé roku 2008 v české pohádce Sofie a ukradený poklad v hlavní roli princezny. V příběhu z malého království Pohorsko režiséra Jaroslava Hanuše hráli Pavel Kříž, Jan Hrušínský, Lukáš Příkazký, Saša Rašilov, Tomáš Töpfer, Vladimír Kratina či Vladimír Dlouhý.

Ani filmový debut půvabnou Gabrielu Marcinkovou nečekal ve slovenské produkci, nýbrž v koprodukčním romantickém dramatu 360 (2011) po boku hvězd, jimiž jsou Jude Law a Anthony Hopkins. Rok nato se na stříbrném plátně předvedla v hlavní roli dánsko-německém thrilleru Move On. Jako hlavní hrdinku komediálního hororu Útok zombíků v kožených kalhotách s padacím mostem (2016) si ji vybrali pro změnu rakouští filmaři. Zahrála si také v americkém povídkovém hororu ABCs of Death 2.5 (2016), kde ústřední postavu ztvárnila její kolegyně, Slovenka maďarského původu, Judit Bárdos.

Na Slovensku Gabrielu Marcinkovou Mihalčínovou proslavilo zejména účinkování v seriálu Horúca krv, v němž hrála i nahá. Televizní publikum v ČR upoutala především rolí svérázné až výstřední sestřičky Ireny v seriálu České televize Doktor Martin, jehož ztvárnil Miroslav Donutil. Stejně jako v ČR seriál začala vysílat i jedna ze slovenských stanic.

Díky účinkování v zahraničních filmech si Gabriely Marcinkové všimla americká internetová stránka TC Candler, která pravidelně vydává žebříček nejkrásnějších žen světe. Roku 2012 ji zařadila na 85. místo. Herečka byla také nominována na OTO Award for TV Female Actor.

Gabriela Marcinková se v září 2015 provdala za lídra slovenské kapely Heľenine oči Martina Mihalčína.

O GABRIELE MARCINKOVÉ MIHALČÍNOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Další Herci

zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Martin Huba
Martin Huba
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Jiří Michný
Jiří Michný